Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miből fizessem?

Szerintetek miből fizessem?

Figyelt kérdés

Ha egy alberlet 250 ezer Ft, kaja minden egy főnek havi kb 180 ezer Ft, egyéb dolgok havi 100 ezer Ft. Diakhitel havi 80 ezer Ft.

Ez így 610 ezer Ft.

Keresetem meg nettó 400 ezer Ft.

Szüleim azt mondják bár igazuk van hogy menjek el alberletbe 31 évesen.

Én el is mennék, de nincs rá pénzem.

XI kerületben iszonyatosan drágák az alberletek de más kerületekben is.

Barátnőm nincs, nem is szeretnék jelenleg. Egyedül meg ku..va nehéz minden. Idegen emberekkel nem szeretnék lakni.

31/f


ma 09:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 A kérdező kommentje:

Elő teremtem csak hogyan.

Hogyan rugjon az ember labdába ha nincs labda? Nincs tökém saját vallalkozashoz.

Nagyon jól észrevehető hogy itthon az alkalmazottak egy nagyon kis szazelaka van csak megfizetve.

Én csinálnék akár egy szállítmányozó céget, akár egy futár céget..bármit.

De minimum 25 millió kell hozzá ez a minimum.

Valllakozashoz pénzt hol adnak? Sehol.

Hiába vannak palyazatok csak a csókosok nyerik meg őket..

És akkor ebbe kényszerül bele az ember hogy nagy multi cégnek dolgozzak semmi pénzért. Amiből előre nem lehet tervezni

Élni nem lehet belőle. Csak életben maradni.

És ez nagy különbség. Lejjebb vehetem az igényeket ami így sem sok..de akkor minek éljek? Hanem tudok élni mert nincs pénz erre meg nincs pénz arra.

ma 11:32
 42/78 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, a legnagyobb tisztelettel és jószándékkal írom: arroganciádból érdemes lenne lefaragni legalább annyit, mint a “nekem jár, nekem jogos, mindenki hibás, csak én nem” attitűdből.

Amit én tennék:

- vegyél 10 eFt alatt egy vízszűrő kancsót (laica márka pl nagyon jó)- máris kiváló minőségű vized van a csapból- pár bolti forgalomban lévő ásványvízre is ráver. Ha erre is van kifogásod, akkor van eggyel komolyabb, közvetlenül vezetékhez,csaptelephez szerelhető verziói is.

- Ha kitalálod, hogy te úúú mennyire a kalcium vagy a magnézium vagy a vastartalma miatt iszod az ásványvizet kevés jövedelemmel, akkor arra is van pénztárcabarát és hatékonyabb megoldásom :) háziorvoshoz elsétálsz, labort kérsz és receptre is lehet pl vasat íratni és az legalább tényleg az… de ha erre is lusta vagy, mert ez is az ország vagy az ufók hibája, akkor pl gyógyszerkönyvi minőségű, nem receptköteles vitaminkészítmények is vannak, de pl egy Béres terméket le tudsz venni bármelyik drogéria vagy patika polcáról, havi leosztásban garantálom, hogy töredéke lesz a trendyke ásványvizezésednek és legalább eü állapotodhoz is adekvát

(Pro tipp: a magnéziumot toljad szorgalmasan, segít, hogy ne kelljen a legkisebb véleménykülönbségre rögtön agresszív kismalacos stílust megütni :D )

- csirkemell sonka 600- gondolom 10 deka, közepes vagy jobb minőségű, igazad van- de egy kiló gmo mentes csirkemell meg mondjuk 2500- meddig is tart venni hozzá- ugyancsak bármelyik szupermaket, drogéria, háztartási bolt polcáról- 250-300 forintért sütőzacskót (8-12 darabosak szoktak ennyik lenni) és tetszés szerinti fűszerrel megsütni egyben… ha veszel hozzá egy pl berlinger haus normális kést 5000 alatt, hogy kihúzzuk a “nehogymáááá nekem kelljen szeletelni” kifogást, akkor is már a 3. sütésednél jobban jársz.

- 3000 egy ebéd? Igen, egy menzán vagy egy munkahelyi étkezdében is, meg a gyrososnál is, tudjuk. Nem mondom, hogy holnap legyél konyhatündér, de mondjuk ha heti 2-3x te főznél, az meglenne a feléből is és még egyszer hangsúlyozom, a rizs, krumpli, hüvelyesek, csirkemell, hal sem olyan drága á, és ne legyenek illúzióid: amit te csinálsz, te veszel meg, azt tudod, hogy készül, mi van benne, a menzán nem biztos, hogy a gourmet minőség megy, illetve pici akarással ez háztartási körülmények között is hozható. Ha csak minden második ebédre erőlteted meg magad (akár kezdetnek zacskós barnarizs, zacskós, előre szeletelt saláta, légkeverésesbe vagy sütőbe dobható hússzeletek normális, teljesértékű ebédet jelentenek)- akkor azzal a te számaid alapján 45-50 ezer forintot spóroltál.

