Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 A kérdező kommentje:

Kedves 12:12!

Félreértettél. Nem az ofő mondta ezt, hanem az egyik szülő szülői értekezleten, ahol az ofő feldobta a kérdést. Amúgy meg talán már a soraimból kiderült, hogy nem vagyok az a vérben forgó szemű, habzó szájú alak. Azzal a szülővel pl. ott találkoztam először, és a beszólására még válaszolni sem tudtam, annyira megdöbbentem.

2011. márc. 29. 12:17
 42/84 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem is váltsanak sulit a gyerekeid.De a 12.11-esnek is sok mindenben igaza van. Ha kimész az utcára a saját országodba ne merj megszólalni,...ÉS leköpnek csak azért mert éppen ott vagy!Nincsenek annyira "kifogva", mert 90%-a nem dolgozik,bűnözik és SEGÉLYT kap, de mi nem.Pedig dolgozunk és gyereket NEVELÜNK!Ezeket nem rád írtam, az írásaid alapján is látszik, hogy művelt vagy, hanem a romák 90%-ára.
2011. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
50%
Valóban félreértettem a dolgot, így már más a helyzet, egy "kedves" szülő ilyen beszólásán már nem csodálkozom, de a többi mégis hogy reagált rá? És a tanár?
2011. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
40%

Asszem kicsit felre magyarazod a dolgot, meg sem merem kockaztatni, hogy esetleg szandekosan. Senki nem erezne elegtetelt ha kest szoritanank a gyereked torkahoz, de van akikkel ez is megtortent, es pont azert mert ok meg "parasztok" voltak. Csak az ilyen iranyu rasszizmus valamiert nem szamit nalunk.

Nagyon sokan leirtak a dolgok lenyeget szerintem, te pedig meg mindig nem latsz tovabb a 2 lanyodnal, holott itt nem csak roluk van szo. Ez egy tarsadalmi problema, amit kicsit nagyobb volumenben kene, hogy lass, foleg, hogy elvileg tanult ember vagy.

2011. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
83%
Barátkozzanak azokkal akik nem bántják őket.Nálunk gimiben az volt,hogy 30 ember 6-7 csoportba voltak tömörülve, ezek a csoportok állandóan piszkálták, zaklatták egymást.Volt szemüveg eltörés,teremből kizárás, rongálás másokra kenése.Nálunk nem volt roma az osztályban.Cikizték egymást amiatt,hogy tanul vagy nem tanul, plázában vásárol vagy kínaiban, hétvégente tök részeg vagy nem.Mindenki nem fogja szeretni őket.Csak van a 30 diák közül 1-2 akivel tudnak beszélgetni.A legnagyobb idiótákat meg nézzék levegőnek.
2011. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
84%

Nézd ez kell fogadnod. Nehéz, de nem tudsz rajta változtatni. Az előítéletek mindig is meglesznek! Én is abban látom csak a megoldást,hogy megpróbálod bizonyítani (már ha akarod), hogy ti mások vagytok! Ha jobban megnézed, a magyarok is ki vannak ennek téve külföldön. Ugyanúgy kiközösítik, lenézik őket, nyilván nekik is meg van az okuk.

Arra amit írtál, hogy aki gazdag roma és 7 napos lagzit csap azt is lenézik, csak annyit reagálnék, hogy nem egy ilyen ismerősöm van, az egyik speciel színesfém lopásból szedte meg magát. Ezt lehet,hogy a fehér is megcsinálja, sőt biztos, a de mi francnak kérkedik vele. Engem ilynekor ez idegesít, nem az, hogy roma! Nekem van roma barátom. De ha hiszed ha nem, ő igenis szégyelli a népét, amikor hallja,hogy mekkora a cigány bűnözés, vagy amikor elmesélem neki,hogy a szomszéd látta,hogy egy roma lopta le a postaládámat! Őt is érték "atrocitások"! Most már megismerték őt is, a feleségét, lányát is, szeretik őket, de ehhez idő kellett! És perszer bizonyítani,hogy ők igenis mások!

2011. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 A kérdező kommentje:

A többi szülő nem fogalmazott ilyen markánsan. Volt aki szabadkozott, hogy az Ő gyereke biztosan nem tett ilyet, volt aki inkább hallgatott. Ki tudja miért:)

Az ofő amúgy rendes. Azt mondta, próbált beszélni erről a gyerekekkel, amikor ikrek nem voltak suliban, de úgy érzi, ha túlzottan erőlteti, csak még rosszabb lesz a dolog a dac miatt.

2011. márc. 29. 12:27
 48/84 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként a tinédzserek gonoszsága valóban nagyon feltűnő méreteket öltött, legalábbis én mostanában úgy érzem, hogy sokkal több a rosszindulatú, lelkiekben nagyon gyér érzésű fiatal. És valóban nem csak a Te gyerekeidet érik támadások, hanem származástól függetlenül, ha valakit kiszemelnek bármilyen mássága miatt, azt kegyetlenül bántják minden lehetséges módon. Még a saját gyerekeimből sem voltam képes ezeket a vonásokat teljesen kinevelni. Vagy lehet, hogy ez mindig így volt, csak nekem tűnt fel ez most jobban?
2011. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 A kérdező kommentje:
Kedves 12:24! Azt írtad, nem látok tovább a lányaimnál. Mert ez nem csak róluk szól, hanem társadalmi kérdés. Csakhogy én nem a roma társadalom vagyok, hanem egy anya, akinek a gyerekei a legfontosabbak. Én már bizonyítottam a lakóhelyemen, a munkahelyemen, a barátaim előtt. Mit kell még bizonyítanom? Nem rólam van szó, nem a férjemről, nem a roma társadalomról, hanem a lányaimról.
2011. márc. 29. 12:33
 50/84 A kérdező kommentje:
Még valami: Sokan írtatok arról, hogy roma bűnözés, roma társadalom, meg hogy túlreagálom. De megkérdezte bármelyikőtök is, hogy mi történik a lányokkal az iskolában?!
2011. márc. 29. 12:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!