Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnél ennek vagy nem?

Örülnél ennek vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. mert a párom szülei adtak a páromnak pénzt hogy majd vesz magának lakást és akkor nem kell albérletben laknunk. de az volt a feltételük, hogy csak az övé legyen. és azt a hitelt is csak ő fizesse amivel ki lett egészítve. én nem tudtam beleadni a lakásba több milliót és a családom se tudott segíteni de én vele akartam volna közös otthont teremteni, vele akartam felvenni hitelt hogy majd közös lakásunk legyen és ne csak az övé
2011. jan. 24. 13:07
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

71%: Ha lenne egy fiad,neki pedig egy csaja.Nem feleség,nem bejegyzett élettárs,csak egy barátnő,akkor ráiratnád a gyerekednek vett fél lakást? Nem hiszem! Ha a fiad ezen kívül még hitelt is kell,hogy fizessen és ott lakik vele a nője,akkor miért nem lehet tőle elvárni,hogy segítsen az ő közös költségeik fedezésében.Nem a hitelben,hanem a villanyban,amit a csaj is éget és a vízben,amit a csaj is használ.Igen,a srácnak nincs több pénze,hogy a rezsit is fizesse és a hitelt is,plusz gondolom az ételt is.

Ha a csajnak ez így nem tetszik,akkor bármikor leléphet egy olyan pasival,akivel együtt nyögik az albérletet.

2011. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
86% Egy szóval nem mondtam,hogy legyen a lány nevét,azt mondtam,hogy fizesse a hitelt a lány és arányaiban megosztva legyen a nevükön! Sajnos nem mindig ó ha a szülők ennyire nagylelkűek,sokkal jobb,ha csak mértékkel! Végül is itt se az egészet fizették ki.
2011. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
52%
Mi is pontosan ezt csináltuk, a páromé volt a lakás, ő fizette a törlesztőrészleteket, soha nem is engedte, hogy beleadjak, cserébe a rezsi teljes összegét én fizettem. És ezt nem ő találta ki, hanem én. Igaz, hogy néha -főleg téli hónapokban, és még a válság előtt) magasabb volt a rezsi összege, mint a törlesztő, de cserébe jött a válság, és a törlesztő kb. a két és félszerese most a korábbinak (svájci frank). De mi most külföldön élünk, az otthoni lakás ki van adva.
2011. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nője? Neked van fiad? És minden barátnőhöz így állsz hozzá? Akkor ő már egy senki ha nem feleség nem élettárt? De dugni jó ugye? Még lehet belőle akár az is. Ha meg így,akkor lakjanak albérletben egy ideig,legalább megtanulják beosztani a pénzt és majd később tegyenek alájuk lakást!
2011. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

"Egy szóval nem mondtam,hogy legyen a lány nevét,azt mondtam,hogy fizesse a hitelt a lány és arányaiban megosztva legyen a nevükön!"


Ez szerintem ugyanazt jelenti.Fizesse a csaj a hitel egy részét és kerüljön a nevére százalékos arányban a lakás.Miért is? Ha holnap szakítanak,akkor pedig ugrott a srác lakása,aminek 3/4 részét a szülei fizették ki.


Igen,amíg nem feleség és élettárs,addig egy nő a srác életében.Ma Marika,holnap Gizike.Egy kapcsolat,ami bármikor felrúgható.Srácban ugyanez.Egy ilyen kapcsolatra nem tennék fel egy lakást.

A szülők ne segítsenek? Miért ne? Most megtehetik.Most van rá pénzük.Lehet,hogy pár év múlva ezért a pénzért csak biciklit lehet kapni.Addig pedig a srác kifizetett az ablakon X összeget albérletre,míg hitel fizetése esetén övé marad a lakás.

2011. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
Úgy érzem a soraid alapján,hogy elfogult vagy de nagyon. "Ha a csajnak ez így nem tetszik,akkor bármikor leléphet egy olyan pasival,akivel együtt nyögik az albérletet."
2011. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elfogult,hisz nem is ismerem őket.A szituáció az,ami nem tetszik.Nem is értem,hogy egyesek hogy gondolják,hogy abból a lakásból bármi is járna a lánynak.Az pedig röhejes,hogy inkább ne vegyenek lakást a szülők,hanem nyomorogjanak még évekig albérletben,mert a lánynak máskülönben a felállás nem tetszik.

Ha valakit szeretünk,akkor azt szeretnénk,hogy előre lépjen,ne kettőt vissza.