Ennyiért azért fel lehet emelni a hátsót, én sokszoros havi fizetés mellett is megteszem, nem utolsó sorban a minőség miatt.

- az “egyéb dolgok” soron ki lehet bátran iktatni a cigit, piát, energiaitalt (még a minőségi kávé is olcsóbb, a legkomolyabban mondom!), a fancykeee 2500-as pumpkin spicy lattét meg társait- de hogy ne mondd erre is, hogy neked ehhez jogod van meg minek élni ha egy szelet csokira se jut, csak 30 ezret tegyél el belőle a hó elején, ha gondolkodsz is a napi szintű rendelgetések meg sparba beugrásocskák meg Allee-ban trendiskedések helyett, ezt észre sem fogod venni.


Lehet hánorogni-hőbörögni, de alapvetően két lehetőséged van

- több bevételt szerezni (tehát állást váltani, fizuemelést kérni, túlórát vállalni, továbbtanulni tetszés szerint)

- költséget csökkenteni- arra meg itt sok kommentben kaptál értelmes ötleteket


…ha szidsz mindekit meg a politika meg a tuggyukkik hibáztatása a prioritás és egyébként lusta vagy gondolkodni, tervezni is (legalább egy gazdaságosabb étkezést, bevásárlást), akkor az a rossz hírem, hogy nyugodtan lehet paláverezni, jobb nem lesz.

30 évesen már el kellene jutni oda szellemileg is, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

Dolgozz meg a jobbért, kezdd mondjuk rögtön a főzéssel vagy a normális bevásárlással.

ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
89%

1. Sírsz és maradsz a szüleid nyakán (ha megtűrnek)

2. Igenis keresel olcsóbb lehetőségeket. Pl. igen, lehet találni albérletet rezsivel 200 alatt. És igen, össze lehet barátkozni a tűzhellyel meg megnézni mit, hol veszel és akkor a kaján spórolhatsz simán egy 100-ast. (Mi ketten 160-180-at költünk kajára, pedig nem kell nézzük, mi mennyibe kerül - de itthon főzünk, ebben az összegben kb. havi 1 étterem vagy étel rendelés vagy cukrászda van benne)

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 A kérdező kommentje:

Nem lehet találni, nem sírok.

Adjatok 450 ezer forinttal több fizut is megoldom.

Egyes IT miért nem tudnak skkor mesélni 400 ezerből? Miért panaszkodnak hogy 800 ezerből sem élnek meg?

ma 11:49
 45/78 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nagyon jól leírta a lényeget.

Egyébként drága nagyim (sajnos több, mint egy éve elment) mondta mindig, hogy a legjobban az ételen tud spórolni egy ember.

Csak reggelire te naponta betolsz 600 Ft-nyi sajtot? Az kb. 15 dkg. Fogadok, higy a kis xar, szeletelt változatot veszed, dupla annyiért.

És nem, nagyim sem nélkülözött (sőt!), de ő tudta hol kell megfogni a pénzt.

Amúgy tényleg kezdj el főzni, ne étterembe járj meg készkaját vegyél, mindjárt megspóroltál jó párezer forintot. És ez csak egy szelete a dolgoknak.

ma 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
100%
Te csak kifogasokat keresel, hat igy jartal. 🤷‍♀️
ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
100%
Kifogás gyáros vagy, 350-et keresek és megélek egyedül Petsen, puszi pá.
ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 A kérdező kommentje:
Én is megelek 400 ezerből. De ennyiből albit már nem tudok fenntartani. Ha kapnék valahonnan 250 ezret plusszban akkor majd elkoltozok.
ma 12:11
 49/78 anonim ***** válasza:

Mint írtam, mi ketten élünk ennyiből, kajával, mindennel együtt (és nincs az, hogy nem rendelhetünk pl. egy pizzát, vagy nem ülhetünk be valahova, szóval nem vajas kenyéren élünk).

Te valamit nagyon rosszul csinálsz, hogy még anyádékkal élve sem tudod ezt megtenni.

ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
28, 29-es - Úgy látom, hogy az első és a harmadik ugyanaz, csak más hirdeti. Korrekten odaírják a bérleti díjon fizetendőket.
ma 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!