Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem válnak el a szüleim?...

Miért nem válnak el a szüleim? Hogy lehet ilyen "házasságban" élni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szüleim kb 10 év óta marják egymást. Borzasztó ezt nap mint nap látni/hallani. Mindkettőjüket hibásnak találom. Anyám, az öcsém megszületése óta, aki most 11 éves nem jár dolgozni. Apámtól mindig követeli a pénzt, és összevesznek 200 ft-on is. Apámon is csodálkozom, hogy miért nem küldte még el anyámat dolgozni? Eléldegélünk apám fizetéséből, de nem bírom hallgatni anyám sopánkodásait, hogy neki mi mindene nincs meg. Napi szinte azt kell hallgatnom, hogy neki nincsen normális cipője, táskája, kéne egy új hűtő stb. Apám fizetéséből mindezekre is jutna, ha be tudnák normálisan osztani.De anyám teljesen elfogult lett az öcsémmel szemben, havi 30-40 ezret költ rá, már most mindent megvesz neki. Apám pedig alkoholista, kb 6 éve. Anyám itthon van, de a háztartásbeli dogokat sem látja el. Van hogy én hamarabb veszem észre hogy mit kellene csinálni, megcsinálom, kaját is szoktam készíteni. Öcsém neveletlenül viselkedik, anyámat az sem zavarja, ha a haverjai vasárnap este 9ig itt üvöltöznek a házban. Egyetemre járok, most halasztok,és dolgozni mentem, hogy folytathassam a tanulást. Anyám 1 hónap elteltével azzal zaklat, hogy hagyjam ott a munkát, kerestem vele már eleget, ami elég, osszam be! Anyám 27 ezer ft-os szos. s-hez képest én 3x annyit keresek, és szeretnék dolgozni egy bő fél évet, kihasználom az időmet. Azzal jön nekem is, hogy adjak haza pénzt, meg hogy ne költsek magamra! Eddig 10 ezerért vásároltam pár ruhát, de többet nem is szándékozok elkölteni ilyesmire egy hónapban. Apámmal anyám folyton csúnyán beszél, külön alszanak, van hogy üvöltöznek, és összetörnek pár tányért :S Hogy lehet így élni? Miért vannak még egymás mellett?? Idegileg kikészít amit látok, és az is, hogy velem is így bánik anyám.
2011. szept. 18. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez a helyzet nálatok!:( Próbáltad már felhozni ezt édesanyádnak nyugodt, viszonylag kellemes iődközönként? Vagy felháborodna? Édesapádnak szüksége lenne arra, hogy ne legyen alkoholista, hiszen talán anyukád éppen ezért sárkány. Meg kellene kérdezned őket, hogy miért nem válnak el, vagy miért nem hozzák rendbe. Külön-külön, kedvesen. Hűű most nem is tudok jobbat írni, kicsit gondolkozom rajta még. Sajnálom, leányzó, hogy ez a helyzet. Te semmiképp ne hagyd magad megingatni, okosan élsz, hidd el.:)

30/N

2011. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 67 evig martak egymast a nagyszuleim, es anyukam meg 13 eve el titkos kapcsolatban egy nős férfival. Én se tudok erre gombot varrni!!...
2011. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És az ilyen szülők várják el a tiszteletet? Mire fel? Azért mert kitojtak minket a világra? Azokat a szülőket akik jó példát mutatnak a gyerekeiknek azokat lehet tisztelni, fel lehet rájuk nézni, de az ilyenekre nem!


"Egyetemre járok, most halasztok,és dolgozni mentem, hogy folytathassam a tanulást. Anyám 1 hónap elteltével azzal zaklat, hogy hagyjam ott a munkát, kerestem vele már eleget, ami elég, osszam be! Anyám 27 ezer ft-os szos. s-hez képest én 3x annyit keresek, és szeretnék dolgozni egy bő fél évet, kihasználom az időmet. Azzal jön nekem is, hogy adjak haza pénzt, meg hogy ne költsek magamra!"


Anyád még a te életedbe is bele akar szólni (talán ő alapból ilyen, mindenkinek meg akarja mondani mit és hogyan csináljon - ismerek ilyen embereket családon belül). Ne hagyd neki! Higgadtan, udvariasan de határozottan mondj neki nemet!

2011. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Amint teheted, tünés kifele ebből a helyzetből.

Zűrös egy banda, ezt be kell látnod. Apád alkoholista, anyád egy igazi lúzer, aki költi a pénzt de keresni egszébe se jutna, plusz még sopánkodik is, érzelmi zsaroló. Öcséd meg neveletlen.

Összességében esélyed sincs értelmes életre.Keményen hangzik de így van.


Nekem is bazi nehéz volt elfogadni, hogy nem tudok válzottatni a szüleim dolgain. nálam 23 évig marták egymást. Aztán plusz kb.2,5 évig még anyám panaszkodását kellett hallgatni. most tudtam magam annyira összeszedni, hogy meglógjak. Ha sokkal bátrabb lettem volna, korábban is talán megoldom.


Ne is próbáld megoldani, hogy elváljanak. ne érezz irántuk felelősséget! Ők a felelősek ezért az érzelmi trágyadombért amit maguknak csináltak! Te meg csak a saját életedért vállalj felelős séget, de azért nagyon.


Amit a munkád keresetéből írsz, abból kijönne, hogy pl albérletbe mész, bérelsz egy szobát, meg élsz és még bőven plusszos leszel. (Kemény, vezetni a költségvetésed bevételéről és kiadásról, szokásokat alakítani, de meg lehet csinálni!Kitartás!)

Öcsé

2011. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!