Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
72%
Annyi változott, hogy a korral együtt több inger, információt kapnak a külvilágból. Nem téged akarlak bántani, de sajnos a romák nagy részét joggal "utálják" az emberek. Ezt nyilván egy szülő nem mondogatja, az ovis, általános iskolás gyereke előtt. De ahogy a gyerek nagyobb lesz, már nem csak otthon, de máshol is beszedi ezeket az "információkat"! Faramuci helyzet ez, mert ugye vannak kivételek,mint ti is, de az általánosítás miatt nektek lesz rossz! Nem tudom mi a megoldás! Talán, az idő, ha megismerik őket, titeket is esetleg a szülők, akkor talán oldódik a helyzet!
2011. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 A kérdező kommentje:

Oké, sok a problémás roma. Nem akarok ebbe túlzottan belemenni, nem szívesen bántanám a saját fajtámat, sőt azt hiszem, sokuk kényszerből olyan, amilyen.

De itt két kamaszlányról van szó, akik csendesek, jó tanulók, a légynek sem ártanak. És ezzel a hozzáállással a sárba tapossák Őket.

2011. márc. 29. 11:36
 13/84 anonim ***** válasza:
78%

Nekem sem volt bajom velük sem oviban, sem általános iskola alsó tagozatban. Az első pénztárcámat felsőben lopták el... Ez általánosítás nyilván, de az vesse rám az első követ aki nem általánosít sok dologban.


Pl. írod, hogy férjed mérnök, te közgazdász... ez sem bizonyíték arra, hogy tisztességes emberek vagytok, de egy diploma alapján azt várod, hogy elismerjünk titeket, ez ugyanúgy általánosítás lenne.

2011. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
51%

En szemely szerint nem szeretem a romakat,persze vannak nagyon rendes csaladok is.Csak valahogy azzal irtak be magukat a vilagba negativ szemelykent ,mert legtobben tenyleg csak a rosszat csinaljak.Lopnak,csalnak,olnek is ha kell,es ami meg gyakori ,hogy ha problema van,akkor csaladostol jonnek ra az emberre,hogy bosszut alljanak.Szoval sok negativ dolog van amiert kikozositik a gyerekeket.


De szerintem ez idovel enyhulni fog,plane ha a gyerekek bizonyitjak azt ,hogy ok marpedig kulombek mint mas,es nincs miert eliteljek oket.


Amugy kedves kerdezo,orulok ,hogy tenyleg vannak rendes csaladok is,bar mindenki ilyen lenne.Sajnalom ,hogy ilyen kikozositesben van reszuk a gyerekeknek.21L

2011. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a párom roma és ő a legjobb ember a világon... De nagyon meg kellett ahhoz dolgoznunk hogy úgy ahogy nyugalomban éljünk mert az első 1 évben legalább mindig mindenkitől csak hallgattam a rosszat meg védtem a párom... ez egy ilyen helyzet sajnos, de én szorítok nektek hogy jobb legyen... :)
2011. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
77%
Vidd el őket olyan iskolába, ahol az inklúzió a pedagógiai program része. Például az alternatív iskolák mind ilyenek (mint mondjuk az Alternatív Közgazdasági Gimnázium). Ott biztosan nem néznék ki, nem bántanák a gyerekeidet.
2011. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
69%

Hát haveri körömben van egy cigány testvérpár, ők is a dolgozó fajta családból, és kevés jobb embert ismerek, mint ők. Ezen kívül tényleg nekem is csak rossz tapasztalatom van sajnos.

Nos, ők egy olyan általánosba jártak, ahol hasonló emberkék voltak zömében, tehát persze, hogy nem volt ebből probléma. Az egyikük egy erősebb, úgymond "elit" suliba ment tovább, folyton attrocitások érték. Tesója olyan iskolát választott, ahol szintén jó a tanítás, de azért van még pár hozzá hasonló cigány is (bocs, ha téged sért ez a kifejezés, őket nem, úgyhogy megszoktam), akik teljesen normálisak, tanulnak, csinálják a dolgukat a többi "fehérrel", semmi probléma. Sajnos ez ilyen, iskolaválasztásnál ilyen szempontokat is figyelembe kell venni. Megváltozni valószínűleg nem fog a helyzet, a mai tinik tényleg nem fogadják el, ha valaki más, mint a többség. Elég ehhez más öltözködési stílust képviselni, szegénynek lenni, romának, vagy ami éppen.

2011. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
15%
11:41-es vagyok azt még hozzá kell tennem hogy én sem szeretem a romákat de sohasem ítélem el őket sem úgy hogy ne ismerném meg őket....
2011. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
77%
Még valami... szerintem a kövér, szemüveges, szeplős, szégyellős stb. azaz minden olyan gyereknek akibe ahol lehet bele tudnak kötni, ugyanúgy ki kell vívniuk a tiszteletet...
2011. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 A kérdező kommentje:

Dehogy várom, hogy elismerjetek. Csak azért írtam, hogy legalább egy minimális kép legyen rólunk. Vagy az többet mind, hogy mindketten dolgozunk, saját két kezünkkel építettük fel a házunkat, segítjük a szüleinket, amennyire tudjuk?

De itt nem rólunk van szó! Azt írtad, felsőben ellopták a pénztárcádat. Nem hiszem, hogy a lányaimtól kitelne ilyesmi. Egyrészt nem úgy neveljük Őket, másrészt talán az egypetéjű ikerségük miatt eléggé nyuszik.

2011. márc. 29. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!