Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnél ennek vagy nem?

Örülnél ennek vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. mert a párom szülei adtak a páromnak pénzt hogy majd vesz magának lakást és akkor nem kell albérletben laknunk. de az volt a feltételük, hogy csak az övé legyen. és azt a hitelt is csak ő fizesse amivel ki lett egészítve. én nem tudtam beleadni a lakásba több milliót és a családom se tudott segíteni de én vele akartam volna közös otthont teremteni, vele akartam felvenni hitelt hogy majd közös lakásunk legyen és ne csak az övé
2011. jan. 24. 13:07
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Úgy nem lehet közös életet élni, hogy csak az egyik malmára hajtják a vizet, míg a másik csak gürizik a nagy semmire, mint egy albérlő vagy egy cseléd, ágyas. Ha apa és fia túl kevés ahhoz, hogy együtt vegyenek egy lakást, akkor nem egy nőt kéne ehhez felhasznál, akit állítólag a fiú szeret és vele akar közös jövőt....

A közösség és házasság alapja az együtt és nem az,hogy külön.

Az a pasi, aki ebbe belemegy nem is gondolja igazán komolyan, csak időszakosan és addig is jól kihasználja a lányt. Ha nem így lenne, mért nem vett már réges régen fel hitelt és fizette maga a saját lakását vagy ha csak most nőt fel idáig, hogy ne a szülők nyakán lógjon, akkor miért nem csinálja egyedül, miért akarja a barátnőjével eltartatni magát....ja, hogy arra egyedül nem fussa, a lány pénze( rezsi) is kellett hozzá....mhhh...

2011. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

A srác megoldaná ezt egyedül is,ebben biztos vagyok és ott a szülői háttér is,akik segítik.Itt a lány akar százalékot a házból úgy,hogy fizeti a hitel egy részét,míg a nagyobb részt a fiú szülei tették össze.Ha ez szakítás esetén 1-2 millió ft-ot jelent,akkor sem biztos,hogy ezt a srác farzsebből ki tudja fizetni,így pénzzé kell tenni azt a lakást,amit a szülei segítségével szerzett.

Valóban jó a közös,amíg nem borul a bili és nem itt sír az egyik fél,hogy nem mer elválni,mert csak 3 millió járna neki a házból és így nem tud új életet kezdeni és nem tudja eltartani a gyerekét és jaj most mi lesz.Sajnos az ember sosem mehet biztosra és védeni kell azt,akit szeretünk,mert sosem tudhatod kiben fogsz nagyot csalódni.A lánynak nem kell a teljes rezsit fizetni,nem kell a hitelbe sem beszállni.Legyen karakán,mondja meg,hogy a rezsi felét fizeti a többi pénzt elteszi a saját lakásra.

2011. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, mert akkor már rég megtette volna vagy most nem akarná a lánnyal kifizettetni az ő rezsirészét.....


Ez aztán a közös élet! Minden házasságban külön lakást/házat mindkét félnek, nem kell a közös, hisz az milyen ijesztő....nem egy együtt a cél, hanem a pénz...

2011. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne,hogy együtt a szüleivel megoldaná.Amelyik szülőnek az a fő célja,hogy a gyerekét lakáshoz jutassa,az azt sem fogja hagyni,hogy éhenhaljon,mert a törlesztőrészlet felett már nem marad kenyérre.

Mint írtam a csaj fizesse a rezsi felét,ha ott akar lakni,de a hitelt hagyja békén.Ne így akarjon tulajdonrészhez jutni,egy olyan lakásban,aminek a nagyrészéhez hozzá sem szagolt.

A pénz pedig főleg válásnál fontos,de akkor nagyon.Az emberek szeretik bebiztosítani magukat,ezért kötnek élet biztosítást és házassági szerződést.A házassági szerződésre is mindenki fújjol,hogy hol a bizalom és egyebek,holott annak a papírnak tényleg csak váláskor van funkciója,de akkor nagyon.Ha baj van,akkor van mihez nyúlni.A srác szülei is a saját fiúk jövőjére gondolnak,hogy ne ejthesse át senki,hogy aztán még kevesebbről folytassa,mint,amije volt.

Nem véletlen,hogy a jog is ismeri a házasság előtti külön vagyon és az ági vagyon fogalmát is.Pont azért,hogy ne kelljen mindent beleadni a közösbe,csak azt,amiért mindkét fél ugyanúgy megdolgozott.

2011. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
52%

Utolsónál a pont: életbiztosítást se azért köt az ember, mert a halálára készül, balesetbiztosítást se azért mert feltett szándéka másnap kitörni a lábát...

Én sajnos úgy nőttem fel, hogy anyámék sz*r házasságát kellett nap mint nap néznem, borzasztó volt. Elválni nem tudott anyám, pontosan azért, mert közös néven volt a lakás, pedig apám szinte egy fillért se adott bele... Hát nem kívánom azt a gyerekkort senkinek, a saját gyerekemnek meg pláne nem... Most készülök lakást venni örökségből, párom felajánlotta hogy belead 2 milliót, de én finoman visszautasítottam...

2011. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:
na mindegy elkezdek saját házra spórolni, de az is biztos, hogy max már csak a gyerekemnek vagy az unokámnak lesz abból már valami
2011. febr. 16. 08:11
 57/57 anonim ***** válasza:
Ha együtt spórolnátok, nem így lenne....együtt, hisz együtt vagytok, nem ketten egymás mellett....vagyis, pont nem együtt vagytok, csak egymás mellett, amíg kényelmes...de ha a párodnak fontosabb a csak nekem, együtt semmit és rajtad akar felmászni a lakástulajdonosságig...akkor nincs mit tenni, max lecseréled, mert ebből is látszik, hogy mi a fontos neki
2011. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!