Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a férjem családjával, hogy nem lustaságból nem megyek vissza dolgozni, hanem azért, mert az egyik gyermekünk miatt máshogy nem tudjuk megoldani?

Figyelt kérdés
GYOD-on vagyok vele. A szüleim megértik, hogy mi a helyzet, segítenek is, ahogy tudnak, de a férjem családja folyamatosan csak szítja a tüzet, hogy miért vagyok ilyen lusta. Mégis hogyan értessem meg velük, hogy egyszerűen nem tudok mikor dolgozni járni. Már megkaptam, hogy este, mikor a férjem is otthon van és a gyerekek alszanak tudnék... Remek gondolat! Megkapom, hogy mások is dolgoznak 3 vagy több gyerek mellett. Egyszerűen mindenre van jó kifogásuk, ha pedig bebizonyosodik, hogy valami miatt tényleg nem jó az általuk ajánlott dolog, akkor pedig az adu a kezükben, hogy a mi gyerekünk nekünk kell megoldani... Ez így is van, de akkor miért kell nekik nap mint nap ebbe beleszólni?
aug. 16. 09:17
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
96%
Nem neked kell ezt elfogadtatni, hanem a férjednek kellene a szüleit helyretenni, hogy ez a ti dolgotok, és ha már segíteni nem segítenek, legalább álljanak le a szükségtelen és teljesen felesleges belepofázásokkal ...
aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
94%
Miért beszélsz velük? Ha hív nem veszed fel a telefont, ha jön, nem nyitod ki az ajtót. Ne hagyd már magad, nyugodtan küld el őket a pitsába. A férjed miért hagyja ezt? Igazából neki kellene anyuciékat helyretenni.
aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
95%
Férjednek kéne szólnia, hogy foglalkozzanak már a saját dolgukkal és ne akarják már úszni tanítani a halat, mert végülis az Ő családja.
aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
96%

Vannak nagyszülők, akik ezt egyszerűen nem akarják megérteni.


Nálunk az volt a gond, hogy egyetemista vagyok gyerek mellett.

aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell velük megértetni?

Egyszer elmondod, és ha utána ezt előhozzák, akkor veszitek a cipőtöket és indultok haza. Itt ui. nemcsak arról van szó, hogy értetlenek, hanem még inkább arról, hogy olyanba po...áznak bele, amihez semmi közük. Legalábbis akkor, ha tőlük külön laktok és eltartjátok magatokat.


Szóval, ne menj bele abba az utcába, hogy magyarázkodsz nekik, miért nem tudjátok megoldani. Ui. nem tartozol nekik magyarázattal.

aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Nem nem értik, hanem élvezik, hogy beléd rúgnak. A kérdés, hogy a férjed miért hagyja ezt. Ezt vele kell megbeszélned, hogy meg kell védenie téged a szüleitől. Ha már akkora birka, hogy magától nem jut eszébe, hogy talán nem kéne hagynia, hogy zaklassák és alázzák a feleségét...
aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Nem kell velük megértetni, sőt foglalkozni se kell velük.
aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
79%
Na megjött anyóspajtás és mindenkit lepontoz. 😂
aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
95%
Ha szépen nem megy... szólj be olyat amit nem köszönnek meg, ha már a férjed ilyen tutyimutyi.
aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Sajnos egy telken lakunk a szüleivel és így nagyjából az egész rokonság feljogositva érzi magát, hogy beleszóljon. A férjem néha szól nekik, de úgy érzem, ő is belefaradt és mivel ő a nap javában nincs itthon, a könnyebb végét fogja meg a dolognak és rám bízza a harcot. Én már próbáltam szépen és csúnyán, dühömben már azt is mondtam keressenek albérletet, de ugye minimális nyugdíjból, betegen tudom, hogy nem menne nekik és ők is tudjak, hogy nem fogom őket az utcára tenni.
aug. 16. 09:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!