Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem engedem, hogy a demens anyósom "ideiglenesen" beköltözzön hozzánk?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben él, erős dohányos, volt már pár kisebb tűz is nála. Nem fogadja el a diagnózist. A tulaj szeptember 30-ig adott neki határidőt a kiköltözésre. Most a párom családja a fejébe vette, hogy mivel úgyis csak mi élünk kertes házban, költözzön hozzánk. Ezt így hét elején nyögték be, hogy hétvégén költözik. Én megmondtam, hogy szó sem lehet róla. Azóta én vagyok az elsőszámú közellenség, amiért ilyen kegyetlen vagyok egy beteg emberrel/ nem tisztelem a csaladot/ rossz ember vagyok...
tegnap 13:35
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
30%
Ha ez egy igazi kérdés lenne, a kérdező reagálna valamit.
tegnap 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
42%
#31 Jaj ne, most tényleg kezdődik a kamut óbégatás? Töröld a kérdést a figyeltjeid/megválaszoltjaid közül, ha szerinted kamu, és akkor nem kapsz róla több értesítést. De ne állj már neki teleszemetelni a komment szekciót a kamuzással.
tegnap 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%
25-nél tipikusan az van, hogy ha neki szar volt, akkor legyen szar másnak is.
tegnap 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:

Reagálok én, de a gyerekeket haza kell hozni az iskolából, netem pedig csak itthon van.

A párom rám bízza a döntést, mert azt alapból megmondta, hogy neki nincs ideje ápolni és felügyelni rá. Tényleg sokat dolgozik, mert én még a gyerekekkel vagyok itthon, a kicsi auti, gyesen vagyok vele.

Otthonba nem akar menni és pénze se lenne rá, a gondnokság alá vétel meg évekig fog húzódni, ha nem együttműködő. Első körben még nem volt indokolt, mert vele élt az egyik lánya, de azóta ő elköltözött, anyósom állapota meg zuhanórepülésbe kezdett.

Ápoltam már demens rokonomat. Majdnem rámentem én is. Nem akarom ennek kitenni a gyerekeinket. Féltem is magunkat, mert a ház felgyújtásán túl, az sem egészséges, hogy a székletével ken ki mindent. Folyamatos felügyeletet nem tudunk biztosítani, napi kb 7 órát lenne egyedül.

Az albérletet is közösen dobták össze a gyerekei, de havi 20-nál többet egyikük sem tud vállalni, ez havi 100 összesen, annyiból pedig ki sem jön egy otthon.

Azt sem tudom, hová tennénk. A konyhába csak nem költöztethetem be. Sajnos akárhogy gondolkodok rajta, mindig az jön ki, hogy nem költözhet hozzánk. Azt, hogy keddtől hová lesz, nem tudom. Szerintem pont a sürgetés miatt szóltak nekünk csak most, pedig már 2 hónapja tudják, hogy költöznie kell.

tegnap 17:03
 35/59 anonim ***** válasza:
95%
#34 Akkor végülis részedről a válasz megvan, férjeden a sor, hogy közölje a családdal és kiálljon melletted és a döntés mellett.
tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
6%

32, Én oda írok, ahova csak szeretnék.

Másrészt a kérdező hirtelen reagált is, azzal, hogy csak otthon van nete. Mert iskolás gyerek szülőjeként biztos nincs kezében okostelefon, mint mindenki másnak.

tegnap 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
40%
#36 Valóban oda írsz, ahová akarsz, csak minek?! Mikor senkit nem érdekel, hogy szerinted mi kamu, mi nem kamu?! És csak idegesíted vele az embereket.
tegnap 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
51%
#36 Na meg az is egy érdekes kérdés, hogy ha szerinted egy kérdés kamu, akkor miért foglalkozol vele? Minek írsz alá bármit?
tegnap 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

"...a gondnokság alá vétel meg évekig fog húzódni, ha nem együttműködő."


A gondnokság alá vételhez nem kell együttműködőnek lenni. Amúgy nem teljesen stimmel a történet. Ha már ott tart, hogy a székletével ken ki mindent, akkor már jó rég óta nincs beszamithato állapotban és erről már orvosi papírja is van

tegnap 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

#34 így én sem engedném.

Csak majd kedden, amikor csenget a tesó az anyóssal és a csomagjaival, hogy akkor itt vagyunk, a férjed akkor is ezt fogja mondani, hogy rád bízza ezt most.

De ha neked kell tökösnek lenni akkor, az se baj. Ha az ilyen rokonok hátat fordítanak neked emiatt, csak nyersz vele.

tegnap 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!