Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy házasságban a nőnek behatolási fájdalma van, ami miatt nem lehetséges házas életet élni?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt ebből 2 éve házasok és van egy közel két éves gyerekünk. Viszont a szexuális életünk gyakorlatilag a gyerek foganása (nem tervezett gyerek volt) óta nulla.

Engem férfiként eléggé fusztrál ez a dolog és gyakorlatilag tehetetlennek érzem magam. A feleségem nem igen akar megoldást keresni a problémájára. Valószínűleg korábban is volt ilyen problémája, viszont elhallgatta a kapcsolat elején.


Egyéb tekintetben jól elvagyunk, szinte soha nem veszekszünk, egyetlen feszültség forrás a szex hiánya. Nekem ő az első komoly kapcsolatom és alapjában szeretek vele élni, viszont nagyon hiányzik a szeretkezés.


Mit lehet ilyen esetben tenni? Nincs más mint a válás? Van e más megoldás? Eddig hiába unszoltam, semmit nem tett a helyzet jobbá tételéért. Többször a fejemhez vágta, hogy menjek más nőhöz szexelni. Ez annyira megalázó!


2010. aug. 6. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. nőgyógyász - fertőzések, rendellenességek kezelése

2. pszichológus - lelki eredetű gátak

3. őszinteség - lehet, hogy a kapcsolattal van probléma, és egyszerűen nem kíván


Ebben a sorrendben. Ha nem hajlandó végigjárni az utat, és nem tesz meg mindent a probléma kezelésére, akkor biztosan a 3. pontról van szó.

2010. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem volt egy ilyen rokonom, hogy a férjével nem ment, de mindenki mással meg igen.Szóval csak kifogás volt a fájdalom.Nem lehetséges, hogy nálatok is van?
2010. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
csak az elsőt ismételném..menjen nőgyógyászhoz és kezeltesse magát a nejed, ha nőgyógyászati probléma nincs irány a pszichológus
2010. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ha behatolási fájdalma van, az egyértelmű a szex, s sokkal inkább a férfi elutasítása, aminek biztosan lelki, pszichés oka van

válás, ugyan...

szakemberhez kéne fordulni, első körben akár párterápiára is mehetnétek, együtt, s akkor látja, hogy nem harapják le a fejét

aztán tovább lehetne lépni szexuálpszichológus, vagy kineziológus irányába


fura, a nők ebben bátrabbak, nyitottabbak szoktak lenni

valószínűleg, ő is tisztában van vele, érzi, hogy valami nagyon nem stimmel, de nem mer vele még szembenézni


beszerezhetnél esetleg egy-két ilyen témájú szakkönyvet, felolvashatnál belőle, hogy lám milyen érdekes, vagy nyitva hagyhatnád az aktuális helyen


jó fej férj lehetsz, türelem, megértés!

2010. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha szereted, és szeretnél vele maradni, akkor először ülj le vele beszélgetni. Mi a problémája, ő mit szeretne a későbbiekben, stb. Ha arra rá tudod venni, hogy akarjon tenni ellene, akkor az már majdnem teljes siker. Egy házassági tanácsadó sokat segíthet ebben. Utána maga a probléma megoldása már attól függ, mi okozza. Lehet lelki oka is, akkor egy jó pszichoterapeuta segít, vagy ha fizikai okai vannak, akkor dokik. Csak arra vedd rá valahogy, hogy törődjön a problémájával. Ne agresszíven, ne erőltetően, hanem kedvesen és megértőn.

Sok sikert!

2010. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Ezt jól kifogtad. Ne hagyd, hogy ez által benned is kétségeket keltsen, hogy alkalmatlan vagy a nők kielégítésére. Idegen hüvely edzi a kardot.
2010. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Komolyan, nem értem, miért házasodik az ilyen nő, akinek ilyen komoly problémái vannak?

Az oka többféle lehet:

-vallási neveltetés (főleg ez lehet, hogy a kislányba belenevelik, hogy a szex bűn)

-erőszak, nemi erőszak

-gátlásosság valami lelki trauma miatt

-nem szeret téged (de ezt ne hiszem...bár...)


Ez nagyon durva, hogy becsapott téged. Na, meg az is, hogy elküld más nőhöz:P

Akkor ennyi erővel amikor megismerkedtetek, miért nem mondta, hogy ő vaginizmusban szenved?

És akkor kerestél volna feleségnek egy egészséges nőt.


Vaginizmust még okozhat: fogamzásgátló és antidepresszáns szerek is.

Üljetek le és szépen kérdezd ki mi a baja. Mert ennek komoly lelki-testi vagy egyéb oka van.

Pszichológus sem árt ha gyógyszert nem szed.

26.L

2010. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
75%
Szia! Én nő vagyok és hasonló volt a helyzet nálunk is. Amikor első babánk megfogant utána nem kívántam az együttlétet. Szülés után kivártuk a 6 hetet és utána próbálkoztunk. Nekem sem volt olyan mint előtte és nem is nagyon kívántam. Eleinte fájt is. Nagyon szeretem párom, de szószerint volt, hogy csak havonta 1x voltunk együtt. Sokat beszélgettünk. Próbáltunk kitalálni kis romantikus dolgokat, pl gyertyafényes közös fürdőzés. Masszírozás stb. Én nagyon sokáig csak a szeretgetésre és nem a szeretkezésre vágytam. Majdnem 2 éves volt fiúnk mikor ismér kezdtek visszaállni a dolgok. Akkor meg kértem, had legyen kistesó, képzelheted! Megfogant a második is de szerintem most sokkal jobb a helyzet, bár messze vagyunk még a kezdetitől. (picuri 5 hónapos) Hetente min. 2x vagyunk együtt, bár van, hogy rosszabb passzban vagyok. Sok türelmet és kitartást kívánok! Sok beszélgetést. Kis becsempészett romantikát, de az a legjobb ha nem érezteted pároddal, hohy te azt szeretnéd, csak kedves vagy stb és bármi lehet. Tudom nem egyszerű, párom is sokat szenvedett. Azt hitte vele van bajom, medig csak teljesen megváltoztak az igényeim egy időre. Nőgyógyászt se ártana felkeresni, ha nem szünik a fájdalom. Bocsi a kisregényért.
2010. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos a szülés óta nálunk is ez a probléma. Lassan 2 éve. (Én vagyok a nő)

Jártam már 8 nőgyógyásznál, azok rám tukmáltak mindenféle kenőcsöt meg gyógyszert... Semmi.

Nem tudom a feleséged szed-e fogamzásgátló tablettát a szülés után, ha igen, akkor valószínűleg az a baj. Nekem úgy látszik az volt a baj.

A nőgyógyász azt mondta, hogyha az sem válik be, hogy abbahagyom a bogyót, akkor a következő lépés a pszichológus.

Lehet, hogy a feleségednek az a baja, hogy nem érzi igazán nőnek magát mióta terhes lett. Beszéltetek erről? Esetleg nem tettél megjegyzést mert terhesség alatt hízott?

Hidd el, nem tehet erről a dologról, az én párom türelmesen várt :( De nagyon sajnáltam.

2010. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%
11:23-masnak. 11:28-as vagyok és nem tudhatod nem-e a várandosság és a szülés változtatta meg a nőt. Mint írtam én is nagyot változtam. Előtte akár naponta többször is szeretkeztünk, utána meg havonta 1x. Van akinek idő kell, megértés, beszélgetés és csak simogatás, szeretgetés. Ha tényleg jó a kapcsolat idővel minden rendbejöhet. Ne írj már olyat, minek házasodik az ilyen! Bocs az off-ért
2010. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!