Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnél ennek vagy nem?

Örülnél ennek vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. mert a párom szülei adtak a páromnak pénzt hogy majd vesz magának lakást és akkor nem kell albérletben laknunk. de az volt a feltételük, hogy csak az övé legyen. és azt a hitelt is csak ő fizesse amivel ki lett egészítve. én nem tudtam beleadni a lakásba több milliót és a családom se tudott segíteni de én vele akartam volna közös otthont teremteni, vele akartam felvenni hitelt hogy majd közös lakásunk legyen és ne csak az övé
2011. jan. 24. 13:07
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

én örülnék, most hasonló cipőben járok, és a közös otthont mi már eleve elfelejtettük, mármint a közös néven lévőt, hiszen ha neadjisten elválnánk valaha, akkor felezni kell mindent. nem tervezzük a válást, de érted... :)

most az én nevemre vettünk frissen egy picike lakást, nagyon nagyon örülünk neki, de meg se fordult a fejünkben, hogy ez gond, hogy csak az egyikünk nevén van.

2011. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%
En a te helyedben nem is varnam el. Nem is kellene. De ha viszont emlegetne, hogy bezzeg az o haza, azon kiakadnek es nem is akarnek vele lenni. En hasonlo helyzetben vagyok csak epp az enyem a haz. Egy friss kapcsolatban vagyok es meg ilyen dolgok szoba sem kerultek, de ha a lany ide koltozne, mindenem amim van ugy tekintenem hogy az ove, hogy meg veletlenul sem erezze magat hatranyban. Ha hasonloan gondolkodtok, nem lesz gond. Persze mindig van 3. tenyezo is...
2011. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
78%

én is így vagyok :(

viszont ha együtt éltek, akkor a hitelt is közösen fizetitek, olyan nincs, hogy csak a férjed fizeti, hiszen életközösségben vagytok (vagy élettársak). még ha csak az ő nevén van is a hitel, akkor is közösen fizetitek, ha együtt éltek.

2011. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

"vele akartam felvenni hitelt"

Rossz hozzáállás!!!


Mennyit kapott a párod? Vegyen egy akkora kis lakást, amihez minimális hitelt kell felvenni, és ezt pár év alatt vissza tudja fizetni. Vagy akár olyat, hogy ne kelljen hitelt felvennie.

Most még úgyis elfértek egy egyszobás lakásban.

Aztán ha összeházasodtatok és jön a baba, akkor eladjátok és vesztek fel közösen hitelt, és a következő nagyobb lakás már közös lesz.

Esetleg te is gyíjts mellette, amíg ő az első hitelt törleszti.


Szerencsés helyzetben vagytok, inkább örülj neki!


Egyébként velem is hasonló a helyzet, a párom megkapja a nagymamája lakásának a felét az anyjától, és a másik felét kell kifizetnie a nagynénjének. Ez a lakás is az övé lesz.

De kicsi. Biztos, hogy minél hamarabb el fogjuk adni és nagyobbat veszünk.


Most én gyűjtök külön. Ő meg a hitelt fizeti.

A következő lakáshoz én is jelentős összeget tudok majd hozzátenni. Nem mellesleg sokkal jobb azzal a tudattal élni, hogy van egy jelentős megtakarításom, tehát ha gáz van, akkor tudok lépni, mint azzal, hogy van egy húszéves hitelem. Ezt azért gondold át.

Értsd meg a szüleit, féltik a fiukat, hiszen még nem köteleztétek el magatokat. És hozzátok ki a helyzetből a lehető legtöbbet. :)

2011. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azert nem egesz jo otlet az, hogy a lakasba ne adjal semmit. Ott kezdodik majd a nezetleteres. Olyasmit amit vennel kulonben is, miert ne venned? Ha pl alberletben elnetek akkor mi lenne? Sok ravasz menyecske van es nem csoda hogy felnek a szulei.
2011. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:

13h29

Irtal jokat, de hogy gondolod azt hogy most a fiu vegyen egy kisebb lakast, aztan majd eladjak? Pont ez ellen vedekeznek a szulei.

2011. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
50%

Náluk is hasonló a helyzet csak én vagyok a lakással rendelkező egyén.

A szüleimtől kaptam annyi pénzt,hogy elég volt önerőre. A páromnak nem volt pénze így én vettem egy lakást. Az önerőt ki kellett egészíteni hitellel. A lakás bár az én nevemen van közösnek tekintem. A párommal együtt fizetjük a hitelt (szokta magát ezért albérlőnek is hívni) és a rezsit is. Még így is olcsóbban jön ki mintha albérletbe lakna és nekem is segítség,hogy nem egyedül fizetek 45 000 Ft-os hitelt.

Szerintem nincs ebből gond, örülj neki,hogy a párodnak lesz egy lakása. Majd aztán ha nagyobbra cserélitek akkor úgy osztjátok meg a tulajdon viszonyokat,hogy mindenkinek jó legyen.

2011. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a szülők részéről,hogy a fiúk jövőjét biztonságban akarják tudni.Te most nem vagy senki az életében csak egy lány.Se feleség,se élettárs.Azért pedig ne adósodjon el a fiúk 20-25 évre előre,hogy az önérzeted rendben legyen.Manapság ez hatalmas ajándék,hogy valakinek tudnak annyi pénzt adni,hogy a lakás nagyrészét ki tudja fizetni.Sajnos a pénz beszél.Ha te nem tudsz beleadni,akkor nem lesz belőle tulajdonrészed.Az pedig teljesen fair,hogy a maradék hitelt sem veled fizettetik ki.Amit pedig felújításra költesz vagy megélhetésre,az természetesen a tiéd.Ha szakítotok,az neked jár.De azért szomorkodni,mert nem együtt úsztok az adósságban írtó nagy marhaság.
2011. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:
kb a ház értékének a 2/3-át adták a szülök ő pedig felvette hiteként az 1/3-át. és mivel ő fizeti a hitelt, úgy gondolja nekem kell majd az egész rezsit fizetni, mert ő már nem bírná annak a felét is ( a közös ktg-től kezdve az internetig nem kell majd fizetni)
2011. jan. 24. 13:54
 20/57 A kérdező kommentje:
ezt tervezte el a párom
2011. jan. 24. 13:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!