Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jelentsem be a családna...

Hogyan jelentsem be a családnak, hogy megkaptam az álommunkám (amikor korábban csak édesanyám hitt bennem)?

Figyelt kérdés

Az ország 2. legelmaradottabb részén élünk, ahol különösen nehéz volt állást találni már a vírus előtt is. Én vagyok az első a családban aki leérettségizett és továbbtanul. Nem voltam sosem olyan nagyon jó tanuló, mindig küzdöttem, de nem lehettem kitünő. Felsőoktatási szakképzésre nyertem felvételt (levelező, államilag finasszírozott), emellett egy áruházban dolgoztam eladó-pénztáros munkakörben sokáig, van egy B2 nyelvvizsgám.


Mivel nincsenek jó képességeim, de a szorgalmam nagy, annyi volt a célom, hogy irodai munkakörben szeretnék dolgozni. A családban a fizikai munka jellemző, de anyukám mindig bátorított, hogy próbáljak meg ennél többet elérni, mindig meg kell szakadnia a munkában és mennyivel könnyebb azoknak, akik irodában ülnek.


Decemberben elvesztettem az állásom, mert nem tolerálták, hogy az egyetem miatt "problémás vagyok", apukám és a nagyszüleim pedig azt nem tolerálták, hogy nem találok új munkát és "mit bohóckodok, hogy én tanulok". Nagyon súlyos szavakat vágtak hozzám, rettenetesen fáj visszagondolni... az egyik legdurvább, hogy "meglátom, hogy majd lejjebb fogom adni [iroda] és nekik lesz igazuk és milyen jó lesz akkor mert nekik van igazuk".


Írhatnék még sok példát, de a lényeg, hogy anyukám tartotta bennem a lelket. 2 hónapig gyakornokként dolgoztam, elég nehezen viselték el, hogy most nem nekik van igazuk. Mindeközben én már kitűztem célul egy céget, ahol dolgozni szeretnék. Ez egy olyan hely, hol mindig lehet feljebb lépni, építkezni. Most felvételt nyertem és nem tudom hogyan mondjam el. Nagy bejelentést szeretnék, mert nagy cég és nagyon sokat bántottak engem ezzel kapcsolatban, mert van ennyi célom.


Köszönöm, hogy elolvastad!

20L



2020. nov. 3. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy... az ilyenektől messze kell kerülni, nem jópofizgatni velük... Ugyanis le fogják húzni az eredményed és az önbizalmad is. Van aki annyira be van gyöpösödve szellemileg, hogy semmi mást nem ért, csak a fizikai munkát.
2020. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne jelentsd be a családnak, csak édesanyád tudjon róla.

Egyelőre ő is tartsa meg a titkot, ne adja tovább. Az új munkahelyeden légy szorgalmas, de ne akarj minden munkát Te megcsinálni, mert elárasztanak annyi munkával, hogy otthagyod őket. Ne légy talpnyaló. Ha valahol elakadsz, kérj segítséget a régebbi dolgozóktól és mindig legyen helyén az eszed!

2020. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Edgeh válasza:
Hmmm... Nem elég az, hogy Te magadnak bizonyítottad? A család meg majd meglátja... :)
2020. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!