Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tálaljam a szaktársamna...

Hogyan tálaljam a szaktársamnak, hogy esélyt kaptam a közös álommunkánkra?

Figyelt kérdés
Okj-s képzés, én 20 vagyok, nem vettek fel egyetemre, a szaktársam pedig 30 valamennyi, ő pedagógus, de pályát módosít. Egész jól összebarátkoztunk. Van egy tanárunk aki egy cégnél dolgozik és mondta, hogy aki jól teljesít, annak segítene bejutni. A szaktársamnak és nekem is ez lett az álommunkánk. Nagyon igyekszem és nagyon sokat teszek érte, hogy majd sikerüljön. Már korábban volt egy beszélgetésem kettesben a tanárommal amit ő kezdeményezett, arról, hogy engem alkalmasnak találna, számít rám, stb. Ezt tudja a szaktársam. Most a napokban felvette velem a kapcsolatot, hogy lesz felvétel... kérdés: ezt a szaktársamnak hogy mondjam el, hogy lehet nekem sikerülni fog? Nagyon félek, hogy megsértődik vagy féltékeny lesz és a barátságunkra megy. Persze ő idősebb, de korábban nagyon éretlen barátaim voltak, félek, hogy megismétlődne sokminden.

2020. jún. 28. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legegyenesebb lépés az lenne ha elmondanád neki.

30 évesen valószínűleg elég érett hozzá hogy megértse, elfogadja.


Sok szerencsét a munkához!

24F

2020. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hízelgéssel érted el, hogy felfigyeljenek rád, hanem kemény munkával, akkor nincs mitől félned. Egy 30 éves ember, pláne egy pedagógus (hiszen biztosan ő is szerette az ügyes, szorgalmas diákokat) meg fogja érteni, ha te vagy a jobb.

Mellesleg nem vészmadár akarok lenni, de az ilyen tanfolyami barátságok nagy része megszakad a tanfolyam végével. Ha meg egyébként is csak ott beszélgettek, nem találkoztok iskolán kívül stb, akkor ez nem is egy nagy barátság, csak elvagytok.

2020. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!