Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a 14 éves lányotok terhes...

Ha a 14 éves lányotok terhes lenne és rátok bízná a döntést, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 19:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 anonim ***** válasza:
62%

Különben ha poénkodnék, azt írnám, hogy "vetesse el, semmi kedvem 28 évesen nagyszülőnek lenni" :D


Sverdans, én se vagyok oda a vallásosokért, de neked valami komoly komplexusod lehet velük kapcsolatban...

2010. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/101 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem értek egyet azzal, hogy segítenék neki felnevelni? Kinek? Egy 14 éves lánynak? Annak nem segíteni kell felnevelni, hanem helyette nevelni. Mégis el tudja akármelyikőtök képzelni egy 14 évesről azt, hogy szalad haza a suli után pelenkát cserélni, tápszert melegíteni, hogy éjszaka felkel hozzá két óránként, miközben reggel iskola?
2010. dec. 27. 20:47
 43/101 anonim ***** válasza:
62%
Gondolod, hogy iskolába járna egy baba mellett? Halasztana legalább egy évet, vagy minimum magántanuló lenne, ha futja rá. Túl lehet élni, azok a gyerekek sokkal rosszabbul járnak, akik bukdácsolnak és emiatt többször évet kell ismételniük.
2010. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/101 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom. Akit én ismerek az továbbra is iskolába járt a gyerek mellett. Februárban szült, áprilisban már az iskolapadban ült, a gyerek meg otthon a nagymamával.
2010. dec. 27. 20:50
 45/101 anonim ***** válasza:
87%

Akkor nem semmi az a szülő, aki hagyja, hogy a gyereke iskolába járjon, miközben egy kisbaba várja otthon.

Az én osztálytársam igaz, nem 14, de 16 évesen szült, azóta 2 év telt el, és csak most szeptembertől iratkozott be megint a gimnáziumba.

2010. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/101 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki a magzatot védi,hogy neki is vannak jogai pl.az életre.De régóta foglalkoztat a kérdés,hogy ha a magzatnak joga van megszületni,akkor elméletileg joga van nem kérni az életet.Sajnos nem tudjuk megkérdezni tőle,de lehet,ha tudná mi vár rá,milyen környezet,milyen szülők,akkor inkább megköszönné,de nem kérné ezt az életet.

A 14 éves lány biológiailag épp hogy érett,de sem szellemileg,sem anyagilag nem az.

A gyerekvállalásnak szigorú szabályokat szabnék,de sajnos nem lehet.

Csak annak szabadna szülni,aki érett rá,el tudja tartani,és megvannak benne azok a tulajdonságok,ami egy szülőbe kellenek. pl.türelem,empátia,emellett megfelelő következetes nevelés stb

Itt a GYK-n és a aló életben is,rengeteg olyan gyereket látni,akik rossz körülmények között élnek,mert a felsorolt dolgok közül nincs mindegyik biztosítva a fejlődéséhez.Vannak olyan nők és férfiak,akikre egy szobanövényt sem bíznék,nem hogy gyermeket.Ha valaki képes gyereket csinálni és kihordani,még nem biztos,hogy alkalmas szülőnek.

2010. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 anonim ***** válasza:
87%
Abortusz szerintem is. Egy 14 éves (legyen akármilyen érett a korához képest) még maga is nevelésre szorul, ezért kétlem, hogy képes lenne megfelelően nevelni egy gyereket.
2010. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/101 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ebben a lánynak kell dönteni és a szülőnek meg támogatni a döntésében. Le kell ülni átbeszélni mindent, de a végső szót a lány mondja ki.

Én személy szerint abortuszellnes vagyok, mert a szüleim majdnem elvetettek engem (keresztanyukám mondta el, a szüleim nem is tudják, hogy tudom). Már csak a papírokat kellett volna aláírni, amikor anyu meggondolta magát. Ez a szívem mélyén bánt. Úgy érzem majdnem a saját szüleim vetettek véget az életemnek, már a legelején. Természetesen a szeretett, amit tőlük kaptam/kapok erősebb, de bánt.

2010. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/101 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó vagyok 18/L
2010. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/101 anonim ***** válasza:
31%

Nos, én úgy vélem, semmiképp nem vetetném el. Persze persze, egy 14 éves "kölyök" (bár amikor megszüli 15) nem tudja felnevelni, satöbbi.... Erre előtte kellett volna gondolnia! Nem tudom mi történhetett, de ha a lány a saját hibájából tette, akkor ne fossza meg egy gyerektől az életet. Gondolkodjatok már emberek! Hány nő szeretne gyereket, hány nő próbálkozik ezerféle módon egy gyerekért? Nem sikerül nekik! És ebben a mai világban, a nők (bár én nem annak nevezném) sorra vetetik el gyermeküket, van olyan is akinek nem is egyszer volt abortusza és még büszke is rá! Mi a jó abban ha elvetetik? Lehet, hogy azt válaszolnátok ezt KELL tenni, de nem! Én imádom a gyerekeket, bár semmiféleképpen nem szeretnék most, de ha mégis úgy adódna a helyzet én vállalnám a felelősséget, mert az Én hibám és nem szeretném, hogy más szenvedjen miatta és megszülném a gyereket.

Valószínű majd jönnek a válaszok, hogy milyen maradi vagyok, meg mekkora hülye, hogy ilyeneket írok, de ez van, szeretném ha ez a világ jobb lenne!

14/L

2010. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!