Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagypapám özvegye engem szid...

Nagypapám özvegye engem szid mindenkinek és folyamatosan engem okol a lakhatási problémáiért, amiből már nagyon elegem van. Hogyan fogadtassam el vele, hogy már semmi közünk sincs egymáshoz?

Figyelt kérdés

Nagypapám már 10 éve meghalt. A házát rám hagyta, hogy kertes házba tudjunk költözni de az özvegyének lett 50%-on haszonélvezete. Ebből adódóan mindenért engem ugráltatott, de azt nem tette lehetővé, hogy én a családommal oda beköltözhessek, mert őt zavarták volna a gyerekek. Állandóan fenyegetett, feljelentgetett, az állagmegóvásért követelőzött stb. Mindenhol az jött le, hogy én hogy megnyomorítom anyagilag a kedves idős hölgyet, mert még a saját rezsimet is vele fizettetem. Azt persze senkinek nem meséli el, hogy az az ő fogyasztása, de az én nevemen vannak az órák, mert ő nem akarta a nevére venni. Egy idő után nagyon elegem lett ebből a helyzetből.

Idén szerencsére akadt egy vevő, aki igaz, hogy lakott áron, de megvette tőlem az ingatlant. A "kedves idős hölgy" azóta még többet fenyegetőzik, hiába mondom, hogy ehhez nekem már semmi közöm sincs. Hogyan állítsam le?


2022. aug. 13. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Tiltsd le a francba mindenhol. Ügyes vagy, hogy sikerült eladnod, nem lehetett egyszerű menet.
2022. aug. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ignoráld.
2022. aug. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Szenilis banya. Kár rá több szót vesztegetni.
2022. aug. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkozni
2022. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Nő vagy vagy férfi? Ha nő, tudd be annak, hogy nő nőt piszkál. Próbálj meg nem foglalkozni vele
2022. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Hogy adtad el ha neki van haszonélvezeti joga? Abba neki is bele kell egyeznie,nem? Nem értek hozzá, sajnos. Pusztán kíváncsiságból kérdezem.
2022. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell a haszonelvezo beleegyezese mivel o nem tulajdonos.
2022. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell beleegyeznie. Gondolom az új tulaj kivárja, míg meghal és így jóval olcsóbban adta el a kérdező az ingatlant, de megszabadult a banyától.
2022. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
6. a tulajnak még csak értesítenie sem kell a haszonélvezőt, hogy eladta az ingatlant. A feje felett simán elintézheti. A néni a haláláig haszonélvező, neki kvázi mindegy, hogy ki a tulaj.Csak a szerződésben szerepelnie kell, hogy haszonélvezettel terhelten adta el (nyilván nyomott áron).
2022. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%

Ez kizárt. A haszonélvezeti joga az egész ingatlanra vonatkozik.

Te azt az ingatlant nem tudod eladni az ő aláírása nélkül.

Pontosan azért szól így a törvény, hogy ne tudja az örökös az özvegyi jogon a lakásban maradó haszonélvezőt kirakni.

Tehát a kérdés kamu.

2022. aug. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!