Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy apám pénzért visz el?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és lesz egy bizonyos program amire én elszeretnék menni, de a várostól ahol élek több mint 200 km-re van. És apukám csak akkor visz el, ha kifizetem a benzint. Ez normális? Szoktam neki segíteni is, ennyit megtehetne.
jún. 26. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
22%

Ja, csak a szülőnek kötelessége lenne törődni a gyerekével.

Amúgy meg családban szokás egymástól szivességet kérni... Nem tapasztaltad még? Valakit megkérsz valamire. Az viszont a legalja, hogy ezért a másik pénzt kérjen.

jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
39%

61 igen szoktam szívességet kérni, de ha az a másiknak pénzbe kerül akkor természetesen felajánlom hogy kifizetem, mivel mindenki pénzből él. Szerintem meg a legalja ha valaki ingyen várja el a szívességet, főleg ilyen drágát.


Értem tehát haa nem furikázza aa kis valagát mikor a herceg/hercegnő füttyent akkor el is hanyagolja. Az ilyet nem szülőnek hívják hanem csicskának.

jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
29%

Egy 17 évesről beszélünk... Nincs saját keresete.


Nem az a baj, hogy nem viszi el, fogd már fel valahogy, könyörgöm. Az a baj, hogy pénzt kér a saját gyerekétől.

Az összes bőr lesülne a pofámról, ha pénzt kérnék azért, mert vigyázom a testvérem gyerekére mondjuk. És bizony, ha három napig kellene fozetni egy bébiszittert, annak borsos ára lenne. De családban nem szokás kifillérezni, hogy ki mennyivel tartozik. Főleg a GYEREKEDDEL szemben. És az ilyen mocskok csodálkoznak azon, hogy senki nem nyitja rájuk az ajtót öregen.

Az ilyen szerencsétlenek pampognak nekem, ezer idegennek a buszon, hogy jáj, a gyerek nem látogat. Hát meg is érdemled, baszki.

jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
54%
Ezek a válaszok, komolyan, vicces lenne, de nem az. Ezért tart itt az ország és nektek sajnos ugyanannyi jogotok van bármihez. Remélem, nem szaporodtok tovább. Szültél/csináltál egy gyereket, anyagi kötelezettséget vállaltál MINIMUM 18 évig, vagy akár 20, 22, 24 évig, amíg a saját lábára nem tud állni. Köpjetek fel és álljatok alá. 17 éves, basszátok meg... 17.
jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
58%

17 evesen gondolom se a munkaberrol, jovedelemrol, tb, rol, szabadsagrol stb. utikoltsegelszamolasrol, adokrol, sot kerdesed alapjan uzemanyagarrol es az autozas egyeb jarulekos koltsegeirol nem hallottal.


A 200 km az nagyon nagyon sok mind időben, mind benzinben, mind energiában, arrol nem beszelve, hogy bar nem irod, de apadnak vagy ott kellene varnia a programod vegeig vagy milyen alapon is ne kerned ugyanigy hogy meg egyszer a program vegen is menjen erted.


Es beszeljenek a szamok:

tegyuk fel hogy suzuki ignisetek van es 100 km-en fogyaszt sebessegtol...fuggoen max 7 liter benzint (persze kozben hasznalodik is az auto, kopik blabla)

a tavolsag a ket hely között 200 km, de ha oda elmegy, vissza is kell jönnie ergo 400 km


4*7liter= 28 liter benzin fogyasztas


A NAV igy szamolna el

[link]


604ft/liter


tehat apadnak ez 28x604ftjaba fajna= 16 912 ft

+

ő vezet, még ha végig egyenes ut vezetne is oda főúton 90km/ora = 2 ora 12 perc, de nyilvan inkabb 2,5 ora, az oda-vissza 5 ora


vezetes = folyamatos figyelem készenlét (elozesek, varatlan szituk, ismeretlen utak (mert ne mondd apad ismeri az utvonalat es heti szinten megteszi csak most veled akar kicseszni)



Tehat szerinted elvarhato, hogy o kb. 17.000 ftot es 5 orat szanjon rad, miközben 17 evesen eleg nagy vagy a tomegkozlekedeshez vagy a diakmunkahoz is, meg igen az oscar is nem veletlen par ezer egy főre stb.

Nem tudom, de ha nem vagytok kőgazdagok es apad nem idomilliomos es esetlwg vezetni se szeret annyira, akkor miert csodalkozol, hogy nem akar teged fuvarozni? Egy taxis 440 km/oraert visz pesten 200km az 88.000 ft lenne:).

jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
23%
Kicseszett szégyen a saját gyerekedtől pénzt kérni. Ha ekkora csóringer lúzer vagy, azért. Ha csak egy sóher fsz, akkor azért.
jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
70%
66, mint ahogy szégyen 17 éves lassan felnőttként apucival fuvaroztatni magam mikor megtehetem hogy tömegközlekedjek.
jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
10%
Okés, akkor apuka is tömegközlekedni fog öregen, amikor rászorulna a gyerekre.
jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
82%

64-es en 17 evesen diakmunkaztam es apamat sose kertem volna meg, hogy autoval vigyen el 200 km-re, mert rohadt sokat dolgozott (amibol etel, fedel volt a fejunk felett, rajtam ruha, jartunk jo suliba evi egyszer nyaralni (akkor vegig o vezetett sok 100 kmeket) es en szerettem is utazni vonaton, buszon. Ha meg is kertem volna, akkor magamtol ajanlom fel es azzal allok oda, hogy apa van egy oriasi keresem, szeretnek eljutni x varosba a z fesztivalra, mert ez minden vagyam most, erre tettem felre a zsebpenzem, de sajnos oda vonat busz komboval is 4 ora az ut es szeretnem megkerdezni, hogy elvinnel-e es beszallnek a benzinbe...vagy még azom is agyaltam volna, nincs e mas ismeros, rokon, aki szivesen jonne, hogy tele legyen a kocsi leosszuk a koltsegeket, mindenki lasson vilagot, en eljussak a programomra. De en 17 evesen is mas voltam a kerdezohoz es sok mai fiatalhoz kepest.


A kislanyom, mivel apjanal varoson belul ehhez szokott tolem kerdi anya miert ndm viszel autoval a boltig, es nem erti, hogy azert mert van 2 laba es 600 meterre van a bolt...es igen tobb ido, penz, energia kocsival menni. Meg tanuljon meg gyalogolni is, hogy utana jobban becsulje az autozast vagy barmi segitseget. De nem erzem, hogy ettol gonosz lennek.

jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
70%

66-os szerintem itt senki nem erti az apukat. En igen: nincs kedve 400 kmt autozni, vezetni, mikor lehetne jobb dolga is! EZERT mondta a gyereknek, hogy ha kifizeti a benzint, akkor viszi el.

ettol miert soher vagy csoringer?

jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!