Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a férjem családjával, hogy nem lustaságból nem megyek vissza dolgozni, hanem azért, mert az egyik gyermekünk miatt máshogy nem tudjuk megoldani?

Figyelt kérdés
GYOD-on vagyok vele. A szüleim megértik, hogy mi a helyzet, segítenek is, ahogy tudnak, de a férjem családja folyamatosan csak szítja a tüzet, hogy miért vagyok ilyen lusta. Mégis hogyan értessem meg velük, hogy egyszerűen nem tudok mikor dolgozni járni. Már megkaptam, hogy este, mikor a férjem is otthon van és a gyerekek alszanak tudnék... Remek gondolat! Megkapom, hogy mások is dolgoznak 3 vagy több gyerek mellett. Egyszerűen mindenre van jó kifogásuk, ha pedig bebizonyosodik, hogy valami miatt tényleg nem jó az általuk ajánlott dolog, akkor pedig az adu a kezükben, hogy a mi gyerekünk nekünk kell megoldani... Ez így is van, de akkor miért kell nekik nap mint nap ebbe beleszólni?
aug. 16. 09:17
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
93%

18-ra:

Mondjuk én anyós/após helyében ilyet nem vállaltam volna.

Eleve micsoda párkapcsolat az, ahol a férj nem meri ezt fölvetni a feleségének. És a férj helyében nem dolgoztam volna éjt napallá téve, hanem annyit, amennyi normális, és amennyi pénz ebből bejön, megmondanám, hogy ezt kell beosztani, ha nem tetszik, akkor menjen ő is dolgozni.

De egyébként mi is túl vagyunk a gyed-gyes időszakon, és határozott véleményem az, hogy aki előtte teljes fizetéssel be volt jelentve, ott a gyedből (plusz a férj fizetéséből) meg lehet élni. A gyes tényleg alacsony összeg. Ha a nőben van egy pici realitás-érzék, akkor kompromisszumként el tudja fogadni, hogy 2 évig otthon volt a babával, de a harmadik évben már vissza kell mennie dolgozni. Vagy ossza be azt a keveset, ami akkor lesz. Nekem az is jó lenne, nekem sosem voltak különleges igényeim.

De hogy ezeket föl se meri vetni a feleségének, az nagyon gáz...

aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

Nyilvan nekünk sem jó igy, mert sokkal kevesebb a pénz, mintha dolgoznék, de nem tudjuk máshogy megoldani.

A tulajdonjog az enyém, de sajnos nem vagyok az a típus, aki utcára tenné őket, pedig sok szempontból egyszerűbbé válna az életünk.

Sajátjuk nem volt. Anyósom szüleivel éltek és mikor pár éve meghalt az apja, akkor borult a bili, hogy már rég másé lett a ház életjáradék szerződéssel.

Nálunk már nagyok a gyerekek, 8 éves a legkisebb is, de sajnos a gondok nem csökkennek, hanem nőnek.

aug. 16. 10:51
 23/53 anonim ***** válasza:
43%

Anyósom szüleivel éltek és mikor pár éve meghalt az apja, akkor borult a bili, hogy már rég másé lett a ház életjáradék szerződéssel.


ez ízért így biztos nem lehetett, ha ők éltek vele, tudniuk kellett, hogy valaki más odajár és gondozza...

aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
Senki nem járt oda gondozni. Az illető pénzt küldött havonta és ennyi. Nem eltartási szerződés volt, hanem életjaradék.
aug. 16. 11:01
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg mennyi az albérlet a környéken.


Legközelebb beszól, mondhatod neki, hogy jó, akkor kövi hónaptól ennyi lesz a bérleti díj, vagy keressenek mást.

aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb kérdezz vissza, hogy ő miért nem húz el dolgozni. Sok nyugdíjas dolgozik, az nem kifogás. Ha más nem menjen el takarítani. Ha meg nem akar, jó neki az ingyen lakás, nem szégyenli az élősködést, akkor meg pofa alapállásba.
aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
94%

Vannak árnyalatok a "lakhatsz nálam ingyen és még neked áll feljebb" meg a "kiteszlek az utcára" között.


Még jó, hogy a welcome szót nem tetováltatod fel a hátadra.

Ettől kicsit lehetnél asszertívebb.

aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
91%

Tehát anyósodnak olyan kapcsolata volt a szüleivel, hogy el se mondták neki, hogy amiben laknak, azt nem fogja megörökölni anyósod, és el kell menniük, ha az apja meghal?

Hú, ez nagyon gázos család! Családtagot átverni, kisemmizni, háta mögött elsunnyogni, hogy nem fog örökölni... :-(

aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
97%

Te vagy a tulajdonos, általad van biztosítva a fedél a fejük felett, és még te tűröd, hogy így beszéljenek veled, meg te félsz velük konfrontálódni, mert "te úgyse teszed az utcára őket"? A puhapö.cs férjed meg mindezt tűri?

A te fejedben kellene rendet tenni, de nagyon sürgősen! Az egész poloska fajnak a lábad nyomát is meg kellene csókolni, as azt lesni, hogy miben könnyíthetnek az életeden, nemhogy még ekézni...

aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
96%
Én ilyenkor levegőnek nézem és tovább megyek,azt persze hozzá teszem majd beszélek vele ha nem ez lesz a téma. Pár alkalom után abbhagyták( nálunk az ételallergia volt a téma).
aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!