Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnél ennek vagy nem?

Örülnél ennek vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. mert a párom szülei adtak a páromnak pénzt hogy majd vesz magának lakást és akkor nem kell albérletben laknunk. de az volt a feltételük, hogy csak az övé legyen. és azt a hitelt is csak ő fizesse amivel ki lett egészítve. én nem tudtam beleadni a lakásba több milliót és a családom se tudott segíteni de én vele akartam volna közös otthont teremteni, vele akartam felvenni hitelt hogy majd közös lakásunk legyen és ne csak az övé
2011. jan. 24. 13:07
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagytok házasok és nem a párod pénze, hanem a szüleié. Akkor miért akarsz belőle?

Majd a következő kérótok közös lesz.

2011. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsémmel és a szüleinkkel ugyanez volt a helyzet 3 éve. A barátnőjét (mostmár felesége)eleinte nagyon zavarta, de már elfogadta. Van már közös gyerekük is.


Nem szép dolog ez a fiú szüleitől (az enyémektől sem volt az), de valahol meg tudom érteni őket is, manapság már olyan ritka a tartós hosszú szép kapcsolat... És ők csak a fiúk "biztonságát" nézték elsősorban.


Bár lehetett volna házassági (vagy vagyon?) szerződéssel is tiszta helyzetet teremteni előre. (hogy ki mit vitt be a közösbe).

2011. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt örülnék neki,mert nem kéne albérletben sínylődni..

Viszont tudomásul kéne venni,hogy az élet ha úgy hozza,hogy elváltok,akkor a házból te semmit nem kapsz..

Egyébként én valahol megértem a szülőket is,hogy így lépnek,hiszen így amit ők adtak az mindig is a gyereküké marad,és bárhogy alakul a fúk élete a felesége nem fogja az utcára kitenni.Nem azt mondom,hogy te ilyen vagy,de sajnos sok nő ilyen,pedig a kezdett kezdetén eszébe sem jutott,hogy megtegyen ilyen lépést..

Én tudod mit tennék? Élvezném az életet a párom mellett a lakásában.Amíg a párod fizeti a saját hitelét,én is beraknék mindig egy összeget egy számlára,és addig gyűjteném míg elég lenne arra,hogy egy elfogadható kisebb hitelt kapjak..Majd vennék magamnak egy kis lakást..Persze ha házasok lennénk akkor szerződést írnék,hogy az csakis az enyém!

2011. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
82%
2. vagyok. Nagyon jó ötletnek tartom a 3. válaszoló által leírt megoldást! :)
2011. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
85%
Hol itt a hiba? Ha a szülők adják a pénzt, akkor hadd döntsék már el, hogy kinek a nevére íratják. Szerintem ez természetes.
2011. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, hogy jobban szerettél volna közös otthont, én is hasonló helyzetben vagyok. Mindig úgy gondoltam, hogy majd hitelből lesz lakásom a férjemmel. A mostani páromnak meg van saját lakása, és szeretné ha odaköltöznék. Kicsit vacilálok, hamarabb belemennék egy közös albérletbe, ez azért mégis más, az övé a lakás, akárhogy mondja, hogy közös lesz. De persze, mégis így lesz, legalábbis egyelőre, remélem nem lesz gond belőle. Talán majd később, mikor lesznek gyerekeitek elkezdhettek gyüjteni egy nagyobb házra, és abba már beladsz te is, így közös lesz. Amúgy ebben a mai világban, igazán meg kell becsülnünk, és örülnünk kell annak, ha nincs lakásprobláma, nem kell életetek végég hatalmas hitelt fizetni, ki tudja mit hoz a jövő, látod, mennyien vannak rossz helyzetben a hitelek miatt. Inkább örülj neki most, aztán majd csak lesz valahogy. Sok bolodgságot nektek!
2011. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki!!!!

MI SEMMIT nem kaptunk egyikünk szüleitől sem és nagyon nehéz magunktól boldogulni!!!

Ha meg összeházasodtok, együtt maradtok akkor gondolom majd a párod úgyis közös névre íratja.

Persze ha otthagyod nem kapsz semmit .

De szerintem akkor is könnyebb mint ha semmit nem kapnátok.Mindig próbáld más szemszögből nézni ne csak abból amit most gondolsz-igaz erre jó ez a fórum:)

Amit akarsz megfogadsz belőle amit nem-nem...

2011. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit?

Ha választani lehet, örülj neki.

Nem kell albérletben lakni, lesz fedél a fejetek felett, ha lesz közös gyerek, akkor úgyis ő örökli, azt meg ki mondja, hogy valaha is szétmentek?

Ahogy már más is írta: jelen esetben jogos, ha nyitsz egy számlát, és oda teszel pénzt, biztos ami biztos, ez ellen a párodnak se lehet kifogása.

Manapság annyira sok fiatal párnak nem megoldott a lakhatás, szerintem inkább hozzátok ki a helyzetből a maximumot.

:D

2011. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek örülj, örüljetek. A szülőknek egyébként igazuk van, milyen alapon adnák a pénzük felét neked gyakorlatilag.

Az a fontos, hogy te ne tegyél pénzt a lakásba!

Gyűjtögessetek és majd a kövi lakás már közös lesz!

2011. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
81%

Ez annyiból kellemetlen helyzet, hogy ha mondjuk lehetőségetek lenne pár éven belül önerőből venni egy lakást, akkor azt közösen fizetnétek, tehát neked is ugyanúgy lenne részed benne. És nem azért mert az ember a váláson gondolkozik, hanem a biztonság miatt. Hiszen ennek a lakásnak az árát is közösen fogjátok kitermelni, mégsem lesz hozzá közöd.

Remélem érthető, amit írtam. Tehát nem anyagiasságból, hanem azért mert, ha két ember együtt építi a jövőjét, akkor az a tiszta, ha mindketten egyformán tulajdonosai a megszerzett javaknak.

2011. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!