Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Örülnél ennek vagy nem és...

Örülnél ennek vagy nem és miért, ha megszavaznák? (többi lent)

Figyelt kérdés

[link] :


"60 órás társadalmi tevékenység - Új elem, hogy az érettségi vizsga megkezdésének feltétele lesz a tanuló által önként választott, 60 órás társadalmi tevékenység. Ezt az érettségire jelentkezés időpontjáig kell elvégezni és ennek be kell kerülnie a középiskolai bizonyítványba is. Az elképzelések szerint a diákok például nyugdíjasotthonokban, szociális intézményekben vagy fogyatékos gyermekek érdekében végezhetnek társadalmi munkát. A később, levelezőn érettségizőknek 26 év fölött már nem kell ilyen társadalmi tevékenységet igazolniuk.

Érettségi hat tantárgyból: A javaslat szerint nem öt, hanem hat tantárgyból kellene érettségizni, ami jelentősen növeli a diákok terheit. Az eddigi kötelező magyar, történelem, matematika, idegen nyelv és egy kötelezően választandó tantárgy mellett egy természettudományos tantárgyból (biológia, fizika, kémia, vagy a humán tagozatokon választható természettudomány tantárgy) kellene vizsgát tenni. A módosítást a természettudományos képzés színvonalának és presztizsének esése indokolja: ha érettségizni kell belőle, a diákok komolyabban veszik. A koncepció azt nem vállalta be, hogy valamelyik korábbi tantárgyat kivegye az érettségi tárgyak közül."


2010. dec. 30. 15:58
 1/9 A kérdező kommentje:

Jó,tudom, hogy van benne más, de most ezek érdekelnek leginkább,mert valamilyen szinten érintett vagyok.

Társadalmi tevékenység: nem tudom, hogy honnan jött az ötlet. Én nyáron csinálnám, mert akkor van (elég)időm.

Érettségi: azt se tudom, hogy mi lesz a plussz tantárgy,nemhogy kettő.

Kémia: már tizedikben kellett volna járni erre a faktra.

Bio.: nem biztos, hogy menne(érettségi).

Földrajz: már nincs és nem vettem fel faktként.

2010. dec. 30. 16:02
 2/9 A kérdező kommentje:

Az "örülj ennek,aki nem tud semmit a világról,mert csak a .zexen és az iváson jár az esze" fajta válazok inkább ne legyenek.

Én nem vagyok se iszákos és még senkivel se feküdtem le.

2010. dec. 30. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 60 órás tevékenység ötletnek nem lenne olyan rossz. Csak nem túl megvalósítható. Ennek akkor látnám csak értelmét, ha a gyerek olyan helyre mehetne, amerre tovább szeretne tanulni.

Pl. ha vki orvosira szeretne menni, eltölteni 60 órát egy kórházban, ha vki kommunikációra megy, akkor vmi újságnál pl.

De mi van azzal, aki nem szeretne tovább tanulni? Szerintem ezt kötelezővé tenni elég fura...:)


A hat érettségi tárgy meg hát...

Én 6 tárgyból érettségiztem, mert a szakomhoz muszáj volt. Nem haltam bele:D De szerintem elég lenne, ha csak a választott tárgy lenne kötelezően természettudományos, és maradna az 5 tantárgy.

Viszont egy emeltet mindenképpen kötelezővé tennék, az biztos.

De az a baj ezzel, hogy az oktatás színvonala és a diákok hozzáállásán ez nem fog változtatni. Ha kötelező lesz, akkor még többen fogják utálni:D

Inkább érdekesebbé kellene tenni a természettudományos oktatást.

Meg kicsit nehezíteni az érettségin, mert egy vicc az egész:D

2010. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A 60 órás társadalmi munka letudható nyári szünetben 2 hét alatt (ha napi 8 órában nyomod, akkor pedig 8 nap alatt), szóval ez nem olyan nagy kunszt.


Ezt az érettségi rendszert pedig már négy éve én is bevezettem volna (akkor érettségiztem). Az egyszerűen botrányos, hogy a humánfaktosok már 10. végén letudják a földrajzot választhatóként, ezért 12. végén csak 4 tárgyból kell menniük, míg például nekem 6 tárgyam volt (kötelezők+biosz+kémia és mindkettő emelt szinten), mert én orvosira jelentkeztem (amúgy felvettek).

És utána meg csodálkoznak minden évben, hogy vajon miért megy az érettségizők 80%-a olyan pályára, ami már amúgy is túltelített és miért nem tud a sok bölcsész, andragógus és hasonló lassan 10. éve elhelyezkedni végzés után...

Egyszerűen azért, mert gyakorlatilag a középiskolákban humán képzés folyik, aki reál irányba szeretne továbbtanulni, annak gimiben szó szerint "szívnia" kell a többiekhez képest. Hányszor volt nekünk 11-12.-ben minden nap 7-8 óránk, míg a humánosknak csak napi 5-6 (de inkább 5). Így nem csoda, hogy szinte senki se megy reálirányba!


