Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy apám pénzért visz el?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és lesz egy bizonyos program amire én elszeretnék menni, de a várostól ahol élek több mint 200 km-re van. És apukám csak akkor visz el, ha kifizetem a benzint. Ez normális? Szoktam neki segíteni is, ennyit megtehetne.
jún. 26. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/81 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező! Mivel ezt a programot te akarod, gondolom a te korosztályodnak szól, konkrétan kellene neked egy taxi, aki majd elvisz meg hazahoz.

Mi lett volna, ha inkább elhívod apádat, hogy figyi lesz ez a program, engem tök érdekel, mit gondolsz, van kedved eljönni kettesben és csinálni egy bulis napot? De te csak elvitetni akarod magad, ami szimpla pofátlanság. 400 km még nekem az automata váltós légkondis hiperkényelmes hibriddel is sok lenne, pláne ha ott majd nem is lesz mit csinálnom. Pláne, hogy te diákként kb 2000 forintból elmehetnél, a haverjaiddal egy nagy bulitúra lenne az egész út oda-vissza.

17 éves vagy, lassan kikerülsz az életbe, tehát jó lecke lesz neked megtanulni, hogy a pénznek mi az értéke. Mert az, hogy te alkalmanként segítesz a szüleidnek ebben-abban, nem egyenértékű azzal, hogy egy egész napot elkérsz tőle a rohadt melegben ráadásul, hogy furikàzzon téged.

Diákmunka ismerős esetleg? Ennyi idősen már vállalhatsz néha egy-egy munkát, abból elraksz és máris nem kell furikázásra pénzt kérned. Nem tudom, hogy tervezed majd pl a jogosítványodat megszerezni, mert manapság az már félmilliónál kezdődik. Jó lenne, ha megtanulnád a pénz és az idő értékét.

jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!