Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a 14 éves lányotok terhes...

Ha a 14 éves lányotok terhes lenne és rátok bízná a döntést, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 19:57
 61/101 anonim ***** válasza:
81%
egyértelműen abortusz. akkor is elzavarnám ha nem akarna menni...
2010. dec. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
62%

Én leülnék vele beszélgetni. Vázolnám a helyzeteket.

Abortusz: Egy életen át hordozni fogja a fájdalmat, hogy elvetette, stb.

Megtartja: Nincs továbbtanulás, nincsenek barátok, nem lesz semmi, csak ő meg a gyerek. A nagyszülőknek dolgozni kell majd, hogy eltartsák őket, a gyerek apja sehol nem lesz, stb.

Válasszon, mondja el a véleményét, az érzéseit. Aztán majd én is elmondom, hogy én szívem szerint abortuszra küldeném, de az ő élete, az ő teste, neki kell a végső döntést meghozni. Ez nem úgy megy, hogy én döntsek helyette. Ő csinált hülyeséget, én nem cipelek egy ekkora terhet a vállamon helyette, csak mert ő félt. De segítenék neki megmutatni a (szerintem) helyes utat.

2010. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:
84%

" Abortusz: Egy életen át hordozni fogja a fájdalmat, hogy elvetette, "

Ez nem igaz! Az ember hamar túlteszi magát rajta,főleg ha később kiderül,hogy a srác akitől terhes lett pár hónappal később faképnél is hagyta.

Én 17 évesen lettem terhes.Az anyám nem adott választási lehetőséget.Abortusz és nincs vita. Megtörtént.Egy ideig nehezteltem anyámra,mert nem engedte,hogy én döntsek,pedig fogalmam sem volt,hogy mit is akarok.Azt hittem a szerelmünk örök,és mindent kiáll.De pár hónappal később mégis vége lett.Így elvégeztem a sulit,éltem a fiatal éveimet tovább. Új barátok,új szerelem. 21 évesen újra terhes lettem ,de akkor már jegyben álltam a férjemmel.Akkor már pontosan tudtam,hogy nekem kell ez a baba,és minden vágyam,hogy megszülessen.Anyukám ezt a döntésemet támogatta,és sokat segített.A fiam születése volt életem legszebb napja.Így utólag visszagondolva hálát adok anyukámnak,hogy 17 évesen nem engedte,hogy szüljek.Az abortusz nem kínoz lelkileg..Csak túl estem rajta,és ennyi. Ma boldog házasságban élek,van egy csodás férjem,egy csodás fiam,és hamarosan megszületik a csodás kislányom is..

Én ha egyszer a lányom 14 évesen elém állna,hogy terhes,azt tenném amit anyukám velem.Abortuszra vinném,és ebben segítenék..Az életét nem fogja tönkre tenni egy ballépése miatt. Gyerekszüléshez azért nem árt érettnek lenni...

35/N

2010. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:
27%
Aki hamar túllép az abortuszon, annak nincs szíve! Bennem egy életen keresztül élne az a tudat, hogy elvetettem, MEGÖLTEM egy gyereket. EGY EMBERT MEGÖLTEM!!! Ti nevezitek magatokat felnőtteknek, de nem tudtok felnőttként gondolkodni? Már bocsánat! De mi az, hogy hamar túl lehet rajta lépni! Ha a gyerek nem vállalja a saját gyerekét, akkor adja örökbe és pont. Téma lezárva. Csak néhány hónapig marad ki a suliból, bár kifogják nézni emiatt, de ha elveteti, szerintem mégjobban kinéznék, mintha látnák az emberek, hogy vállalja a felelősséget és kihordja a babát...
2010. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:
42%

Abortusz: megölni a gyereket

Örökbe adni: megszülni és eldobni magadtól


Egyik sem hangzik túl jól.Hogy lehet azon csak úgy túllépni,hogy 14 évesen kihord és megszül egy gyereket,majd odaadja valakiknek,akikről semmit nem tud és utána úgy éli az életét,hogy valahol,valamelyik városban,valakiknél épp most ünneplik a gyereke x.születésnapját.A gyerek pedig azon gondolkodik,hogy vajon az igazi szülei miért nem akarták őt,miért adták oda másoknak?

