Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem engedem, hogy a demens anyósom "ideiglenesen" beköltözzön hozzánk?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben él, erős dohányos, volt már pár kisebb tűz is nála. Nem fogadja el a diagnózist. A tulaj szeptember 30-ig adott neki határidőt a kiköltözésre. Most a párom családja a fejébe vette, hogy mivel úgyis csak mi élünk kertes házban, költözzön hozzánk. Ezt így hét elején nyögték be, hogy hétvégén költözik. Én megmondtam, hogy szó sem lehet róla. Azóta én vagyok az elsőszámú közellenség, amiért ilyen kegyetlen vagyok egy beteg emberrel/ nem tisztelem a csaladot/ rossz ember vagyok...
tegnap 13:35
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

De, van okostelefonom és most kb 127Ft rajta az egyenlegem. Ebből nem túl sokat neteznék, marad az otthoni wifi.

A gyámhivatalban azt mondták, hogy mivel 2x megtagadhatja a vizsgálatot és és csak harmadjára vezetik elő, így akár 4 évig is elhúzhatja. Egyszer már elutasították azt, hogy gondnoka legyen, igaz azóta már sokat romlott. A mostani papírok még június elején kerültek leadásra, de semmi hír felőlük, még az első tárgyalás ideje sincs kitűzve.

Ilyen rövid időn belül pedig sehová nem tudjuk bejuttatni, mert ő jelentkezni sem akar sehová és mivel nem áll gondnokság alatt, helyette senki nem is intézkedhet. Olyan otthont pedig nem tudok, amit ki tudnánk fizetni. Ebből is tudom, hogy az az ideiglenes beköltözés végleges lenne.

tegnap 20:48
 52/59 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a párom tesói szintén vagy albérletben vagy munkásszállón élnek. Egyik helyre sem vihetik viszont mi sem tudjuk hova elhelyezni. Ezt elmondtuk a családnak is, de úgy vannak vele, hogy biztos csak túlzunk.
tegnap 20:53
 53/59 anonim ***** válasza:
Menjen esetleg hajléktalanszállóra, jobb úgyse lesz, úgy tűnik
tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem értik meg, hogy a a nem az nem, akkor is, ha az ő oldaluk rosszabbnak tűnik. Nektek nem lesz attól nagyobb a házatok, vagy könnyebb az életed az auti gyerek mellett, így nem, nem tudok lakhatást és eltartást biztosítani egy fizetésből, gyesből és korlátozott lakóterületből. Szerezzenek ők ekkora házat és osszák be magukat a mamával, ne titeket ugráltassanak. Esetleg az udvaron sátorozhatna, de mondjátok meg, hogy ti sem vagytok erre alkalmasak.

A párod részéről nagy respekt azért, hogy rád bízza és bevallja, hogy nem tudna annyira beszállni az ápolásba, és dönthetsz arról, hogy tönkretedd-e az életed. A sógorokat kell lehűteni és szigorúan zárni a kaput, mert simán odavihetik a mamát szó nélkül.

tegnap 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Minek kérdezel bármit is, ha már hónapokkal ezelőtt elindítottátok az ügyet... Nagyon gáz.
tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

48

Úgy gondolom, hogy a társadalmunk már velejéig romlott. Amiket itt olvasok, mintha az eszkimók között élnénk. Ki a pusztába az öreggel, egy stukival meg egy skulóval, aztán majd megoldja magának, ha jön a farkas!

tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Van olyan érzésem, hogy a mama a végén úgyis nálatok köt ki...

Mindjárt itt a hónap vége. Otthonra éveket kell várni, munkás szállóra nem mehet..aki albérletben él, annak még inkább kellemetlen, mint nektek..

Szóval a végén úgyis ti maradtok.

Felhív majd az egyik Sógor, hogy ott hagyta a demens mamát a kapuban. Mit fogsz tenni? Kint hagyod? A "befogadjuk pár éjszakára" tervből az lesz, hogy élete végéig rajtatok marad, aztán lehet utána egész nap siklani a trutyit.

Ha a drága rokonság nem sunnyogta volna el, és korábban szól, hogy gáz van, akkor még talán tudtatok volna találni valamilyen megoldást. Így az utolsó pillanatban szinte esélytelen.

Beszéljetek mégegyszer, de konkrétumokkal. Ha ez nem megy, akkor kezdj el berendezkedni úgy, hogy Anyósnak legyen elég helye nálatok. Felnőtt pelenkabol is vásárolj be, valószínűleg az is a te feladatod lesz: popó mosás stb. Tudod, a férfiak általában kihúzzák magukat az ilyen kényes feladatok alól...

tegnap 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
56: Kamaszként végignéztem az apai nagyanyám leépülését. Nap, mint nap láttam, mit művel, hogy megy rá anyukám egészsége és majdnem a szüleim házassága. Nekünk meg is mondták a szüleink, hogy nyugodtan rakjuk otthonba őket, ha ilyen állapotba kerülnek. Ha valaki úgy érzi, hogy kötelessége ápolni az anyját, tegye, de ha a kérdező anyós ápolása helyett inkább a saját családját és a gyerekeit választja, szerintem teljesen érthető. A gyerekeiért felelősséggel tartozik, anyósért nem. Érdekes módon a férjtől senki sem várja el, hogy majd ő gondozza az anyját. Valahogy ez sokszor a menyekre marad. Itt legalább a férj megmondta előre, hogy ő aztán nem fogja ápolni. Egyébként meg kell nézni, kikkel vannak tele a kórházak krónikus osztályai.
ma 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan paterolják csak hozzátok a mamát, annyi kikötéssel, hogy akkor az örökségből sem tartanak igényt egy fillérre sem. Figyeld meg, akkor rögtön nem lesz annyira fontos, hogy nálatok legyen elhelyezve.
ma 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!