Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondtam a családomnak...

Elmondtam a családomnak mennyit kerestem és azóta máshogy viselkednek velem, ez gyakori?

Figyelt kérdés

Pár éve vállalkozunk a párommal, közös cégünk van, a szaktudásunkból élünk. Szándékosan sosem beszéltem a pénzről, hogy ki-mennyit keres, pedig szerintem ennek családban nem kellene tabunak lennie. Azonban nemrég volt egy értékesítésünk és 9 nap alatt közel 3 millió Ft nyereség jött be.. Nem 9 napot dolgoztunk érte, a tudásunkat évek alatt rajtuk és a munka ebben mondjuk 3 hét volt, de 9 nap alatt jött be részletekben az összeg. A lényeg, hogy boldog voltam, mert nem tudtam pontosan előre mennyi lesz a bevétel és én hülye, amikor jó volt a hangulat és kérdezték mi ujság nagyon más nem jutott eszembe. Nem akartam mondani, de elmosolyodtam és kiszaladt. És csak néztek, hogy mi van, de akkor még nem szóltak semmit.


Azonban a rá következő hetekben visszahallottam, hogy tesóm a hátam mögött kibeszél apámnak, meg szóba került a karácsonyozás és karácsonyi költekezés és viccesen mondta apám, hogy "majd kérünk kölcsön "Zolitól". stb.


Meg még pár hasonló mapróság, megjegyzés, amik előtte sose voltak. Nem tudom amúgy mit hittek, miért vagyok vállalkozó vagy mennyit kereshetek előtte, de amióta ezt így megtudták án úgy érzem más szemmel néznek rám. Mintha nekem mostantól nem járna tőlük annyi, mitn pl tesómnak, mert én nekem több pénzem van. Amit persze magam termeltem meg.


ma 14:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%
Én sem értem mi értelme van kinézni a falatot a nyilvánvalóan kevésbé jó bevétellel rendelkező testvér szájából. Én konkrétan leköpném magam, ha azon hisztiznék, hogy a megmaradt ételből a testvéreimnek - akik háztartásonként ketten összesen kevessebből élnek, mint én egymagam - többet csomagolnak.
ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
10%

Aztán majd ha meg idősek lesznek a szülők, akkor meg mehetnek a tesóhoz, aki mindig is többet kapott, mert a szülők játszották az önkényes igazságosztót.


Hát ebből kiindulva a kérdező eddig is csak vitt és nem adott, nem lesz túl nagy változás. majd fizet valakinek hogy szeresse, ha már a szülei és családja nem kellett.


Nálunk szerencsére normális a család, mikor egy nagy összeghez jutottam, akkor segítettem a hozzám közel állóknak(szülőknek tetőcsere szigetelés, tesómnak kifizettem a diákhitelét, a gyerekének nyitottam megtakarítási számlát stb)

ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Szülőként írom, én nem kivételeznék a gyerekeimmel, mert ez csak konfliktusokat szül. Ha az egyik gyerekem megszorul, nyilván támogatom, de ha ilyenről nincs szó, mindegyik rendesen megél, csak azért, mert egyiknek éppen jobban megy, nem fogok a másiknak többet adni.

A szülőnek nem dolga semelyik felnőtt gyerekét sem anyagilag kárpótolni, csak mert a másik gyereke sikeresebb!

Nyilván, amit én adok nekik, azt egyenlően osztom el. Lesülne a bőr a képemről, ha egyiknek kevesebb ételt csomagolnék, és még oda is böfögném, hogy majd rendel magának.

Ja, és természetesen, ha én meghívom őket ebédre vagy vacsorára, akkor sem tartom a markom semelyik gyerekemnek, hogy na akkor fizessen. Én hívtam őket, és nem fordítva. Komolyan egyesek fordítva ülnek a lovon.

ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%
Van ám irígy tahó :D Nem lepődöm meg rajta, mondjuk...
ma 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Katona Dius ***** válasza:
77%

Szerintem a szülőnek (hacsak nem arról van szó,hogy a rosszabbul kerső tesó nagy szarban van) nem az a feladata, hogy k ompenzála a bevételeit a gyerekeknek.Sőt, ezzel csak azt éri el, hogy a kevesebbet kereső tesóban semmi motiváció nem lesz előre lépni, mert minek, majd a szülőtől megkapja a különbözetet. Plusz demotiváló lehet a sikeresebb testvérnek, hogy mivel sikeresebb, a szülei szemében kevesebbet ér, mint a kevesebbet kereső testvér.

Így úgy gondolom, hogy hacsak nincs tényleg nagy szarban a másik testvér, egyenlően kellene bánni a gyerekekkel és egyenlő mértékben támogatni őket (kajával, pénzzel, akármivel). Márha támogatni akarja őket, ami persze nem elvárható felnőtt gyerekek esetében.

De ha úgy dönt, hogy ad nekik, akkor egyenlő mértékben kellene. Ha nemis ugyanazokat a dolgokat, de egyenlő mértékben.

Sokaknál láttam márt ezt, hogy van két (vagy több) gyerek, az egyik sikeresebb, mint a többi, és akikkevésbé sikeresek, többet kapnak a szülőktől. És ennek lassan az lett az eredménye, hogy ezek a gyerekek (felnőttek) már elvárták a szülőktől a segítséget, és semmi motivációjuk nem volt előrébb lépni. Így ezek teljesen szülő függővé váltak anyagilag és a testvérek között is szép lassan megromlott a viszony. Ennél már csak az a rosszabb, mikor a sikeresebb testvértől ELVÁRJÁK, kötelezikkvázi,hogy támogassa a testvérét. Ha ezt önként és minden elvárás nélkül megteszi a testvér, az jó és becsülendő solog. De elvárni szerintem nem kellene.

ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
44%
Komolyan a vendégségből elcsomagolt kaján vagy kiakadva? Nálunk a távolabbi rokon kap többet, mert őket ritkábban látják. Én meg vinni is szégyellek, mert úgy vagyok vele, hogy pont a vendéglátónak tök jó a maradék, erre elosztogatja. Lehet, nem a kereseteddel van alapból bajuk, csak betársult a nagy kereset az amúgy is szörnyű személyiségedhez, és a kettő együtt már elég visszás, hogy kifejezzék nemtetszésüket.
ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
9%
15ös miért a kérdező mit adott a szüleinek, mivel támogatta őket? Csak a markát tartja
ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%
#12 Te családod is megérne egy misét. Hamarabb lőném fejbe magam, minthogy a testvérem fizesse a hitelemet. Én dolgom, én oldom meg. Én gyerekem, én oldom meg az ő dolgait. Nem a gazdagabb testvérem. Ha egyszer felajánlaná, lesöpörném az ajánlatot az asztalról, ha kétszer, akkor megsértődnék. Szüleim meg végképp nem fogadnának el ilyen anyagi segítséget, joggal.
ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%
18as értem..tehát néznéd hogy mondjuk éhenhal a gyereked ha valami miatt nem tudsz dolgozni. Igazi felelős szülő
ma 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%
Majd hozzászoknak.
ma 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!