Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám meghalt,3 man...

Édesanyám meghalt,3 man vagyunk testvérek.Ilyenkor a legidősebb gyereknek van joga mindent elintézni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
ha a legidősebb testvér már betöltötte a 18 at akkor mint gondviselő eljárhat hivatalos ügyekben
2020. máj. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Mi mindent? Mivel kapcsolatban?
2020. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1!


Amennyiben ő lesz a kiskorúak gondvisleoje, de ez korántsem egyértelmű és pláne nem automatikus.

2020. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen már elmúltam 18,már 50vagyok.az öcsém 38.a nővérem már elhunyt.. Gondolom így 3felé osztják a kis ingatlant.engem az érdekelne,hogy a temetést,és minden hivatalos teendőt én intézhetem-e mivel én vagyok a legidősebb? Erröl esetleg nincs törvény hogy az idősebb a meghatalmazott?? (Csak kérdem mert mindig is én segítettem többet édesanyámnak)
2020. máj. 24. 07:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen törvény. Normális esetben a testvérek ezt együtt szokták intézni, nem úgy megy hogy az egyik csinál amit akar,a többinek meg nincs beleszólása-csak fizet. Beszéld meg a testvéreiddel.
2020. máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze természetesen megbeszélem vele,csak ő mindig mindenben teljesen más elkepzelese van,és sokszor nem jövünk ki egymással.én meg inkább kerülöm a konfliktust
2020. máj. 24. 07:32
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha az egyik tesvéred már nem él, akkor öt miért veszed figyelembe?

Még az öröklésnél sem számít, az örökség kettötök közt oszlik meg, kivéve, ha a meghalt testvérnek van gyereke, akkor ö örökli a szülö részét.

A temetésröl meg a családtagok közösen döntenek, te egyszemélyben nem dönthetsz a testvéred kívánságai ellenében.

2020. máj. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Részletezd mit értesz a "mindent elintézni" alatt?
2020. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Öröklésnél ugyanannyi jár, nem veszik figyelembe, ki gondoskodott róla többet. (Ha betoppanna egy sosem látott féltestvéred, még neki is ugyanannyi hányad jutna.) Kivéve, ha anyukád másképp végrendelkezett vagy eltartási szerződést kötött veled. Ingatlannál jellemzően meg kell beszélni, ki akarja kivásárolni a másikat (és megegyeztek vagy ha nem megy, hívtok egy pártatlan becsűst) vagy eladjátok és amennyiért elkelt, azt szétosztjátok.
2020. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Röviden nincs ilyen


Olyan természetes lehet, hogy az örökösök megbízzak az egyik örököst, hogy járjon el a nevükben pl temetés esetén.


Az a kérdés h mennyire van egyet értés az örökösök között

2020. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!