Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ilyen házasságban élni?

Lehet ilyen házasságban élni?

Figyelt kérdés
A kedves mama kicsinált.Felbontogatja a leveleinket, a gyerekemet jobban tudja nevelni,a férjem nem áll ki mellettem, pedig soha nem veszekedtem a kedves anyóssal.Egyszerűen én ezt nem bírom tovább.Most is az a lényeg, hogy a kedves mama szép ajándékot kapjon karácsonyra, inkább a gyerek karácsonyi ajándékára szánt összeget kurtítja meg a férjem.Járt már így valaki?Hogyan sikerült megoldania?Válás vagy nyeljek a gyerekem kedvéért?
2010. dec. 2. 09:01
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Már miért lenne kitaláció?Köszönöm a válaszokat, és zárjuk le a kérdést, nem kell mások lelki bajára egyből kitalációt kiabálni, direkt azért kommenteltem, hogy értsétek, mert az elején nem fogalmaztam pontosan.... Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!
2010. dec. 2. 09:44
 32/48 anonim ***** válasza:
67%
De miért nem az anyját vette el? Na!Piszkosul tudja ám manipulálni egy fíús anya a gyerekét. Már amelyik engedi. Nemértem a férjedet, született egy babátok, aki 1 éves, nemhogy veletek törődne. Az anya nem fog változni, a férjednek kellene tartani vele a három lépést. Beszéljétek át, légy határozott és tárgyilagos. Ha nem változik vissza a feladónak, menjen az anyjához lakni, jól ellesznek. Te pedig kezdhetel egy új életet, még kicsi gyermekkel is.
2010. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, csak a rádöbbenteni az én meglátásom szerinti valóságra.


Az első válaszoló helyesen leírta, hogy gyerek miatt együtt maradni felesleges, csakúgy mint anyós miatt vállni. Ha valami nem jó a házasságodban, akkor lépned kell, tenni kell valamit. 200 km távolságból nem lehet annyira veszélyes az az anyós. nem értem, hogy ha szereted a férjed, akkor miért nem lehet azokat a gyermek nevelési dolgokat elengedni a füled mellett amikkel nem értesz egyet. Az egyik füleden be a másikon ki.

Bár ugye a gyereknek anyja és apja is van. Anya és Apa is ugyanazokkal a jogokkal rendelkezik a gyerek nevelése terén. nem lehet csak és kizárólag az anya nevelési elve szerint nevelni. Nem hiszem, hogy jót tesz az Apa gyerek kapcsolatnak.

Beszéltél már anyósoddal a problémákról? Mert ha csak a férjedet zaklatod a gondokkal, attól az anyós nem biztos, hogy változni fog.

Ha egyébként szereted a férjed és egyéb más probléma nincs vele, akkor érdemes tenni a dolgokért. Arra azért szerintem fgigyelj, hogy ha férjed ennyire anya függő, akkor kölcsönös kompromisszumra van szükség.

2010. dec. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem bután csinálod.Hatalmi harcot vívsz egy 200 km-re lévő anyóssal.Nevetséges.Nem kell mindenben neked igazat adni,nem kell mindenben neked irányítani a férjedet.Lehet,hogy az anyós sem mond mindig hülyeséget,csak épp totálisan ellentétét annak,amit te gondolsz.

Neked jóval több "fegyver" van a kezedben,mint az anyósnak,csak épp te ezt nem használod.Helyette hisztizel és puffogsz.Viselkedj nőként a férjeddel,ezzel sok mindent el lehet érni egy férfinál dolgokat és viselkedj anyaként,aki nem akarja mindenáron lenyomni a nagymamát.Az egyik kommentelőnek igaza van.Az apának is annyi joga van a neveléshez,mint neked.Néha azt is lehet követni,nem csak a te nézeteidet.

Arról pedig meggyőződhetünk,hogy nem viseled el a kritikát.Annak köszönted meg a kommentet,aki veled értett egyet és szidta az anyósod.Mikor valaki ellentmondott neked,inkább lezártad a kérdést.Ha így kezeled az otthoni dolgokat is,hogy duzzogva elvonulsz,akkor érthető,hogy miért tart ott a házasságod,ahol tart.

2010. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
86%

*Igaz, a férjemmel van bajom, mert még mindig az anyja irányítja 30 évesen is.


Arról, hogy neked rózsaszínű köd lebegett a szemed előtt, nem tehet sem a férjed, sem az anyós. Csak te tehetsz róla.


Ha csak a számlaértesítő zavar, mondd le. Netbankon minden meg lehet nézni, és ha internetezni tudsz (gyakori kérdések pl.), akkor felesleges a papír, legalább több fa marad életben. :)


Ha címváltozást kellett bejelenteni, az azt jelenti, hogy korábban együtt laktatok? Akkor is beleszólt mindenbe? Na akkor kellett volna leállítani, mert ha egyszer hozzászokott, akkor nehéz leszoktatni.

2010. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Mosolyogj!

Felbontja a levelet, talan eppen a tavolsag miatt, s igy adja at az uzenetet, ill. a level tartalmat a fianak pl.

Nos ezzel nincs semmi gond!

gyermekneveles!

