Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem engedem, hogy a demens anyósom "ideiglenesen" beköltözzön hozzánk?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben él, erős dohányos, volt már pár kisebb tűz is nála. Nem fogadja el a diagnózist. A tulaj szeptember 30-ig adott neki határidőt a kiköltözésre. Most a párom családja a fejébe vette, hogy mivel úgyis csak mi élünk kertes házban, költözzön hozzánk. Ezt így hét elején nyögték be, hogy hétvégén költözik. Én megmondtam, hogy szó sem lehet róla. Azóta én vagyok az elsőszámú közellenség, amiért ilyen kegyetlen vagyok egy beteg emberrel/ nem tisztelem a csaladot/ rossz ember vagyok...
tegnap 13:35
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
97%

Demens emberrel együtt élni még akkor is hatalmas szívás és felelősség, ha korábban is együtt laktatok és volt időtök megszokni egymás bogarait. Fizikailag és idegileg is kicsinálja az embert! És jobb, már tényleg nem lesz. A párod mit szól hozzá?

Én a nagymamámmal nézhettem közvetlen közelről végig, a vége egyébként idősek otthona lett, mert 0-24-es felügyeletet kívánt az állapota, de előtte majdnem ráment a szüleim házassága. A férjeméknél hasonló volt a helyzet, szintén együtt laktak már eredetileg is. Ott is megviselte az egész családot. Ők későn döntötték el, hogy menjen otthonba, így nem volt hely, végig ők gondozták. A másik testvér ráadásul úgy volt vele, hogy ők úgyis gondozzák, egyetlen hetet képtelen volt átvállalni tőlük, hogy el tudjanak menni nyaralni. Szóval nem akarok károgni, de ha a rokonság még meg is ígérné, hogy segítenek ápolni, benne van a pakliban, hogy végül rátok marad az egész. Amit én láttam, ott leginkább a menyek nyakába szakadt a gondozás.

Jól írja 6-os: a kedves rokonság máséval veri a csalánt! Feltalálták az idősek otthonát. Az én szüleim meg is mondták, hogy ilyen esetben rakjuk be őket oda. Ja, hogy pénz és várólista? Igen, az. De a mérleg másik serpenyőjében a ti családotok van.

tegnap 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
76%

Biztos, hogy nem engedném be. Inkább elválnék.

Ki tudja mit csinál majd, felgyújtja nálatok is a házat. Ha van gyereked vagy háziállatod, mi van ha bent ég, vagy füstmérgezést kap?


Otthonba kéne tenni, de mindenhol várakozási idő van és fizetni kell. Korábban kellett volna gondolkozni.

tegnap 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
13%

Oké, de akkor hova költözik?


Párodnak rendben van, ha megy az anyja az utcára?

tegnap 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
93%

13 úgy látszik, a többi családtagnak is rendben van, ha megy az utcára, mert megmondta, hogy az ő házukba nem, és nem tolonganak érte.

De amúgy ez milyen indok, hogy mert csak ti laktok kertes házban?? Anyósnak a panel nem felel meg?

tegnap 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
96%
Lehet csak a panelt szereti gyújtogatni
tegnap 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom a te anyád mehetne hasonló helyzetben.
tegnap 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
6%
Ilyen helyzetben nincsen jó döntés. Ha tudtok rá felügyelni és valaki mindig van otthon, akkor mindenképpen befogadnám. Ha nem tudtok, akkor ez kevés információ, amit megadtál a helyes döntéshez.
tegnap 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
89%
Olyan nincs, hogy mindig valaki van otthon, 17-es! Nálatok van? (De ha lenne, se azért lenne, hogy életveszélyes, elviselhetetlen emberhez legyen tapasztva 0-24-ben!
tegnap 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
78%
nem .
tegnap 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
5%
Tényleg
tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!