Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő elmehet egyedül...

Egy szülő elmehet egyedül nyaralni?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire elítélendő, ha egy anya egyedül elmegy egy hétre nyaralni? Addig apa vesz ki szabadságot és vigyáz a gyerekekre.

Elítélendő? Vagy nyugodtan? Te elmennél ha adódna rá lehetőséged?


júl. 11. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
14%

59es drága, normális nagyszülők még 62 évesen is dolgoznak és nem érnek rá heteket a más által vállalt gyerekre vigyázni. Ha dolgoznál, tudnád mennyi a nyugdíj korhatár. A te gyerekkorodban már 45 évesen nyugdíjba mentek.


A hozzád hasonló kihasználós élősködőktől meg engem mentsen meg. Potyogtatsz 3-4 gyereket hogy majd a nagyszülők felnevelik...

júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
62%
61 az én Anyám normális nagyszülő, képzeld az idén megy korkedvezményes nyugdíjba és még nincs 60 éves
júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
0%

61

Nem foglalkozom a nyugdíjkorhatárral 24 évesen, de az biztos, hogy 45 soha nem volt. Max 1 gyereket tervezek. Anyám sokkal normálisabb, mint itt a nénik.

júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
28%
63as az én lányom is sokkal normálisabb mint az itteniek többsége aki a nagyszülőre sózná hetekre a gyereket.
júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
76%
64 szomorú hogy így gondolkodsz, képzeld el sok nagyszülőt ismerek aki örülne ha hetekre “rásóznák” az unokáit, de van akinek a menye még látni se engedi őket
júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
44%

64, gondolom a lányod évente egyszer nézi meg a savanyú pofádat, mert ilyen hozzáállással nem kíváncsi rád a kutya sem. Persze amikor a lányod volt kicsi, akkor nyaralhatott a mamáknál, ugye?

Elképesztő, hogy mennyire tudod utálni a saját gyereked és unokád. Nyilván nem hetekre kell ott hagyni a gyereket, de mi az, hogy picsuszt mereszt a férjével? Mintha neki nem járna a pihenés, komolyan… Meg is érdemled majd, ha valami retek otthonban végzed ezzel a hozzáállással. Nem is vinném hozzád a gyerekemet a lányod helyében, még kárt teszel benne. Te szent sztahanovista.

júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
10%

66, én nem voltam hetekre a nagyszülőkre sózva. Főleg, hogy 1 élő nagyszülőm volt, aki egy városban lakott velünk.

Így bennem se merült fel, hogy ez lenne a norma. Főleg mivel mi is egy városban lakunk.

Hasonlóan gondolom majd az esetleges unokáimmal is.

Ettől még szerethetem őket, ahogy én is nagyon szerettem a nagyimat és az én anyukam is szereti az unokáit.

júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
52%

Aha, már a kifejezésből is érződik, hogy mi minden maradt ki neked. A nagyszülő nem úgy érzi, hogy rá van sózva a gyerek. Hanem úgy, hogy bizalmat szavaztak neki azzal, hogy az unokákat rábízzák.

Persze akinek gyerekként nem volt ezzel élménye, az honnét ismerné ezt a bizalmi kapcsolatot?

júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy érdekes számomra ez a hozzáállás és bem csak itt látom ezt, hogy most már ha a nagyszülőkkel van a gyerek az rásózás meg ezzel szivességet tesz a nagyszülő, pedig régen ez teljesen alap volt, sőt a legtöbb nagyszülő rossznéven is vette volna ha nyári szünetben nincs legalabb 1 hetet náluk az unoka. Ismerek olyat is ahol a nagyszülő elviszi a nyaralni az unokáit minden nyáron. Könyörgöm, azért nem idegen gyerekekről beszélünk, a saját vérszerinti unokái
júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
49%
68, csak azt nem sikerült felismerned, hogy nem ugyanaz válaszol. Én még nem vagyok nagyi.
júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!