Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnél ennek vagy nem?

Örülnél ennek vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. mert a párom szülei adtak a páromnak pénzt hogy majd vesz magának lakást és akkor nem kell albérletben laknunk. de az volt a feltételük, hogy csak az övé legyen. és azt a hitelt is csak ő fizesse amivel ki lett egészítve. én nem tudtam beleadni a lakásba több milliót és a családom se tudott segíteni de én vele akartam volna közös otthont teremteni, vele akartam felvenni hitelt hogy majd közös lakásunk legyen és ne csak az övé
2011. jan. 24. 13:07
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
77%
Ha ő fizeti a hitelt, akkor igazságos, hogy a rezsit viszont Te. (hisz ha albérletben laknátok, vagy te egyedül laknál egy lakásban, ezek a költségek akkor is meglennének, kivéve, ha a szüleiddel laknál, és ők nem kérnének egy fillért sem tőled).
2011. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
70%

őszintén szólva nem értem a problémádat. nem kell albérletet fizetned, ingyen lakhatsz valahol ami nem egy idegen lakása hanem a párodé.

mit meg nem adnék ha anyósomék adnának egy lakást a férjemnek... eszembe nem jutna kérni belőle.

majd ha lesz pénzed, lecserélitek párod lakását egy házra vagy mit tudom én. ne akadj ki ilyenen, nem ér annyit, inkább légy hálás és örülj!

2011. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
0%

14:00 ha az egész rezsit neki kell fizetni az baromira nem ingyen van szerintem.


Mennyi az összes rezsiköltség?

2011. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:14 igen, azt csak később olvastam.

de ha belegondolsz, ha egyedül lakna egy albérletben, jóval nagyobb költségei lennének.


de ha azt nézzük, hogy most ugye van rezsi+ 1/3 lakás hitel

ha közös lakás lenne akkor meg rizsi+ 3x annyi hitel.

ha már az első variácionál szívják a fogukat mert nincs több keresetük, be kell ismerni, hogy közös lakásra nem is telne

2011. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Tökéletesen kiszolgáltatott helyzetbe hoznak titeket a párod szülei,de főleg téged! Ha nagyjából annyi az összeg amennyi hitelt vesztek még fel,akkor azt fizesd te részletekben,hogy úgy érzed ez a ti közös otthonotok lesz. Ne hagyd magad semmiképpen,hogy aztán bármikor előhozakodhassanak ezzel! Így igazságos és egészséges!
2011. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Annyira nem értem. Miért nem vele beszéled meg?
2011. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
78%
Jah,hogy ők vettek a fiuknak,ill. a srác magánank egy lakást,ahol most te vele élhetsz,cserébe tartsd fönn nekik XD Hülye vagy ha ebbe belemész(nem sértésnek szántam,csak érezd mi a véleményem)!!!
2011. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
58%
Tulajdonképpen albérlő leszel ott,amihez még annyi közöd sincs,mint egy albérlethez!
2011. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

Ha ott lakik,használja a vizet,elalkja a lakást,akkor egyértelmű,hogy fizessen rezsit.Sehol nem lakhatna ennél olcsóbban,főleg akkor nem,ha együtt nyomorognának egy albérletben a párjával,amiből bármikor kirakhatják őket vagy eladhatják a fejük felett.

A srác fizeti a hitelt,ezzel biztosítva a lakhatást,a lány pedig a rezsit.Ha valaki a párjával akar élni,akkor miért sértődik meg azon,ha a pénztárcájába kell nyúlni.Mondom,ezt albérletben is meg kellene tennie,csak ott jönne még rá az albérleti díj.A srác szülei már így is többet tettek,mint kellene.Lakáshoz segítették a fiúkat,aki ezután fizetheti még a fennmaradt hitelt.A rezsibe ne vája el senki,hogy a szülők még beszállnak.Ha a csajnak ez így nem tetszik,akkor közölje a párjával,hogy ő nem hajlandó,csak a saját vizét és villanyát fizetni,a srác pedig oldja meg a többit,ahogy akarja a hitelen felül.....

2011. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
Mindent felesben,ezen van a hangsúly! Egyébként csak nézeteltérések forrása az egész!
2011. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!