Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a férjem családjával, hogy nem lustaságból nem megyek vissza dolgozni, hanem azért, mert az egyik gyermekünk miatt máshogy nem tudjuk megoldani?

Figyelt kérdés
GYOD-on vagyok vele. A szüleim megértik, hogy mi a helyzet, segítenek is, ahogy tudnak, de a férjem családja folyamatosan csak szítja a tüzet, hogy miért vagyok ilyen lusta. Mégis hogyan értessem meg velük, hogy egyszerűen nem tudok mikor dolgozni járni. Már megkaptam, hogy este, mikor a férjem is otthon van és a gyerekek alszanak tudnék... Remek gondolat! Megkapom, hogy mások is dolgoznak 3 vagy több gyerek mellett. Egyszerűen mindenre van jó kifogásuk, ha pedig bebizonyosodik, hogy valami miatt tényleg nem jó az általuk ajánlott dolog, akkor pedig az adu a kezükben, hogy a mi gyerekünk nekünk kell megoldani... Ez így is van, de akkor miért kell nekik nap mint nap ebbe beleszólni?
aug. 16. 09:17
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy számukra még a szoc. otthon is elérhetetlen.

Apósomnak már mindkét lábát levágtak a cukorbetegsége miatt, a résznyugdíjhoz se lett elég éve, szóval kap valami kis segélyt, ami éhenhalni is kevés. Anyósom fél oldala le volt bénulva, most úgy-ahogy tudja használni, de járni es állni bizonytalanul tud. Ugyan kap nyugdíjat, de csak alig 60000Ft, szóval nem nagyon ugrálhat. Dolgozni dolgoztak egész életükben, de legtöbbször nem bejelentve.

Nem csak ők szólogatnak be, hanem az egyéb rokonság is, mert már segítségre szorulnak és be lett osztva, hogy ki mikor mit segít. Itt is mindig felmerül, hogy persze én csak lábat lógatok, pedig ápolhatnám is őket. Bezzeg mikor szóba kerül, hogy szívesen csinálnék mindent is, ha valamelyik nagyszájú vigyázna legalább a kicsire, akkor jön a ti gyereketek nektek kell megoldani...

aug. 16. 13:02
 42/53 anonim ***** válasza:
86%

"Apósomnak már mindkét lábát levágtak a cukorbetegsége miatt, a résznyugdíjhoz se lett elég éve, szóval kap valami kis segélyt, ami éhenhalni is kevés. Anyósom fél oldala le volt bénulva, most úgy-ahogy tudja használni, de járni es állni bizonytalanul tud. Ugyan kap nyugdíjat, de csak alig 60000Ft, szóval nem nagyon ugrálhat. Dolgozni dolgoztak egész életükben, de legtöbbször nem bejelentve."


már megbocsáss, de ehhez neked mi közöd van?


Jaj, ugyan, ne csináld már, hogy ekkora nyámnyila vagy! Neked ehhez a pereputtyhoz semmi közöd, ez a férjed puttonya. NEKI kellene megoldani, vagy legalább a nagypofájú rokonságot helyretennie, hogy talán kicsivel több tiszteletet érdemelnél, mert általad van egyáltalán hol lakniuk!

HA a férjed akkora sz-rkupac, hogy nem elég, hogy a te nyakadba tolja őket, még azt is el kell viselned, hogy beszólnak, akkor kitenném őt is a két nyomrékkal együtt, aztán oldják meg az életüket, ahogy akarják!

aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
A puhap--öcs férjeddel kellene megértetni, hogy azzal, hogy ő kussban tűri azt, hogy téged mennyit és mivel támadnak, hallgatólagosan egyetért, és őket támogatja...Ezt érdemled tőle is?
aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ez már túlmegy azon a határon, hogy a férjed kivonhassa magát a konfliktusból. Nyíltan mondd meg neki, hogy elvárod, hogy ő tegye helyre a szüleit és minden pereputtyát.

Vagy mehet mindenki a sunyiba.

Neked a gyerekekkel biztosított a lakhatásod, a férjed köteles lenne tartásdíjat fizetni, szóval ti meglennétek, de mindenki más nagy bajban lenne, ha kivágnád őket.

aug. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ha nekem ilyet beszólnia, hogy az én gyerekem, nekem kell megoldani, miközben az én házamban lakik, akkor a válaszom az lenne, hogy ő meg felnőtt ember, a lakhatását neki kell megoldani, és következő hónappal mehetne- akár hason csúszva is - , amerre akar! Mi vagy te ebben a családban, univerzális lábtörlő, hogy hagyod, hogy így beszéljenek veled, számonkérjenek olyasmiért, amihez neked semmi közöd, és a férjedtől is eltűröd ezt...Most őszintén: keserven és frusztráción kívül mit ad neked a családod? Mert tisztelet és megbecsülést ezek szerint a férjedtől sem kapsz, a koloncok is ezért mernek veled így beszélni...
aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek után rájuk se néznék,rokonok oldják meg. Anyukám kett ilyen, évekig segítettem neki és semmi kösz,gondoltam sebaj ő ilyen. Aztán műtét után pelenkázni kellett és persze én nem tudtam egy rohangáló 2 évessel így az ott lakó tesóm csinálta. Erre tesóm( aki most először segített anyámnak) most az egekig van magasztalva én meg levagyok szólva amiért nem érek rá... hát azóta vmi intézni való van közlöm jaaaj nem érek rá majd a mennyivel jobb tesó megoldja. Mindenki annyit kap amennyit ad,neked is ezt kéne tenni.


Férjed meg gyáva f..sz.

aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad, jól jönne a plusz bevétel. A te tulajdonod az az ingatlan, ahol anyósodék élősködnek. Add ki másnak, vagy mondd meg nekik, hogy fizessenek ők bérleti díjat, de ez hogy ingyen laknak ott, az számodra anyagilag nem megérős, pláne ha még be is szólogat. Egész nyugodtan kiteheted őket, ha zavarnak, és ebbe a férjednek sincs beleszólása, mert ha jól értelmeztem, neki sincs semmilyen tulajdonjoga, és még egy puhapöcs is, hogy nem állítja le a saját szüleit. Magyarul rajtad élősködnek, és még bele is pofáznak az életedbe :D Mekkora nonszensz...
aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 lizzi77 ***** válasza:
89%
Lehet,hogy kevesebbet tud a férjed odacsúsztatni az apjáéknak,gondolom nálatok is szorosabbra kellett húzni az övet,lehet hogy ez bssza a csőrüket...
aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

" Mert ha számítanak rád, amikor bajban lesznek,"


És miért a kérdező? Nem az ő szülei, hanem a férjéé. Miért a nőnek kéne ápolni a férje szüleit?

aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

#37, 40.


Olvasni tudni kellene. A haz amiben elnek, a kerdezoe. Nem pottyantott anyosek nyakara, ellenkezoleg, ok logatjak a labukat kb ingyen es bermentve a KERDEZO TULAJDONABAN.

A helyukben elkussolnek es a labadat csokolgatnam halam jeleul, amiert nem basztal meg ki onnan, a nagy pofam ellenere. Nagyon nyeregben erzik magukat, en a helyedben tisztaznam veluk, hogy jelenleg a piramis legaljan leteznek, es konnyeden kibaszhatod oket, ha tovabbra is tiszteletlenek maradnak veled. Ferjeddel egyutt, ha az o partjukat fogja, es nem a gyerekei meg a felesege mellett all.

aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!