Hadd adjon tanacsot, ne azt firtasd, hogy miert mondta, hanem figyeld meg azt, hogy mit tanacsol pl.

Fogadd el az Anyosodat, es probalj meg alkalmazkodni ehhez a helyzethez, elvegre a parod mamaja es a gyermekeid nagymamaja, s jobb lenne nem haragban lenni.

Hidd el Nekem, ha egyszer megprobalod azt, hogy igazat adsz az Anyosodnak es helyeselni fogsz, akkor meglepodsz majd a parod reakciojan, mivel a vita megfog szunni.

Ez meg nem jelenti azt, hogy Te egy "hasznalati" utasitaskent fogod hasznalni a tanacsait, de fogadd el a parod elott, s adj Neki igazat, a beke kedveert.

S aztan pedig valoban gondold at a mama tanacsait, mivel nem valoszinu, hogy annyira rosszak azok, talan valoban segitsegedre lennenek ezek a tanacsok.

A karacsony a szeretet unnepe, Jezus szuletesenek az unnepe, s nem a draga ajandekokrol szol, amikor ajandekozni szeretnel akkor ne az ar legyen az iranyado, hanem az erzelmeid!

Te is megfogsz oregedni es a gyermekeid felnonek, s Te is talan leszel Anyos es nagymama, ezert ne iteld el az Anyosodat, mert Teged is elitelhetnek egyszer, s talan a gyermekeid hazastarsa lesz az.

2010. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, teljes mértékben megértelek. Nálunk 300 km-ről irányítgat az anyós. Próbálom egyik fülemen beengedi, a másikon ki, de nem mindig jön össze. Csak azóta ilyen, mióta szóbakerült férjemmel, hogy összeházasodunk. Előtte egy angyal volt. Attól a perctől, hogy bejelentettük, maga az ördög. Szerencsére a férjem annyira nem hallgat rá, ellenben mindenki előtt befeketít, furkál, próbál uszítani minket egymás ellen. Most felvetettük, hogy hamarosan gyereket akarunk. Ne tudjátok meg...


Kérdező: egyelőre még ne válj, próbálj beszélni a férjeddel, anyósoddal, após is nagy segítség lehet, ha van.

2010. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
40%
Én meg úgy gondolom (tapasztalat), hogy ne csak a nő alkalmazkodjon a körülményekhez egy házasságban, hanem a férj is. Igenis nagyon ronda dolog, hogy a kedves mama beleavatkozik a fiatalok életébe, de az mégrondább, hogy a férj engedi. Persze, jó tanácsot lehet adni, de a belepofázás az már más. Ha a férj nem képes belátni a családi béke érdekében a dolgokat, akkor igenis lépni kell, hacsak nem akarod így leélni az életedet. Ezt viszont neked kell eldönteni. Ha valakinek már saját családja van, akkor szakadjon el "bizonyos szinten" a szülőktől. És ez a mama részéről is így kell hogy legyen..el kell engedni a gyereket, mert tönkreteheti az életét. Persze van olyan (és a Ti esetetekben lehet ez van), hogy a férjed nem is akar elszakadni az anyjától.. Ezzel meg nem tudsz mit tenni, vagy beletörődsz, vagy ahogy mondtam, lépsz. Azt ne várd hogy magától megoldódik, a férjed nem fog változni!!
2010. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Jó, akkor olyan ember vagyok ,aki nem fogadja el a kritikát, és duzzog, megsértődik. Mindenkit felpontoztam.Próbáltam már az anyósom így is úgy is kezelni, úgy is ahogy írtátok, mindig ugyan az a vége.Érdekelne, hogy aki ilyen bölcs anyós ügyben, annak milyen anyósa van?
2010. dec. 2. 10:53
 40/48 anonim ***** válasza:
10:11 vagyok. Jó a kapcsolatom az anyósommal és nem azért,mert mind a ketten szentek lennénk.De ahogy a házasságomban is,úgy vele is próbálok kompromisszumokat kötni.Volt,hogy megfogadtam a tanácsait,ahogy a saját anyáméit is.A férjem joggal mondhatta volna,hogy az én anyám miért szól bele,hogy teszek-e pólyát a gyerekre vagy sem,de nekem igenis fontos volt,hogy segítséget kapjak és nem hajtottam el senkit azzal,hogy ez hülyeség,én vagyok az anyja,én jobban tudom.Nem sértődtem meg soha,ha törődött a fiával,ahogy én is értékeltem,ha a férjem tolerálta az anyukám pátyolgatását.Ez oda-vissza működik,és felnőtt emberként kinöttünk a tinis lázadásokból.Mindent megbeszélünk ketten,ami a családunkat érinti,de nem zárjuk ki a külvilágot azzal,hogy kussoljanak.Mindenki jött valahonnan,kapott valamilyen nevelést,hozott magával valamilyen szokásokat és a szülőket akkor sem kell kiiktatni,ha valaki családot alapít.Nem kell mindig mindenben úgy ugrálni,ahogy ők mondják,de következetesen elvetni mindet,"csak azért is" felesleges.Kár harcolni,néha engedni kell,néha nem.De hisztizni kár,mert ezzel csak magad alatt vágod a fát.
2010. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!