Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtassam el édesanyá...

Hogyan fogadtassam el édesanyámmal, hogy én nem szeretnék az ő idilli képe szerint élni az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Édesanyámnak mindig is az idilli kép lebegett a szeme előtt, hogy a gyermekei megházasodnak, unokái lesznek. Ez részben meg is valósult, mert a bátyámnak lett családja, és 1 éve született egy kislánya is. Bátyám a szülővárosban maradt, én elköltöztem már régebben.


Én sosem akartam esküvőt, sosem láttam értelmét. Nekem is voltak kapcsolataim, a leghosszabb 3 év, akivel együtt is éltünk, eljegyzett majd szétmentünk. Ez után is voltak próbálkozások, de 2 éve eldöntöttem, hogy elég volt, jobb nekem egyedül. Több év egyedül élek, hétköznap sokat dolgozom, a hétvégém szabad, de becsúsznak olykor szombati műszakok, havonta 1 hétvégén meg szoktam édesanyámat meglátogatni.


1,5 éve van egy szeretőm akivel havonta 4-5 alkalommal találkozunk, ami számomra jelenleg ideális, mert kevés a szabadidőm, és nem szeretnék kötöttséget, megmarad a szabadságom is. Édesanyám el van keseredve, bátyám esküvője óta folyamatosan azt kérdezgeti, hogy mikor térek észhez, keresek férjet magamnak, unokát szeretne, kifutok az időből, amiből szerintem már ki is futottam..


Szeretném, ha elfogadná a döntésemet, de akárhányszor felmerül a téma, elkeseredetten ellenkezik velem, és reménykedik.


N


2021. jún. 9. 05:52
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezt csak türelmes, kiabálásmentes beszélgetéssel tudod elérni. Én így értem el ez az én anyámnál. Igaz, nekem annyiból könnyebb volt a dolgom, hogy három lánytestvérem is van, ezekből kettőnek már gyerekei is vannak, úgyhogy meglettek a hőn áhított unokák. Nem kellek én, hogy továbbvigyem a "vérvonalat"...egyedüli fiúként ennyi lány közt felnőni...nos, nem volt leányálom, hogy stílszerű legyek.

Mindegy! A lényeg az, hogy édesanyádat meg kell győznöd az elméleted helyességéről. Sorakoztass fel minél több érvet mellette, és lehetőleg ne legyen családi összeveszés a dologból.

2021. jún. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Semmit nem tudsz tenni. Majd, ha 50 körül leszel, addigra beletörődik, hogy vénlány leszel.

Viszont, azt e felejtsd el, hogy egy nő hamarabb öregszik, mint egy férfi! Nőnek azért rosszabb gyerek nélkül megöregedni, mert 55 évesen maximum a huszonéves bikáknak fogsz kelleni egy - egy menetre, meg a kiégett, veled egykorú kocsmatöktelékeknek. A kutya sem fog foglalkozni veled...

Míg egy ötvenes pasas, ha jól tartja magát, simán összejöhet egy harmincas férfivel.

Persze, minden férfinak ilyen nő az álma, mint te, hogy csak dugni akar, és nem akar soha többet. Ha fogamzásgátlót is szedsz, akkor tele lehet "lőni", igazi álomnő vagy!😀

2021. jún. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem olvasd át mit írtál XD
2021. jún. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Hadd reménykedjen szegény.

Szerinted miért lenne jobb neki, ha belenyugodna, hogy te egyedül fogod leélni az életedet? Valószínűleg ő saját magát elég boldogtalannak látná hasonló helyzetben, és ha elképzeli, hogy a kislánya megöregszik, beteg lesz és magányos, ez a kép nem valami reménykeltő a számára.

Nem azért házasodunk, és szülünk gyermeket, hogy öreg korunkban legyen aki ránk nyitja az ajtót. De ahogy a legtöbb ember tőle telhetően támogatja az idős szüleit, akár anyagilag is, de érzelmileg mindenképpen (ha legalább elfogadható minőségű a kapcsolat köztük), reménykedhetnek benne, hogy ezt majd az ő gyerekeik is megteszik.

Persze befizethetsz egy kiváló nyugdíj és egészségbiztosítást, kialakíthatsz széles baráti kört, egyáltalán nem kötelező az egyedüllét miatt magányosnak is lenned.

De ettől még az anyukád valószínűleg aggódni fog, amíg csak él, és reménykedni, hogy egyszer te is megtalálod az "igazit", még ha a gyermekvállalásról egy idő után nyilvánvalóan le is kell mondanod.

2021. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért kell elfogadtatni vele, ha ő másként gondolkodik ? Mindkettőtök a maga életszemléletére akarja rábírni a másikat, vagyis egyformán viselkedtek.
2021. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem lehet elfogadtatni és amúgyis csak fölösleges vitát generál. Ebbe előbb-utóbb beletörődnek majd. Ha valóban így gondolod és nem csak a sikertelenség által kiváltott "hiszti" részedről (ne sértésnek fogd fel kérlek, a 20as éveim végén én és töb barátnőm is belefutottunk ebbe miután nem jött össze egy komolyabb kapcsolat), szóval ha tényleg így gondolod nincs szükség mentegetőznöd, egy laza mosollyal megmondod, hogy "majd én azt tudom"... és bár iszonyú nagy klisék de két dolgot azért ideszúrok: "Soha ne mond, hogy soha" / "Jó dolog a pénz, de nem tudsz este hozzábújni. Én nem hittem, hogy megváltozok, de megtörtént a mostani párom miatt. Örülök, hogy anno nem vesztem össze emiatt anyàval.
2021. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi idös vagy?
2021. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Aki biztos a döntésében, azt nem érdekli, mit gondol erről más.
2021. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A szeretoseget elfogadtatni sose tudod a hazas edesanyaddal. Ezt ne is lrobald. Ha pasikrol kerdezd mond van egy baratod, de eleg komolytalan.

Ha a jovobeni eletedrol beszelgettek, mondd el nyugodtan imadod a munkadat, a karriered a legfontosabb. Es szabadidodben sokat vagy a barataiddal, elsz tarsasagi eletet, remelem idovel sziper nagyneni leszel a tesodek gyerekeinek szemeben (nem arra gondolok, hohy mot babazz, de lehet ha kamaszodna mar majd elviszed a tengerpartra :-)).

Anyukad bar nem ismerem csak a sajat rokonaimbol tudok iindulni nem az unoka miatt aggodnak, hanemhogy miylen lesz oregkorodra az eleted. Nem leszel-e maganyos, befordult, mi van ha nyugdijba mesz es bedepizel vagy ha veletlen jon egy betegseg/baleset es korhazban kellene dot toltened vagy kellene otthoni segitseg akkor vajon ki fog segiteni, ha nem a gyereked, parod? Ma sokkal nehezebben kepzelik el a nagymamak, hogy valakinek idosen jo szomszedai, idos baratai vagy akar fiatalabb potgyerekei vannak. Amit nem csodalok. Sokszor nagyon elidegenunk masoktol.

2021. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!