Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő elmehet egyedül...

Egy szülő elmehet egyedül nyaralni?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire elítélendő, ha egy anya egyedül elmegy egy hétre nyaralni? Addig apa vesz ki szabadságot és vigyáz a gyerekekre.

Elítélendő? Vagy nyugodtan? Te elmennél ha adódna rá lehetőséged?


júl. 11. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
31%

Szóval tényleg irigy vagy, mert nem teheted meg. Sebaj, ez nem szégyen.

Egyébként az ne zavarjon, hogy nem csqk kettesben megyünk el, hanem a gyerekekkel is. Jaaa, hogy szerinted azt nem lehet kivitelezni? Hogy erre meg arra is fussa?

Hála istennek, hogy az ilyen megkeseredett, irigy mártír ősmamciktól messze vagyok. Mert ugye te nem vagy se nő, se feleség, a gyerekeid pedig csak melletted lehetnek. Majd 30 évesen is ott legyenek melletted, nehogy kirepüljenek és önálló életük legyen.

Végtelenül szomorú, hogy ilyen stílussal te gyerekeket nevelsz. Ezen nem segít a görög nyaralásotok sem.

Ítélkező, unatkozó kis szegénykém!

júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként meg az öregek otthonázás nem valami meggyőző, ugyanis mi eleve azt tervezzük a férjemmel, hogy majd bevonulunk. Ugyanis nem fogjuk tönkretenni a gyerekeinket azzal, hogy idős korunkra majd minket kelljen pesztrálniuk, amikor élniük kell majd.
júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
31%
80as húha, más meg elmegy a párjával is egy hétre Mallorcára meg a gyerekekkel is egy hétre Görögországba, akkor mi van? :D Amúgy nekünk simán belefér egy évben több külföldi nyaralás is, plusz akár wellnesshétvége kettesben
júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
11%
83, ennyit tesz az irigység és a savanyúság. Aztán csodálkozunk, hogy szegény kérdezőben komolyan felmerül a bizonytalanság, hogy neki szabad-e énidőt eltöltenie, kikapcsolódnia. Baromira sajnálom, hogy még mindig itt tartunk társadalmi szinten. Hogy le kell nézni azokat az anyákat, akik nem áldozzák fel magukat, csak hogy mindig a gyerek seggében legyenek. Mintha anyámat hallgatnám, komolyan. Aztán megy a csodálkozás, hogy a gyerek lelécel, mert semmi kedve hallgatni azt, hogy miatta meddig nem mozdulhattak ki apukával és mennyi mindent megtettek érte.
júl. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
17%

83as majd a gyereknek is belefog ha te kakis pelusban fekszel már otthon és a fene nem nyitja rád az ajtót csak ha fizetsz valakinek :-D


Hiszen joga van a párjával lenni, nyaralni az hogy te magatehetetlen vagy meg a te bajod.


És majd az ilyenek fognak sírni ha a gyerek feléjük se néz többet hiszen azt tanulta a pár fontosabb mint a család.

júl. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
17%

81 nem vagyok irigy, épp a Maldívon vagyunk hármasban a férjemmel és a gyerekkel:-D Tudod van akinek fontos hogy a gyerekével is legyen, ne másra sózza állandóan ha már megszülte.

Jövő hónapban Amerikába megyünk a gyerekkel és a nagyszülőkkel, mert mi együtt szeretünk időt tölteni nem csak kihasználjuk őket.

júl. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:

86, komolyan azt hiszed, hogy nincs arany középút? Csak rásózás van meg teljes elhanyagolás? Igazán sajnálom, hogy ilyen végletekben tudsz csak gondolkodni. Pont a te fajtád okozza a legtöbb kárt az anyatársadalomban.

Ettől függetlenül örülök annak, hogy az én családom egészséges és senki nem érzi elhanyagolva magát. Pláne, hogy a nagyszülők nem kihasználásnak élik meg azt, hogy velük is elmegy a gyerek nyaralni, hanem úgy, hogy ennyire megbízunk bennük.

Együtt is megyünk meg külön is, bár mi nem vágunk fel arra, hogy hova meg mennyiből, mert proli szokás (ahogyan a hencegésed meg a mártírkodásod is).

Egyébként igen, elképesztő, de a gyerekemnek igenis joga lesz ahhoz, hogy a párjával, barátaival töltse az idejét és nem ápolót játsszon felettem, amikor nem is ez a feladata meg a szakmája. Elég nagy baj, hogy te ezt elvárod majd a gyerekedtől, amikor manapság tengernyi jó lehetőség van arra, hogy az ember idős korban jó helyen legyen. Ja, hogy nektek erre sincs pénzetek és elvárjàtok, hogy a gyerek majd adja fel az életét, hogy titeket pesztráljon? Elég szomorú, önző hozzáállás. Mi a férjemmel el sem tudnánk képzelni, hogy ilyesmire kényszerítsük bármelyik gyereket is, hiszen neki az a dolga, hogy a jövőjével foglalkozzon, építse az életét. Az idősek otthonában is lehet majd minket látogatni, ahogyan mi is látogatjuk a dédiket minden második héten. Hálistennek sem az én, sem a férjem mamája nem várta volna el sem a gyerekektől, sem az unokáktól, hogy a kakis seggüket (milyen szépen fejezted ki magad, gondolom te erre gyúrsz, 70 évesen már pelenkás akarsz lenni) törölgessék. Ja, ehhez kell egy kis intelligencia is, ami neked meg a hasonszőrű ősmomciknak nem adatott meg.

Na vigyázz magadra a nagy maldívozásban, nehogy a gyerek egy percre is elengedje a kezed, mert még elfelejti, hogy hálásnak kell majd lennie amikor a pelenkádat cseréli. A továbbiakban meg pufogj magadban.

júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
86%
Én nem értem a Maldívon nyaralót (bár amúgy tömény kamunak érzem, én ha épp a Maldív szigeteken nyaralnék nem itt vitatkoznék, szóval reálisabb, hogy épp a férje koszos szennyesét válogatja a panelban). Mi is elmegyünk minden évben a családdal is nyaralni (gyerek, nagyszülők), elmegyünk 3asban is, most miért is baj az ha az emberek párként is vágynak egy kis kikapcsolódásra a gyerekek nélkül? Nyilván teljesen más mikor úgy mentek el, hogy kettesben, nem azt kell nézni, hogy jajj a gyerek be van e kenve naptejjel, hazaérjünk az altatási időre, stb. Az olyan szülőket én is önzőnek tartom akinek a gyereke még sose volt tengeparton ők meg kettesben utazgatnak, bár szerintem ez a ritkább. De ha valakinek van annyi pénze akkor szerintem simán belefér pár nap vagy akár egy hét kikapcsolódás is kettesben. Mindenesetre én családosként Anyukámmal nem mennék el kettesben, de nem is hiszem hogy ilyen ajánlatot tenne, mikor neki is van párja és tőlem se várná el, hogy itthin hagyjam a családom
júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!