Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a 14 éves lányotok terhes...

Ha a 14 éves lányotok terhes lenne és rátok bízná a döntést, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 19:57
 51/101 anonim ***** válasza:
75%

Mindenképpen abortuszt intéznék, nem tarthatná meg.

Ennek több oka is van:

14 évesen nem érett lelkileg egy gyerek a szülésre és egy kisbaba nevelésére. Még most fog belépni a kamaszkorba, most lehetne bulizni menni, haverozni, stb. Ettől mind megfosztaná a gyerek a 14 éves anyját és nem máson verné le mindezt a gyerek, mint a kisbabán. Ő lenne az, akit okolna az élete elromlásáért. Kimaradna a suliból, elmaradoznának a barátok, halálosan kimerült lenne egy olyan teherrel a vállán, amivel nem tudna megbirkózni. Segíteni nem tudnánk neki, mivel nekünk dolgozni kellene látástól vakulásig, hogy egyáltalán el tudjuk tartani a kisunokát. Másrészt én azt vallom, hogy a szülei nyakára ne szüljön senki gyereket, ez nem fair. Egy kisbaba sokba kerül és joga van a szülőnek is dönteni, hogy akarja/tudja-e ezt vállalni. Amíg valaki nem tudja eltartani a gyerekét, nem tud fedelet biztosítani a feje fölé, ételt és ruhát venni neki a saját pénzéből, addig ne szüljön, felesleges! Egy gyereket nem csak szeretni kell, de hatalmas felelősséget is jelent. Egyszerűen szülőként nem engedheti meg valaki, hogy a gyermekének a megélhetése egy harmadik személytől függjön. De nagyon sok indokot írhatnék még, hogy miért nem engedném megtartani, de sokan már leírták a lényeget.

2010. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 anonim ***** válasza:
92%

21:56

Az örökbeadás sem mindig jó megoldás.Pont ma volt ez a téma terítéken.Egy hölgy elmondta,hogy őt örökbefogadták,de megkereste az igazi anyját és még most is sajnálja,hogy tudja,hogy ki ő.Akkora csalódás volt számára.

Biztos,hogy sokan várnak babára,de a gyereknek elsősorban az lenne a jó,ha a vérszerinti szüleivel lehetne,akik valóban alkalmasak is arra,hogy azok legyenek.Az állandó tüske,hogy miért mondtak le róla egy életen át megmarad.

Ami a felelősségvállalást illeti.Szép gondolat,hogy a tettedért vállalnád a következményeket,de sajnos 14 évesen ez mind csak nagy szavak.Eltartani nem tudnád és ez az,ami valójában számít.Szeretheted,ha nincs,aki segítsen és enni adjon neki.Vagyis harcolnál azért,hogy más vállalja a te hülyeséged következményeit.Ez pedig így nagyon nem fair.

2010. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 anonim ***** válasza:
93%
Kedves 14 éves kicsi lány! Szerinted, hogy ha a szüleid tartják el és gondozzák nagy részben a babát akkor azért te vállaltad a felelősséget? Nagyon nem. Ha ilyen fiatalon szülsz egy gyereket, akkor azt a szüleid nyakába varrtad, nem vállaltad a felelősséget, áthárítottad. Azon túlmenően, hogy nem látsz ebbe bele és egyúttal a saját és a gyereked életét is tönkre teszed. Neked nem lesz elég a gyereked szeretete, a barátaid szépen elmaradoznak majd, a suliban lemaradsz (a továbbtanulást meg végképp el kell felejtsd, mivel a szüleid a gyereked eltartásán túl - hacsak nem vagytok elég gazdagok - nem tudnak majd finanszírozni semmit), nem lesz több buli, stb. Előbb-utóbb ebből eleged lesz és elkezdesz majd bulizni, pasizni járni (mert a gyerek apja 99%, hogy lelép 1 éven belül), a gyerek meg egyedül marad. A nagyszülőknek nem lesz ideje foglalkozni az unokával, te élni akarsz majd, ő pedig boldogtalan lesz. Szép kis jövőkép... Tudom, hogy közhely, de ha nagy leszel másképp gondolkozol majd.
2010. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 A kérdező kommentje:
Minden válaszadónak zöld kezecskét adtam, szóval a lepontozásokért ne engem zrikáljatok!
2010. dec. 27. 22:20
 55/101 anonim ***** válasza:
44%

hát egyrészt...ha annyi esze van hogy 14 évesen már k*ratja magát akkor ahhoz is legyen esze hogy kihordja és kurja el az életét

...másrészt viszont sajnálom szegény gyereket...nem vagyok vallásos de az abortusz akkor is gyilkosság,bár lehet szegény gyerek jobban járna ha inkább másik testbe kellene születnie

2010. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz kérdés. Tudom, hogy sokan nem értenek egyet velem, de én azt mondom senkinek nincs joga megölni (szépíthtjük, de az abortusz kegyetlen gyilkosság, mert a magzat érzi a fájdalmat) a saját gyerekét, a saját vérét.

Ha a szülők(nagyszülők) segítenek, a lány felelősségteljes(amit kétlek, ha 14 évesen teherb esik) fel tudja nevelni.

Ha nem tudja/akarja válalni adja örökbe. Engem is nevelőszülők neveltek és 15 évesen ismertem meg a vérszerinti szüleimet (vérszerinti apukámmal azóta is jóba vagyok, vérszerinti anyámmal nem, mert közölt nem szeretne látni). A nevelőszülimmel nagyon jó kapcsolatom volt mindig. Nagyon szeretem őket, mert ők az igazi szüleim, mert fölnevltek, segítettek a nehéz időszakokban, szeretnek. A vérszerinti apukámmat szeretem, de nem tudom neki azt mondani, hogy apu. Nagyon jó életem van, annak ellenére, hogy nem a vérszerinti szülim neveltek.

21/L

2010. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 anonim ***** válasza:
32%
ma 00:18 ugyanmár a nevelőszülök nem szentek neked esetleg szerencséd volt de a legtöbb csak önjelölt terézanya aki hú de jót akkar tenni csak az értelem nincs meg hozzá és tönkre vág egy emberi életet.
2010. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/101 anonim ***** válasza:
68%

ma 00:18 vagyok

Tudom, hogy nem szentek a nevelőszülők. De mi a garancia, hogy a vérszerinti szülők jobbak? Hibázik egy nevelőszüéő, de ugyanúgy hibázhat egy vérszerinti is. Aki egy gyereket örökbefogad általában azért teszi, mert jót akar és szeretné felnevelni, mint saját gyerekét.

2010. dec. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 anonim ***** válasza:
56%
Am hány nevelőszülőt ismersz? Én tudom, hogy az én nevlőszüleim rengeteget tettek értem.
2010. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 A kérdező kommentje:
Oké, oké véleményeket kérdeztem nem anekdotákat és beszélgetéseket xy nevelőszüleiről, az örökbeadó anyákról...stb.
2010. dec. 28. 01:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!