Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondtam a családomnak...

Elmondtam a családomnak mennyit kerestem és azóta máshogy viselkednek velem, ez gyakori?

Figyelt kérdés

Pár éve vállalkozunk a párommal, közös cégünk van, a szaktudásunkból élünk. Szándékosan sosem beszéltem a pénzről, hogy ki-mennyit keres, pedig szerintem ennek családban nem kellene tabunak lennie. Azonban nemrég volt egy értékesítésünk és 9 nap alatt közel 3 millió Ft nyereség jött be.. Nem 9 napot dolgoztunk érte, a tudásunkat évek alatt rajtuk és a munka ebben mondjuk 3 hét volt, de 9 nap alatt jött be részletekben az összeg. A lényeg, hogy boldog voltam, mert nem tudtam pontosan előre mennyi lesz a bevétel és én hülye, amikor jó volt a hangulat és kérdezték mi ujság nagyon más nem jutott eszembe. Nem akartam mondani, de elmosolyodtam és kiszaladt. És csak néztek, hogy mi van, de akkor még nem szóltak semmit.


Azonban a rá következő hetekben visszahallottam, hogy tesóm a hátam mögött kibeszél apámnak, meg szóba került a karácsonyozás és karácsonyi költekezés és viccesen mondta apám, hogy "majd kérünk kölcsön "Zolitól". stb.


Meg még pár hasonló mapróság, megjegyzés, amik előtte sose voltak. Nem tudom amúgy mit hittek, miért vagyok vállalkozó vagy mennyit kereshetek előtte, de amióta ezt így megtudták án úgy érzem más szemmel néznek rám. Mintha nekem mostantól nem járna tőlük annyi, mitn pl tesómnak, mert én nekem több pénzem van. Amit persze magam termeltem meg.


ma 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

Mintha nekem mostantól nem járna tőlük annyi, mitn pl tesómnak, mert én nekem több pénzem van. Amit persze magam termeltem meg.


Felnőtt embernek alapból nem jár semmi, bőr nem lenne a képemen elvárni. Ha meg ennyit keresnék, alap lenne hogy veszek valamit a családomnak, ha közeli a viszony.

ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mit kapsz tőlük? Vagyis mi nem járna mostantól annyi a szüleidtől mint előtte?
ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Pl voltunk vendégségben náluk, tesóm családja és az enyém is és nekik csomagoltak el rengeteg kaját, hogy legyen mit enni hétköznap, nekünk meg nagyon kevés maradt de letudták annyiva, hogy van miből, majd rendelünk. Ilyen apróságokra gondoltam, nem egy házra. Azért persze a tesóm kapott egy autót, de az mondjuk pont nem érdekel.
ma 14:45
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Én értelek kérdező, és írnám, hogy soha senkinek nem szabad kiadni a pénzügyeinket, céges dolgokat stb, de gondolom most megtanultad a saját bőrödön.

Egyébként ha legközelebb szóba jön, nyugodtan mondd meg, hogy az a pénz megy is egy az egyben vállalkozásfejlesztésre, nem vagy likvid, és mivel te nem alkalmazott vagy, gondoskodnod kell a nehezebb időszakról is, így most nem áll módodban másoknak pénzt adni, ajándékokat vásárolni stb.

ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Ha ennyi pénzem lenne az lenne a minimum hogy én hívom meg a családomat enni nem élősködök a szülőkön és nem akarom lelejmolni őket.
ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Sajnálom kérdező hogy a saját bőrödön tapasztalod ezt meg.

Legközelebb majd megfontoltabb leszel, ebben biztos vagyok.


Családodnak tudomásul kéne vennie, hogy neked ennyid van, viszont nem lenne szabad rád "alapozniuk"

(Főleg hogy az ilyen kölcsönkérős dolgoknál általában nincs visszaadás)

ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Itt is sok az irigy pénzéhes ember, ahogyan látom. Nem kell adnia, nem kell neki meghívnia Őket, régen rossz, ha már a családon belül is csak az anyagiak számítanak.


Kérdező, te viselkedj úgy, ahogyan eddig, jogos lehet, ha esetleg ez neked rosszul esik, de sajnos nagyon sok ember ilyen, ha megérzi a “pénz szagot”. :(

ma 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%

"letudták annyiva, hogy van miből, majd rendelünk"


És nem így van?

ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%

Most komolyan a kaján vagy kiakadva?

Nálunk is a férjem tesójának szokott anyósom több kaját csomagolni mert szarul állnak anyagilag.

Mi se verjük az asztalt érte.

Dedó.

Gondolom ide is csak dicsekedni jöttél.

ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

10-es, ennek mi értelme van, de komolyan? A másik gyerekük talán nem egy egészséges, önellátó ember? Ő neki nincs miből rendelni, ők talán épp hogy éhen nem halnak?

Mire jó ez a kivételezés, azon kívül, hogy felesleges ellentéteket szül a testvérek között, a család többi tagja között?

Aztán majd ha meg idősek lesznek a szülők, akkor meg mehetnek a tesóhoz, aki mindig is többet kapott, mert a szülők játszották az önkényes igazságosztót.

ma 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!