Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a 14 éves lányotok terhes...

Ha a 14 éves lányotok terhes lenne és rátok bízná a döntést, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 19:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/101 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam valamire, feltettem egy kérdést majd kimentem a konyhába összekészíteni a vacsorát. Így már megfelel a magyarázat?
2010. dec. 27. 20:17
 32/101 anonim ***** válasza:
70%

Döntse el ő maga. Ha ahhoz nagylány, hogy megdugassa magát, akkor ahhoz is nagylány, hogy ezt egyedül eldöntse. Elcseszi az életét? Hát akkor elcseszi. Minden tettnek következményei vannak, vállalja fel a lány, hogy ha meggondolatlanul szexel, annak ilyen súlyos következményei vannak. Természetesen ha látom rajta, hogy megbánta, akkor igyekszem támogatni, de ha ő úgy döntött, ilyen fiatalon felnőtt kíván lenni, akkor legyen is az mindig, bármilyenek is a körülmények. Ez olyan dolog, amit nem lehet visszavonni, akár megbánta, akár nem. Nem poénból féltik a gyerekeket a szüleik a korai szexeléstől, és ha egy lánynak ezt a saját bőrén kell megtapasztalnia, akkor meg is érdemli.


Természetesen ha nemi erőszak eredménye a baba, akkor amit fentebb írtam, nem érvényes, és egyértelműen abortusz.

2010. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/101 anonim ***** válasza:
49%
elvetetni és a lányt jól megtépkedni...
2010. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/101 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelmű abortusz. Semmi kedvem 39 évesen nagymamának lenni, és egy ekkora problémahalmazt a nyakamba venni. A legjobbat akarom a lányomnak, és ez az abortusz. Ne gyertek azzal, h honnan tudom h ez a legjobb a lányomnak. Aki mást mond, nem ebben a világban hanem valahol vákuumban él.
2010. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/101 anonim ***** válasza:
44%

én most 18 éves vagyok

ha 14 éves koromban ilyen "problémám" lett volna biztos megfontoltam volna h mi legyen

sokan azt mondják h egy babával ilyen fiatalon ellehet rontani az életet ez részben igaz de rengeteg olyan dolgot kaphatunk egy kisbabától amit máshol nem kaphatunk meg

persze ezeket az élményeket nem épp 14évesen kellene átélnie

egy abortusz lehet h megváltoztatná a lányodat nagy az esély a lelki sérülésekre


én személy szerint nem vetettem volna el 14 évesen a gyerekemet

mert nem ő tehetett volna arról h nem védekeztünk


18/L

2010. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/101 anonim ***** válasza:
82%

verdans válasza:


úgy értem, hogy nem csak 14 éves leányanyák vannak!

Idősebb korban már nem vetetik el, hanem ajándéknak tekintik a gyermekáldást.


A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:14


Én 38 éves vagyok.Ha most terhes lennék az első amit megtennék,hogy rohannék egy dokihoz,hogy el akarom vetetni.Nem fér az életembe most egy gyerek..

Kérdezőnek:

Ha a 14 éves lányom elém állna avval,hogy terhes,akkor nem adnék választási lehetőséget csakis egy megoldás van.Abortusz.Hogy miért?

-mert 14 éves,még gyerek

-tanulnia kell

-nincs semmi háttere a gyermek felneveléséhez

- ne a nagyszülők nyakára szüljenek.Ha valaki gyereket akar,akkor csakis saját magának akarjon.

- nem tudná felnevelni. Ne a nagyszülők anyagi helyzetét akarja kihasználni.

- az ilyen kapcsolatból sosincs hosszú távú kapcsolat.

Két gyerek akik gyereket csinálnak,képtelenek lesznek megbirkózni a felelősséggel.Általában a apuka aki szintén 15-17 éves nem fogja fel,hogy a gyerek után nem mehet csak úgy el bulizni a haverokkal,és támogatni kéne az anyukát..De ez nem szokott összejönni,és ilyenkor jön az,hogy a két gyerekszülő ki van bukva,hogy nincs buli,nincs szórakozás..Bizony a babának nincs a hátába építve egy KI-BE kapcsoló.Még egy 1 évet sem adok,és szét is mennének..

38/N

2010. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/101 anonim ***** válasza:
22%
Elkezdenék nevelőszülőket keresni. Ha az abortusz határidejéig nem találnék, elvetetné.
2010. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/101 anonim ***** válasza:
74%
100%, hogy az abortusz mellett döntenék. Ebben a korban sokkal nagyobb a kockázata egy szülésnek, a terhesség tönkreteszi a szervezetét, a hormonháztartását megbolygatja és még fejlődésben van egy ilyen korú lány. Az örökbeadás lelkileg legalább akkora - ha nem nagyobb fájdalommal jár lelkileg mint az abortusz. Nem tenném tönkre sem az unokám életét, sem a gyerekemét ha rajtam múlna a dolog.
2010. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/101 anonim ***** válasza:
38%

Hát amennyiben lehetséges hagyd, hogy szülje meg. 1 évet kihagy a suliból, az még nem olyan sok. Te meg segíthetnél neki felnevelni.

Én nem vagyok vallási fanatikus, de az én lelkiismeretem nem engedné az abortuszt.

2010. dec. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/101 anonim ***** válasza:
81%

Felmerült bennem egy olyan, hogy azért a szülőnek is van abban valamennyi része, ha egy lány tizennégy évesen teherbe esik, mert elvileg szülőként nekünk kellene felvilágosítani, hogy mi is az a szex, és ha már mindenképpen dugni akar, legalább felelősséggel tegye. Viszont ahogy elnézem a mai világot, a közösségi portálokat, ahol a tizenhárom éves kislány már a harmadik barátját "dobja"... nem tudom, mennyire lehet a mai világban a gyerekeinkre vigyázni. Megtehetünk mi mindent, akkor is előfordul, hogy a tizennégy éves lányunk teherbe esik.


Mellette állnék, mert nagy szüksége lenne az édesanyjára. De a gyereket vagy elvetetném, vagy nevelőszülőkhöz... Tizennégy éves lány ne gyereket neveljen, és én sem akarok kisunokát nevelni.


Nehéz kérdés, mert a baba valóban nem tehet arról, hogy a szülei őt összehozták, és nem is kiskutyáról van szó, akit a sintértelepre is be lehet adni. De nem akarnám, hogy a láynomban legyen egy olyan, hogy "volt egy gyerekem, de elvetettük", és azt se hogy "volt egy gyerekem, de lemondtam róla, nem tudom, hol lehet"


Az első gondolatom mindenesetre az volt, hogy ha elém állítana a lányom egy ilyennel, két akkora pofont kapna, hogy leesne a feje. Aztán meg bőgnénk egymás vállán.

2010. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!