A lány egy albérletben sem jönne ki jobban (albidíj+ rezsi fele). Itt az egész rezsi az övé,de nincs albérleti díj.Ráadásul,ha úgyis együtt tervezik a jövőt,akkor ez a lakás jó ugrodeszka lehet egy nagyobb házhoz,ha már nem csak járnak,de házasok lesznek,míg albérletből saját lakáshoz jutni sokkal nehezebb.

2011. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
51%
Megpróbálok más oldalról közelíteni. A lány gondolom a romantikus "közös otthonról" álmodozik,amit ők maguk teremtenek meg még ha hitellel is. Ezt most a szülők aláásták. Szerintem jobb az ha a fiatalok maguk küzdenek meg mindenért és egyik fél sem érzi magát rosszul azért,hogy nem tudott ugyanannyit beleadnia közösbe vagy épp semmit. Ez nagyon sok konfliktust szülhet még. Nem mind1 hogy legénylakásról vagy közös otthonról beszélünk. Ez a lány nem a pénzre hajt,ő nem örül feltétlenül annak,hogy beülhet a készbe. És ez nem önbizalom kérdése.
2011. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon nehéz jó választ adni, látom, még kisebb viták is kialakultak.

Természetesen nem kell a fiús szülők által vett lakásból semmit a barátnőre iratni, szerintem ezt a kérdező is tudja, érzi. Az is helyénvaló, hogy a hitelt csak a fiú fizesse és ne közösen a barátnővel /így esetleges szakításkor nincs vita/ /Szerintem az járhatatlan út, hogy a barátnő fizesse a hitelt, hisz a szülők csak a fiúknak akarják a lakást továbbra is és ez természetes/

De rendkívüli pofátlanság a lányt arra kényszeríteni, hogy míg a közös együttélésük alatt a fiú csak gyarapítja a magánvagyonát /a hitelfizetéssel/, addig a lánynak erre esélye sincs, mert neki a fiú tulajdonát képező lakás rezsijét, fenntartását kell fizetni. /Ez most is közel lehet a törlesztő részlet mennyiségéhez szerintem, de ki tudja, hogy később mennyi lesz?/

Kedves Kérdező!Csak a rezsi rád eső részét fizesd és amennyit csak tudsz, azt tedd félre, hogy esetleges szakításkor Neked is legyen egy kis tőkéd, akár albérletre, akár másra.

Roppant igazságtalan lenne, ha a teljes rezsit kérnék Tőled. Egyáltalán nem vagy köteles ebbe bele menni, nagy lakásnak nagy a rezsije, kis lakásnak kicsi, miért kellene Neked más malmára hajtanod a vizet úgy, hogy Neked meg semmi nem marad?!

Roppant kényelmes lenne a fiúnak és a szüleinek úgy a hitelt fizetni, hogy a közös terhet meg csak a Te álld.

Az is biztos, hogy ebben a helyzetben én még a rezsibe sem szállnék be, maximum a közös kajába valamennyire.

Gondolom a szülők nem fizetnek a fiúknak szakácsnőt, mosónőt, vasalónőt, takarítónőt! Vegyék úgy, hogy Te ezeket mind ingyen megcsinálod a fiúknak, de ne kívánják, hogy még fizess is, hogy mindezt megtehesd.

Tudod, az igazság az, hogy fel sem kellett volna, hogy merüljön az, hogy bármit is fizess a tényleg ilyenkor szokásos dolgokon kívül. Ha a fiú igazán szeret és szembe mer szállni a szüleivel, akkor azt mondja, hogy örül, hogy Veled lehet és örül, hogy biztosítani tudja férfi létére azt a kis fészket, ahol együtt lehettek. Köszönje meg a szüleinek, de Neked nem kell, mert nem a Tiéd és soha nem is lesz az.

Gondold el, együtt lesztek X évig, mondjuk egyformán kerestetek, az x év alatt lejár a hitel, amit a fiú azért tudott fizetni, mert Te álltad a rezsit (+ mondjuk a háztartási kiadások felét is?)A végére Neki van egy háza, Neked meg a csupasz se..ed, mert feléltétek a fizetésedet.

Az X lehet 1, de lehet 10 is.

Ne menj bele! Anyagilag Ő gyarapodna, Te csak vegetálnál.

Ha így nem kellesz, akkor ott már más baj is van.

Tudnod kell, hogy a fenti helyzeten az sem változtat, ha férjhez mész hozzá, vagy gyereket is lesz.

Örüljön, hogy van lakása és kap egy ingyen házvezetőnőt.

Bocs, ha kissé nyers voltam!

2011. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Kedves 89%! Örülök,hogy neked sikerült megfogalmazni,amit nekem nem:)
2011. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!