Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy apám pénzért visz el?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és lesz egy bizonyos program amire én elszeretnék menni, de a várostól ahol élek több mint 200 km-re van. És apukám csak akkor visz el, ha kifizetem a benzint. Ez normális? Szoktam neki segíteni is, ennyit megtehetne.
jún. 26. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
82%

Ha ő elfuvaroz, majd hazamegy, rámegy a napja java része már ettől, plusz sok pénz, ráadásul mit kezd ott magával, amíg megvár téged, majd hazahoz? Miért nem mész vonattal vagy busszal? Diákként sokkal olcsóbb.

Esetleg Oszkár?

jún. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
41%

És hogy tervezed a hazautat? Vagy majd megvár?


200 km oda-vissza kb egy tank benzin, ami nagyon nem olcsó.


Egyedül mennél, vagy barátok is mennének?

jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos egy átlag családban ez már egy anyagi csőd.


Az emberek többsége túlvállalja magát gyerekügyileg és mikor gyereket vállalnak vagy a gyerekvállalást tervezik ilyen kiadásokat nem kalkulálnak bele.


Ennek megítélése elég széles.

Lehet apád csak felelősségre nevelne, így ebben lehet pozitívum is, viszont a másik véglet, hogy jól keres, mégis zsugori és/ vagy megbánta hogy gyereket vállalt és ilyen módon jön ki rajta a feszültség.

Ehhez ismernünk kellene az apádat, hogy ítéletet mondjunk.


Amúgy vannak akik még az idejüket se áldoznák erre, azt mondanák, menj vonattal.

Nem mindenki teherbírása ugyanakkora.

jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy én is az oszkárt mondanám.


Miskolc-Budapest között, ami 150 km kb, 3500 Ftért utaztam legutóbb.


Persze lassabb és körülményesebb, mint az autó, ami lépcsőtől lépcsőig visz, de amit ezen spórolsz, azt a helyszínen is elköltheted.

jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
30%
Remélem, ha idős korában szüksége lesz valamire, te is kifizetteted vele.
jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
23%

Na, a vonatb_zik is megérkeztek...


Tőlünk pl. feljutni Pestig vonattal 4 órahossza, és akkor nincs késés, sehol nem késted le a csatlakozást. Ha nem a pályaudvar mellett van a programod, akkor még számolj hozzá +50-60 perc pesti utazgatást is.

Ezzel szemben autóval, kényelmesen 2-2,5 óra az út, forgalomtól függően. Kényelmesen, légkondival, nem kell csöveshúgyban ülnöd, nem hallod másnak a telefonbeszélgetését, nem kezd el kötözködni veled az aktuális Karen, nem hallod, ahogy fél méterre ordít tőled egy csecsemő, mert az anyja nem bírt olyan pasit összeszedni, akinek kocsija is van.


Hiába környezetkímélő, ha amúgy minden más ellene szól. Kényelmetlen, lassú, koszos, büdös és akkor még viseld el a többi embert is. Köszi, de köszi nem.

jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
80%

#26 A titok az, hogy időben el kell indulni (én is tömegközlekedéssel járok), másfelől ragadtam már kocsival úgy dugóba, hogy 1 óra / km sebességgel döcögtünk, akivel mentem már idegroncs volt.

Másfelől nem mindenkinek van jogosítványa/autója.

Ha nem tanulja meg elintézni az ügyeit, amikor egyedül marad, vagy keres valakit, aki anyáskodik felette, hozza-viszi, amikor éppen menni akar valahova, gondoskodik róla, vagy nagyon meg lesz lőve.

jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
10%

Remélem apuci sem várja majd el, hogy a gyereke segítsen neki, amikor idős lesz. :D

Nekem egyébként hasonló az apám. Meg is mondtam neki, hogy tőlem semmire ne számítson később.

jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
33%
Mikor induljon el az ember egy délelőtt 11-kor aktuális programra? Az előtte nap lévő délután 5-ös vonattal?
jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
88%
#29 Arra is vannak alternatív megoldások, ha lakik helyben/közelben rokon/barát meg lehet kérni, hogy ott aludhasson, vagy szállást kivenni.
jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!