Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy apám pénzért visz el?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és lesz egy bizonyos program amire én elszeretnék menni, de a várostól ahol élek több mint 200 km-re van. És apukám csak akkor visz el, ha kifizetem a benzint. Ez normális? Szoktam neki segíteni is, ennyit megtehetne.
jún. 26. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
54%

Szóval hazudik. Ok.

Nem az a baj, hogy nem viszi el. Ezer más dolga lehet, amit nem tehet félre emiatt nincs ezzel gond.

De kifizettetni a saját kiskorú gyerekeddel a szivességet, amit kért, az engem meghalad... A felnőtt testvéremtől vagy a mégfelnőttebb anyámtól nem kértem pénzt soha semmiért. Akármire megkértek... És fordítva.

jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
39%

71-es kifizettetni a szivesseget?


miert nem megyva szovegertes


17 eves: apa vigyel el 200 kmre a kocsiddal

Apa: elviszlek, ha allod a benzint


Tehat nem tesz szivesseget, hiszen mint leirtak nem szivesen viszi csak ha a benzint kifizeti a gyerek. Ez egy ajanlat, ha nem tetszik nem fogadja el, akkor megy mavval az se szivesseget tesz, vagy megkerhet havert, nagymamat s szomszedot kerhet toluk szivesseget es ha ksp akkor ingyennviszikszivessegbol


es mi a hazugsag, az hogy elmondja mikor hajlando elvinni?

a hazugsag az lenne, ha a 17beves azt mondana apa itt van 15.000 akkor indulhatunk holnap, mire apuka: nem nem viszlek csak azr hittem nem szedsz ossze 15-ot ugyse



Biztos mindenki aki itt irkal gazdag es ezt nem csak a penzre ertem es alig varjak, hogy a 17 eves meg 27 stb gyerekuket furikazzak a fel orszagon át, mikor arra megkerik. Ha 7 eves lenne a gyerek es akkor kerne akkor is mindenki ultetne be hogy kicsim indulunk:-)))

jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
92%
Én azt mondanám, hogy ha vonattal megy, kifizetem az árát és kap zsebpénzt, ha fuvarozni kell, akkor fizessen ő.
jún. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
100%
68,as gondolom apukának öreg korában is lesz keze és szája, tud taxit hívni magának ha kell. Én olyan gyerektől aki azért nem segít mert én egyszer nem segítettem, nem is várnék semmit, de ő se várjon tőlem, se támogatást se örökséget.
jún. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlen hogy egy apa képes pénzt kérni a 17 éves gyerekétől. Nem számít hogy mire, egyáltalán az elv hogy a szülő a kiskorú gyerektől bármire pénzt kér az minimum szánalmas.


De a legszomorubb hogy meg sem lepődök hogy a sok fillerbszo magyar néplélek úgy gondolja hogy ez rendben van. Nem olvastam el az összes kommentet, de gondolom biztos volt benne példálózás hogy "bezzeg én ilyen idősen.." az elmaradhatatlan. Ha nekem szar volt másnak se legyen jobb, még a gyerekemnek se.

jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
94%

Miért siklott el afelett mindenki, hogy apuka esetleg leckéztetésből kér a pofátlan kihasználós gyerekétől pénzt?


Az enyém is csinálta már, hogy ezt az xedik videójátékot szeretné most, én már 10 évesen mondtam neki, hogy oké, fizesd ki. Érdekes, akkor nem kellett neki, pedig ki is tudta volna fizetni. Nem proli dolog, hanem frappáns reakció, amikor érezzük, hogy a gyerek trükközik és kihasználna. Néha nem árt helyretenni őket, de 17 éves korukra ezt kinövik(ez kistini viselkedés), kivéve, akinek ilyen “élősködő” személyisége maradt, az próbálkozik csak lehúzni másokat saját érdekből. Én írtam, hogy a normális 17 évesek arcáról leégne a bőr az arcukról, ha ilyet kérnének, azt is nagy pironkodva, ha nagyon nagyon muszáj, de alapvetően mindenki azzal a módszerrel tervez, amit önállóan meg tud oldani. Nyilván ha kórház kell, vagy tanulmányi verseny, akkor viszik. Ha program, meg a kedvenc bandája, vagy mondocon, akkor nem viszik.


Vonattal csak elenyésző település nem gyorsan elérhető, és a vonat klassz. Ideggyenge vagy, hogy nem bírod elviselni a többi embert, vagy mivan? Halál tiszták, de vegyél elsőosztályra jegyet, ha nem tetszik. Sokat vonatoztam(3 óra oda, 3 vissza Bpről hetente), majdnem országhatárnál voltam, kényelmes, tiszta, gyors. A kedvenc programodért meg amiért még apádat is megkérnéd az a minimum, hogy elviseled ezt. Szerintem nagyon ellenszenves tulajdonság, ha valaki hamarabb áldozná be a másik kényelmét(és pènzét), mint a sajátját. Kerülöm az ilyen embereket, és a legtöbben úgy nevelünk gyereket, hogy csak végszükségben folyamodjon majd ehhez.

jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
0%

#76 mert semmi bizonyítékod az elmeletedre. Kérdezd meg a kerdezotol a részleteket és ha az jön le hogy pofatlan és kihasznalos akkor hozzavaghatod ezeket.

Ennyi alapján viszont annyit irhatsz hogy "jelen helyzetben ennyiből azt mondanám nem fair apád kérése, de van az a helyzet amiben igen, pl...."


Érted?

jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
100%

“Szoktam neki segíteni is, ennyit megtehetne.”


Szerintem te voltál nagyon felületes utolsó! Nem látod, hogy emberünk elvárja?? Szerinte ennyi jár neki! Ez bizony kihasználás!


(Egyébként most nézem ezt a rap koncertet vagy mit Ausztriában, csak nem ez az a bizonyos program?)

jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
38%
#78 vagy lehet hogy nem szokása amúgy szivesseget kérni az apjától de mindig segít neki és úgy érzi most megkerheti cserébe erre. Minden csak nézőpont kérdése.
jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
68%
Ha 7 napból 6-ot dolgoznék biztos hogy nem vennék el pénzt,mert el se vinném.
jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!