Az örökbeadást sem lehet csak úgy könnyen lezárni magadban.

A környezet pedig az abortuszról nem is biztos,hogy tud,de arról valószínüleg már fog,hogy terhes a 14 éves csaj és aztán nincs gyerek sehol.Nem fogják megveregetni a vállát,hogy helyes,hogy terhes vagy,több bántás fogja érni a 9 hónap alatt,mint addigi életében összesen.Arról nem is beszélve,hogy a következő kapcsolataiban be kell vallania,hogy valahol él egy gyereke,aki lehet,hogy egyszer megkeresi és számonkéri.

2010. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 A kérdező kommentje:
Azt meg már meg sem említem, hogy egy magzat kihordása sokkal jobban megvisel egy 14 éves szervezetet mint egy abortusz.
2010. dec. 28. 23:28
 67/101 feketelovas ***** válasza:
61%
Én a helyedben nem vinném el a balhét helyette. Szerintem ha a leányzó elég felnőttnek érezte magát a szexhez, akkor most is viselkedjen felnőttként és ne tologassa rád a döntés felelősségét. És bárhogyan is dönt, vállalja fel a döntése következményeit. A te dolgod annyi, hogy minden támogatást megadj neki, bárhogy döntsön is.
2010. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 A kérdező kommentje:

Ezzel megint nem értek egyet. Támogassam? Miben? Abban, hogy esetleg a nyakamra szüljön egy kölyköt, akit én tarthatok el, akihez én kelek fel éjszaka és így tovább? Egy 14 éves lány még nem azt fogja fel, hogy gyereke lesz, hanem azt, hogy kisbabája, akivel lehet játszani, akit lehet babusgatni...stb. Csak a kisbaba nem sokáig marad kisbaba. Az egy éves már nem baba hanem kisgyerek, innentől kezdve pedig hamar beleunna. Az az egy biztos, hogy én az abortuszt választanám, még akkor is, ha nem bízná rám a döntést. Max. elrángatnám a hajánál fogva, a többit meg majd kiheveri.


Lehet fortyogni a válaszomon.

2010. dec. 29. 12:41
 69/101 anonim ***** válasza:
58%

Istenem! Ki vagyok akadva amikor egy pár hetes megtermékenyített petesejtről ami csak egy sejt és semmi nincs kifejlődve,sem a végtagok,sem az idegek SEMMI azt embernek és gyilkosságnak tudják be!!!

AZ MÉG NEM EMBER!!!! Pontosan ezért is van megadva,hogy mennyi az a hét amikor még elvégezhető az abortusz..HA ember lenne akkor már eutanáziát követnék el,és akkor sem gyilkosságot!!!

Egyébként én is a kérdezővel értek egyet.14 évesen nem csak pár hónapra marad ki a suliból..És utána??Ő visszamegy tanulni,élni a 14 évesek életét,de az anyuka aki végre örül hogy van ideje,munkája a nyakába akasztok egy gyereket??

Inkább legyek szívtelen,önző,de én nem vállalnám be hogy újra én keljek hajnalban,hogy újra minden a pelenkákról szóljon..Ha gyereket akarok nevelni akkor szülők én magam!!

Én tiltanám,hogy 14 évesen szüljenek!

2010. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként könnyű mondani a kényelmes fotelban ülve,anyagi gondok nélkül,hogy az abortusz gyilkosság,és igenis szülje meg..Azért kíváncsi lennék,hogy aki ezt írja mit szólna ha a gyereket a nyakába akasztanám,hogy akkor nesze neveld fel.A 14 éves gyerek képtelen felnevelni.Biztos vagyok benne,hogy ha az illető lánya lenne terhes már nem is tűnik olyan borzalmasnak az abortusz..
2010. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!