Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnél ennek vagy nem?

Örülnél ennek vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. mert a párom szülei adtak a páromnak pénzt hogy majd vesz magának lakást és akkor nem kell albérletben laknunk. de az volt a feltételük, hogy csak az övé legyen. és azt a hitelt is csak ő fizesse amivel ki lett egészítve. én nem tudtam beleadni a lakásba több milliót és a családom se tudott segíteni de én vele akartam volna közös otthont teremteni, vele akartam felvenni hitelt hogy majd közös lakásunk legyen és ne csak az övé
2011. jan. 24. 13:07
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom hogy mi is itt a probléma lényege:

Egy normál háztartásban úgy lenne az igazságos, hogy felesbe fizessék a rezsit. De itt a srác ki akarja fizettetni a lánnyal a saját részét is, azért hogy ő ki tudja fizetni a hitelt "megszerezze a lakást". Ha a lány nem adna pénzt, akkor képtelen lenne rá. Tehát a lány tulajdonképpen a rezsi felének megfelelő összeggel támogatja minden hónapban a fiú lakáshoz jutását, anélkül hogy neki bármi köze lenne hozzá... Hát ez minden, csak nem igazságos. Igen, lehet hogy egy albérletben többet kellene fizetnie, de ez elvi kérdés.


Az hogy a lány azt akarja hogy a fél lakás az ő nevén legyen, abszurdum. Nálunk is hasonló a helyzet, szüleim örököltek két részről is, így hozzájutottam egy lakáshoz. Természetesen, a lakás teljes mértékben az enyém. Őszintén szólva, én világ életemben így terveztem, nem akarom hogy ha balul sül el a házasság/ kapcsolat, ne tudjak elválni. Így nőttem fel, anyámék sz*r házassága (veszekedések, verekedések, folyamatos üvöltözés) teljesen tönkre vágott lelkileg, évekig jártam pszichiáterhez. Nem tudtak elválni, pontosan az anyagi vagyonközösség miatt. Akármilyen jól indul egy kapcsolat, soha nem lehet tudni hogy mit hoz a jövő. Én szüleim is remekül megvoltak 6 évig nagy boldogságban, utána kezdődtek a problémák... Én ennek tuti nem fogom kitenni a gyerekemet...

2011. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim válasza:
26%

Nincs ebben semmi különös meg egyébként se akadj ki ezen hisz a családja akarta így nem Ő a családja részéről meg valamilyen szinten érthető és nem ezen múlik egy kapcsolat tehát ez nem befolyásol semmit sem, mindig kell egy kis függetlenség is mert bármennyire is nagy a szerelem sosem lehet tudni, így legalább nem függsz teljesen Tőle...

majd elköltöztök máshová és akkor a probléma megoldódik...

2011. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
na mire jutottál kedves kérdező??
2011. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen helyzet, de mi megmondtunk a szülőknek, hogy mi együtt vagyunk egy pár...közös jövőt tervezünk, amibe nem fér az bele, hogy valami csak az egyiké, mert így a másik nem egyenlő fél és kiszolgáltatott helyzetbe kerül, nem jó alapja ez a közös jövőnek, házasságnak hosszú távon....
2011. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra hajtottál, hogy kapsz egy potya lakást, akkor ez van... Én nem kérnék belőle, az biztos. Nézd, a szülei előrelátók. A mai világban, mikor annyi házasság végződik válással, naná, hogy felkészülnek az ilyen szitura. Nem akarják, hogy majd ne adj Isten pár év múlva összekapjatok és Te úgy vidd a lakás felét, hogy lényegében semmi közöd hozzá.

Ismerek ilyet, egy kollégám mesélte. 24 éves srác, a 18 éves barátnőjével volt egy lakásuk, aminek a javát a srác szerezte, csak leendő após is pakolt bele némi pénzt. Ezért most, hogy míg a srác külföldön melózott, a kiscsaj meg félrelépett - majd szakítottak, a csajszi rafkósan viszi a lakás felét. Úgy hogy ő lóf*szt nem adott bele, hisz még tanul.

Én is ezt tenném, ha szülő lennék, előrelátnék, ahogy a párod szülei. Ezért ne neheztelj rájuk. Ha igen, úgyis csak megerősíted őket abban, hogy jól tették, hogy így intézték.

A lakás berendezésébe szállj be te is, vagy ahogy gondolod.

2011. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
én egyáltalán nem akartam a ház felét ne értsetek félre én a hitelt akartam felesbe fizetni, de tulajdonképpen az apja megtiltotta a fiacskajának ezt, pedig már nagyon rég együtt vagyunk.
2011. febr. 15. 08:32
 47/57 anonim ***** válasza:
0%

azaz keresztbe tesznek

ellehetetlenítik a közös jövőtöket a sötétségükkel

ha a pénzüket féltik, van más mód is a védelmére

rafkósok akarnak lenni....remélem, a párod eszénél van!

2011. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
55%
Ha a hitelt felesbe akarod fizetni,akkor szakíts esetén joggal kérhetnél tulajdonjogot a házból is.Ez az,amit az apja nem akar és ez teljesen érthető is.
2011. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem érthető! Mi abban az érthető, hogy ellehetetleníteni akarja a közös életüket. Inkább ne adjon az ilyen semmit. Ha ez így történne, a lánynak semmilyen lehetősége nem lenne közös életet élni a párjával, folyamatosan egy megtűrt lenne, kiszolgáltatva.

Vagy az hol jogos, hogy élnek együtt, szépen berendeznek egy házat, közösen dolgoznak rajta (hitel, rezsi, berendezés, karbantartás stb...) egy egész élet munkája lesz benne, de nem az övé semmilyen részben. A pasi a lány nélkül nem jutna csak apuci pénzével arra, hogy lesz egy háza x év múlva, mivel a hitelre, rezsire nem elég csak az ő pénze, ne akarja kihasználi a párját. Vagy együtt vagy sehogy....

Vénség adjon pénzt, le kell írni, hogy ő ennyit adott, de a fennmaradó rész igenis legyen közös, mivel ő nemcsak a gyertyát és a segítséget adja a ahhoz, hogy a pasi egy házhoz jusson cserébe neki semmi nem jár. Ha olyan okos apóska, mért nem ad annyit, hogy elég legyen hitel nélkül...

2011. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Azt értem érthető alatt,hogy az apa a SAJÁT gyerekének jót akar,egy biztos tetőt a feje fölé,akkor is,ha épp a fia rosszul választ és egy olyan nővel jön össze,akivel később szétmennek.Akkor nem kell a fiának eladni a házat,hogy ki tudja fizetni a nőt és nem kerül az utcára.Ha a lány fizetni akarja a hitelt,akkor kérhet tulajdonrészt a lakásból is.Neki szar,elismerem,mert lakást magának nem tud teremteni és a szülei sem,csak lecsípni máséból,de az apát is hidegen hagyja más gyereke,az övét szeretné biztonságban tudni,akkor is,ha az rosszul választ.Gondolom,ha megtehetné az egész lakást megvette volna a fiának,de így is több,mint felét odaadta,hogy legyen a fiának valamije és nem azért,hogy XY később ebből a lakásból bármit is követeljen,ezzel utcára téve a fiát.

Nem egy rossz házasságot látni és szerintem érthető,ha valaki meg akarja védeni a saját gyerekét attól,hogy X évesen újra kelljen kezdenie az életét a nulláról.

2011. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!