Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jelentsem be a családna...

Hogyan jelentsem be a családnak, hogy megkaptam az álommunkám (amikor korábban csak édesanyám hitt bennem)?

Figyelt kérdés

Az ország 2. legelmaradottabb részén élünk, ahol különösen nehéz volt állást találni már a vírus előtt is. Én vagyok az első a családban aki leérettségizett és továbbtanul. Nem voltam sosem olyan nagyon jó tanuló, mindig küzdöttem, de nem lehettem kitünő. Felsőoktatási szakképzésre nyertem felvételt (levelező, államilag finasszírozott), emellett egy áruházban dolgoztam eladó-pénztáros munkakörben sokáig, van egy B2 nyelvvizsgám.


Mivel nincsenek jó képességeim, de a szorgalmam nagy, annyi volt a célom, hogy irodai munkakörben szeretnék dolgozni. A családban a fizikai munka jellemző, de anyukám mindig bátorított, hogy próbáljak meg ennél többet elérni, mindig meg kell szakadnia a munkában és mennyivel könnyebb azoknak, akik irodában ülnek.


Decemberben elvesztettem az állásom, mert nem tolerálták, hogy az egyetem miatt "problémás vagyok", apukám és a nagyszüleim pedig azt nem tolerálták, hogy nem találok új munkát és "mit bohóckodok, hogy én tanulok". Nagyon súlyos szavakat vágtak hozzám, rettenetesen fáj visszagondolni... az egyik legdurvább, hogy "meglátom, hogy majd lejjebb fogom adni [iroda] és nekik lesz igazuk és milyen jó lesz akkor mert nekik van igazuk".


Írhatnék még sok példát, de a lényeg, hogy anyukám tartotta bennem a lelket. 2 hónapig gyakornokként dolgoztam, elég nehezen viselték el, hogy most nem nekik van igazuk. Mindeközben én már kitűztem célul egy céget, ahol dolgozni szeretnék. Ez egy olyan hely, hol mindig lehet feljebb lépni, építkezni. Most felvételt nyertem és nem tudom hogyan mondjam el. Nagy bejelentést szeretnék, mert nagy cég és nagyon sokat bántottak engem ezzel kapcsolatban, mert van ennyi célom.


Köszönöm, hogy elolvastad!

20L



2020. nov. 3. 22:09
1 2
 1/13 acelsziv ***** válasza:
44%
Másold le a munkaszerződésed és a másolatot dobd eléjük.
2020. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Savlekotő ***** válasza:
96%
Minél távolabb kerülj tőlük az ilyen mindig rosszat fog kívánni és örül ha károd van mint sikered ezt nem mai darabként mondom,saját tapasztalat nem fognak örülni sem büszkék nem lesznek,ebbe is majd belekötnek rondítanak hogy kevesebbnek érezd magad,viszont ha rossz történik ők élvezik leginkább a másik kárát fájdalmát kudarcát.. Vannak ilyenek..
2020. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

ok. Tiszteletet érdemelsz, de óvva intlek, hogy a sikerélményed elvegye a kulturált itélőképességed. Azt akarom kinyögni, hogy maradj szerény, mert a környezeted az irigységtől minden gonoszságra, megalázásra képes, és ott gáncsolnak, ahol csak lehet.


Sajnos nem egyedi jelenség a tiéd, tipikus földhözragadt szellemi toprongy.


Azt javaslom, hogy éld az életed, járj dolgozni, azán ha valakinek feltűnik, hogy te megváltozál, úgyis rákérdez...akkor szerényen(nem foghegyről, magas lóról) mond meg milyen sikeres vagy...aztán figyeld a testbeszédet..az mindent elárul a kérdező lelkéről.


Előbb-utóbb beletörődnek. Az élet fintora, hogy egy idő után már dicsekedni fognak a "gyerekkel"..mert jó érzés a dicsekvés is..csak figyeld meg..

2020. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

írtad, hogy hol él a családod..ha megteheted, lépj le, méghozzá minél előbb. Ha nem, akkor örökké szenvedni fogsz, mert mindig visszahúz valaki a sárba..


Az írásod alapján összeszedett vagy, nincs ott keresnivalód.

Tipli mielőbb. Ha lesz normális pasid, azt már ne mutasd be senkinek, legfeljebb édesanyádnak.


Ha téged nem is, de a pasid kikezdik.

2020. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ilyen mérgező emberek mindig el fognak sajnos húzni. Ne remélj sokat, ne várd hogy bocsánatot fognak kérni tőled... mert ha eddig ilyen negatívak voltak, most sem gondolom, hogy gratulálni fognak, hanem mondjuk azt mondják, hogy úgyse fog menni, majd mész fizikaizni... (pl)


Ne tőlük keresd a visszaigazolást, hanem magadban, az idő meg majd úgyis igazol! Sok sikert és gratulálok a céljaid eléréséhez!🎉

2020. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék anyumnak valami kis ajándékot,és ott mindenki előtt átadnám neki,köszönetet mondva azért hogy hitt bennem
2020. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mennyire jo otlet ez a kis bosszu reszedrol, ezzel is csak azt sugallod hogy az ő elismeresukre vagysz, ami az ő szemukben gyengeseg, es valoban az. Ettol nem fogjak elismerni az igazadat, csak azt fogjak latni hogy milyen gyerekes vagy, es jonnek a kovetkezo ganccsal, hogy “szerintem ugyse fogod tudni birni, ugyis kirugnak”, es ehhez hasonlok. Inkabb csak ujsagold el anyudnak ugy, hogy apad is hallja, ugyis tovabb adjak majd. Oke hogy fevetelt nyertel, de az is lehet hogy fel ev mulva kibaxnak, vagy te lepsz ki. Aztan 3x kapod vissza az arcodba toluk hogy nagykepuskodtel az eredmenyeiddel. Szerintem vard meg mig megkapod a hatarozatlan ideju szerzodest, vagy legalabb a probaido veget. :)
2020. nov. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges az orruk alá dörgölni,mert az ilyenektől csak az jön majd h, "mit ugrálsz, ugyse fogod bírni, kirúgnak, levés leszel oda" satöbbi.


felesleges, ne foglalkozz velük semmilyen szinten, eddig se érdekelt a véleményünk, mert tepertél előra, maradjon is így. Valaki írta fentebb, és van rá nagy esély, a hátad mögött majd veled dicsekszenek, de attól még arcba ugyanugy szemetek.


Anyuddal menjetek el egy cukrászdába vagy mittudomén, ünnepeljétek meg kettesben.

2020. nov. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érzel ,de csak annak mond el aki szívböl örül te sikerednek többieknek meg se emlitsd,úgy is megtudják elöbb utóbb .
2020. nov. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mondani semmit. Elég, ha majd az eredményt látják, de akkor se várj sok jót, mert az emberek imádják az önigazolást, úgyhogy, ha látják, hogy haladsz előre, akkor megkapod, hogy neked könnyű, meg te azt se tudod mi az igazi munka, stb.

Nem tanácsokat akarok osztogatni, de én úgy tapasztaltam, hogy amint másoknak akarsz megfelelni, elbuksz. Saját magadnak kell, elhatározol valamit és mész abba az irányba, csak így lehet előre jutni.

2020. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!