Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A menyem teljesen...

Mit tegyek? A menyem teljesen kifordította önmagából a fiamat.

Figyelt kérdés

Én mindíg is "Alfa-hímnek" neveltem a fiamat, mert tudom, hogy ez egy kemény világ. Járt karatéra, és kick-boxolt is. Erre jött ez a lány mikor 17 volt, és fél év után a fiam kijelenti, hogy abbahagyja, mert a csaj utálja az erőszakot. Most 24 évesek, és megszületett az első unokám. A fiam azóta telljesen kifordult magából. Bent volt a vajúdásnál, szülésnél, miután hazajöttek körülugrálta őket (császáros lett a menyem, mert már nem bírta a gyűrődést).

Most négy hós a gyerek együtt kóstoltatják vele az almát, a fiam pelenkázza, fürdeti, szinte állandóan hurcolja a lányát amikor az fent van, játszik, gügyök.

De könyörgöm, én FÉRFIT neveltem belőle, nem papucsot.

Együtt élünk, a lakás fele a fiamé. A fiam állandóan azt hajtja, hogy így a Lilla, úgy a Kitti (unokám és menyem) alig jár el a haverokkal, mindíg csak a két nő fölött legyeskedik, ráadásul, ha én főzök véletlenül, akkor mondja nekem hogy a Kitti azt nem tesz bele, a Kitti ezt nem így csinálja, mert még együtt is főznek.

A menyem kitalálta, hogy ha a gyerek másfél éves lesz akkor a fiam itthon marad a gyerekkel és ő elmegy dolgozni, mert neki több lehetősége van, mint a fiamnak.

Persze a kisfiam erre is bólogat mint egy autóstacskó.


2011. jan. 17. 00:28
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

12 éves volt a fiam, mikor az apja váratlanul elhunyt. Tőle tanulta a keménykedést, mindíg azt mondta olyan lesz mint az apja, aki boxolt.

Ami pozitívumot tudok a menyemre mondani, hogy addig amíg a fiam nem vele volt, szinte mindíg bukdácsolt és úgy csusszant át a pótvizsgán, de miután összejöttek ambíciózusabb lett, és érettségit is szerzett a szakmája mellé.

A férjem soha nem volt ilyen vele, úgy veszem észre, hogy a menyem kasztráltta lelkileg.

Ráadásul az unoka melletük is alszik, mert "még nem elég nagy ahoz hogy elszakadjon tőlük". Könyörgöm, az a három méter a kiságyig olyan nagy elszakadás?

2011. jan. 17. 01:07
 22/56 anonim ***** válasza:
62%

"Ráadásul az unoka melletük is alszik, mert "még nem elég nagy ahoz hogy elszakadjon tőlük". Könyörgöm, az a három méter a kiságyig olyan nagy elszakadás?"


Ebben az egyben igazad van, aláírom. De az a helyzet, hogy nincs jogod beleszólni. Esetleg óvatosan megpróbálhatsz tanácsot adni.

2011. jan. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
95%

Megpróbállak egy kis genetikai kódolással megnyugtatni.

Alapvetően az van belénk kódolva, hogy az alfa hím kell a szaporodásod, a nőstény viszont a béta hímmel szimpatizál az utód nevelésénél. A fiad ösztönösen álkódolta magát béta-hímmé ,hogy alkalmasabb legyen az utód gondozásában.

Téged nem vert a férjed?

2011. jan. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:
egyszer-egyszer, de akkor még nagyon fiatalok voltunk. Megbocsájtottam. Miért?
2011. jan. 17. 01:15
 25/56 anonim ***** válasza:
95%

> Én mindíg is "Alfa-hímnek" neveltem a fiamat, mert tudom, hogy ez egy kemény világ.


Ez az egy mondatod mindent elárul.

1. a fiadat csak te nevelted, vagyis igazi apai hatás, apakép nincs sajnos

2. tudod, hogy ez egy kemény világ, tehát rossz volt az életed, nem vagy boldog

3. keménynek nevelted a fiad, tehát nem akartad vagy nem tudtad megmutatni neki, hogy a világ nem csak kemény, hanem szép, és lehet benne szeretni is

4. alfa-hímnek nevelted, vagyis olyannak, aki lehetőleg nem köteleződik el, nem adja oda magát másnak, maradjon a tiéd


Persze, hogy a gyerek az apjára akar hasonlítani! De ha annyira ő akart volna "alfa-hím" lenni, akkor az első mondatot nem (így) írtad volna le. Nehogy már a gyerekre fogd!!!

2011. jan. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
97%
A menyed nem kasztrálta, hanem felfedeztette vele a gyengédséget. Erre eddig nem volt alkalma, azért meglepő ez neked. Azt hitte ő is, te meg pláne, hogy nem is hiányzik neki. Lehet, hogy nem nőtt még fel teljesen a fiad, de az biztos, hogy ha nem így történik, akkor örökre gyerek marad, "alfa-hímként".
2011. jan. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez megnyugtat, nem az alfahímeknek áll ma már ez a világ semmilyen szempontból! Le vagy maradva egy brossúrával.
2011. jan. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
95%

Előttem többen megjegyezték, hogy nem az alfa hímeknek áll a világ. Ez teljesen igaz, én meghülyülnék, ha egy férfi parancsolgatni próbálna nekem, vagy nem foglalkozna a gyerekével, mert az a nők dolga.

A fiad egy álompasi minden mai nő számára, aki családot szeretne.

2011. jan. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
95%
Keménykedéssel, agresszióval már az utcai harcokon kívül aligha lehet máshol érvényesülni manapság... Sokkal fontosabb lett az empátia, az alkalmazkodás, az érzelmi intelligencia férfiaknál az élet majdnem minden területén, mint azt korábban tartották.
2011. jan. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon rendes a fiadtól, hogy segít a feleségének! Külföldön pl. felváltva maradnak otthon a szülők a gyerekkel. Ugyanis külön számolják az otthon töltött időt az anyának és az apának. Akkor azokban az országokban nincs egy igazi férfi sem?

Szerintem pont attól férfi egy férfi, hogy kiáll a családja mellett, segíti, támogatja a feleségét. Nem pedig a tv elől ordít az asszonynak, hogy hol van már a söröm? És vidd innen a kölyköt, mert zavar!

Jobban örülnél, ha bulizna, inna, meg erőszakoskodna a családjával?

2011. jan. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!