Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem engedem, hogy a demens anyósom "ideiglenesen" beköltözzön hozzánk?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben él, erős dohányos, volt már pár kisebb tűz is nála. Nem fogadja el a diagnózist. A tulaj szeptember 30-ig adott neki határidőt a kiköltözésre. Most a párom családja a fejébe vette, hogy mivel úgyis csak mi élünk kertes házban, költözzön hozzánk. Ezt így hét elején nyögték be, hogy hétvégén költözik. Én megmondtam, hogy szó sem lehet róla. Azóta én vagyok az elsőszámú közellenség, amiért ilyen kegyetlen vagyok egy beteg emberrel/ nem tisztelem a csaladot/ rossz ember vagyok...
tegnap 13:35
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy rossz ember.
tegnap 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%
Költöztessék ők magukhoz. Én se engedném.
tegnap 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
96%
Egy ilyen embert befogadni óriási felelősség. De mi lesz, ha senki nem fogadja be? Odazsuppolják hozzátok? A "párod" (nem tudom, ki a nő, ki a férfi) mit szól ehhez az egészhez?
tegnap 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
92%

Ha tiétek a ház, senki nem költözhet hozzátok az engedélyetek nélkül.

A férjed/feleséged mit szól az egészhez?

tegnap 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem vagy rossz ember! Demens beteggel együtt élni szörnyű és veszélyes is. Veszélyes lehet önmagára, a környezetére. Inkább bentlakásos intézményt kellene keresni a részére, addig, amíg nem bolondul meg teljesen, mert akkor már sehova nem fogják befogadni.
tegnap 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
95%
Nem rossz ember vagy, hanem racionálisan gondolkodó. A párod családja érzelmileg befolyásolt, de rafinált is, mert ők más faxával akarják a csalánt veregetni.
tegnap 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
98%
Keressetek neki idősotthont. Ha nem elég a nyugdíja, akkor azokoskodó rokonság, aki hozzátok akarja rakni, összedobhatja a pénzt. Egy demens ember 24 órás szolgálat, attól függ milyen az állapota. De javulni soha nem fog, csak rosszabb lesz. Viszont azt nem tudni, hogy lassan halad a demencia, vagy lesz egy hirtelen romlás
tegnap 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 Katona Dius ***** válasza:
98%
Bentlakásos intézet. Minden szempontból. Demens beteggel együtt élni nagyon veszélyes. Tapasztalatból mondom, mi is elkövettük ezt a hibát.
tegnap 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
96%
A parod mit szol ehhez?
tegnap 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
98%

"Most a párom családja a fejébe vette, hogy mivel úgyis csak mi élünk kertes házban, költözzön hozzánk."


Ja, más f...ával verni a csalánt, az könnyű.

Olyat gondolom egyik rokon sem mondott, hogy ŐHOZZÁ költözzön a mama...


Teljesen jogos, ahogyan viselkedtél, kérdező! Ha párod melléd áll, akkor sakk-matt helyzet. Ha nem áll melléd, akkor ez a kapcsolat ennyit is ér.

Egy demens emberrel együtt élni egyébként kikészítő. Kemény kimondani, de ilyen embernek otthonban a helye, pont azért, nehogy a család menjen rá az ő betegségére.

tegnap 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!