A munkaerőpiacon viszont főleg reál képzettségű szakemberekre lenne igény...

2010. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erről már én is hallottam, illetve a közmunkával kapcsolatos részéről.

Én esti tagozaton talunok, a következő tanévben végzek, tehát 2012-ben. Még 26 alatt vagyok, tehát elméletileg rám is vonatkozna ez a törvény, ha elfogadnák. Viszont én suli mellett próbálok munkát találni, bár nem könnyű. Ha pl. van munkám suli mellett esti tagozatos diákként, akkor is rá vagyok kötelezve az érettségi elvégzéséhez még 60 közmunkára?

Tény, hogy ez a 60 óra nem olyan sok, 15 nap, ha mondjuk napi 4 órában gondolkodunk. Tulajdonképpen nem tartom hülyeségnek, mert valamilyen szinten felkészíti az embert a valóéletre, meg arra, hogy a késöbbiekben már muszáj lesz dolgoznia. Ennyi igazán belefér szerintem egy középiskolás 4 évébe.

Viszont én ezalatt a másfél év alatt már inkább az érettségire, a negyedévenkénti vizsgákra szeretnék koncentrálni. Meg persze, ha találok munkát, amit suli mellett is tudok végezni arra.

És őszintén szólva nem szívesen végeznék ilyen jellegű szociális munkát..

A másik, hogy 6 tantárgyból érettségi?? Még az 5-re is nehéz felkészülni, nem hogy 6-ra.

Idén előrehozott érettségit szeretnék tenni az egyik tárgyból, hogy jövőre csak már csak 4-ből kelljen, pont az érettségi nehézsége miatt.

Másrészt, hülyeségnek tartom, hogy egy természettudományi tantárgyból és kötelező legyen az érettségi. Aki ilyen téren akar továbbtanulni annak persze elengedhetetlen, de akit más irány vonz csak egy plussz "nehézség" lenne.

A 4+1 tárgy teljesen rendben van, hiszen a matek, magyar, történelem, idegennyelv az alapműveltség része. A válaszott tárgy pedig általában azt a tárgyat foglalja magába, ami érdekli az adott illetőt,esetleg a késöbbiekben előre viheti.


Röviden összefoglalva: 60 óra közmunka 4 év alatt, illetve kinek mennyi van hátra, egyáltalán nem sok. Nem gátolná meg a diákokat a tanulásban és még pénzt is keresnének vele (gondolom kifizetik). Emellet megízlelnék milyen dolgozni. De a munka típusán már sokan húznák a szájukat.

Viszont a 6 tárgyból való kötelező érettségit, feleslegesnek tartom, ami csak nehezítene a diákok utolsó középiskolai évén.

2010. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egyetértek a "16:15"-el, tényleg úgy lenne igazán értelme ennek a 60 óra munkának, ha a diákok olyan területen dolgozhatnának, ami a továbbtanulás szempontjából érinti őket.
2010. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Idén előrehozott érettségit szeretnék tenni az egyik tárgyból, hogy jövőre csak már csak 4-ből kelljen, pont az érettségi nehézsége miatt.

Másrészt, hülyeségnek tartom, hogy egy természettudományi tantárgyból és kötelező legyen az érettségi. Aki ilyen téren akar továbbtanulni annak persze elengedhetetlen, de akit más irány vonz csak egy plussz "nehézség" lenne. "


Az érettségi nem nehéz. Én is 6 tárgyból csináltam, ráadásul egyszerre.

A másik részéhez meg: És aki természettudományos pályára akar menni, annak minek kell magyarból meg töriből ennyi erővel?

Ha egy olyan ember, aki term.tudományos pályára készül, fel tud készülni a humán tárgyakból is, akkor ez fordítva miért nem elvárható?

Miért csak az szívjon, aki reál irányba megy?

Mint már írtam, a 6 szerintem is felesleges, annak ellenére, hogy az is simán teljesíthető.

De a választható miért ne lehetne term.tudományos?

2010. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:27


Szinte tudtam, hogy lesz egy "mert a böcccsészek'" válasz is.

2010. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azért de én azt hallom folyton, hogy a közmunkásoknak sem tudnak már semmilen feladatot adni, és akkor mit kezdenének ezekkel a diákokkal? Szerintem ebből maximum az lenne, hogy jó pár embernek elveszítené a munkahelyét, mert megcsinálják a dolgát a dikákok, lehet hogy csak hárman tudják megcsinálni azt amit ő eddig egyedül csinált, de ők úgyis ingyen dolgoznak és szerintem ez nem úgy lenne, hogy akkor mész amikor akarsz, hanem amikor hívnak.
2010. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!