Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyell...

Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyellnem kellene?!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleimmel mindig is rossz anyagi körülmények között éltünk. Manapság már mindenki ezt mondja, de mi tényleg.

Sajnos előfordult, hogy 1 hónapig nem volt vizünk, mert nem tudtuk befizetni és lezárták.

Illetve volt már, amikor ennivalóra sem jutott, még kenyérre sem.

Inkább nem részletezném, de ehhez hasonló dolgokon mentem keresztül.

Ti mit gondoltok erről, ez tényleg ciki? Mert én sosem tartottam annak. Jó, persze nem szívesen beszéltem róla és ha nem muszáj nem közöltem az emberekkel, de szerintem ebben semmi szégyellnivaló nincs. Mégis többször előfordult, hogy amikor egy-egy ismerősöm megtudta vagy kinevetett vagy viccelődött a múltammal vagy pedig beszólásokat kaptam. Mindig azt gondoltam, hogy buták vagy éretlenek és nem foglalkoztam tovább velük. De már annyian viselkedtek hasonlóképp, hogy elbizonytalanodtam az álláspontomat illetően. Ez tényleg ilyen nevetséges és gázos dolog?!


Én úgy vagyok vele, hogy legalább jobban megbecsülöm a dolgokat, mint sokan mások.

Egyénként pedig dolgozom, de még itthon lakom. Még fiatal vagyok, csak most kezdtem dolgozni, nem keresek sokat. Nem tudok elköltözni még pár évig. Ugyanúgy szegénységben élünk. Most jobb, mert van internet és áram, de sokszor nincsen.


Valaki elmondaná nekem ezzel mi a baj? A családból mindenki dolgozik, de ha egyszer ez van... Sajnálatos dolog, tudom de nem érzem szégyennek.

Pl. van egy ismerősöm, aki folyton sír, hogy milyen szar az élete és nincs pénze. Most kapott új kocsit a szüleitől. Aztán meguntam és közöltem vele, hogy ne siránkozzon mert nekem ezerszer rosszabb. Erre azt mondta, hogy ez nagyon ciki.

De nem ez az egyetlen eset, rengetegen reagáltak hasonlóképpen! Nem mintha mindenkinek előhozakodnék a múltammal, csak értitek néha azért szóba kerül.


Értetlenül állok a dolog előtt. Ettől én rossz vagy más ember vagyok, mert keresztól mentem ilyesmiken?

Mi a baj velem?


2010. okt. 28. 23:33
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:

"ismerősök/haverok/barátok előtt most tagadjam le?"

Huhh hát ez igen nehéz kérdés, valahogy kerülni kell, egy az egybe letagadást nem hiszem hogy lehet sokáig húzni. Sajnos erre most nincs ötletem bocs.


Szerintem te félreértettél. "legalább jobban megbecsülöm a dolgokat, mint sokan mások"

Én is így voltam, megbecsültem a munkatársamat, amíg hátba nem szúrt. Szophattam miatta pár órát. Lett eredménye? Leépítésnél én mentem nem ő.


Drasztikus mondat egy nagyon okos, hihetetlen jó szakember ismerőstől aki a nulláról ment fel nekem elképzelhetetlen magasságokig, aki az előző történetekben a benzin miatt panaszkodott: "Ha nem a te csapatodban van, nyomd ki a szemét!"

Nagyon nem szerettem ezt a beszólását.Amíg meg nem értettem hogy mit jelent ellopott telefon után 1 nappal másik telefonnal járkálni gyakorlatilag elérhetőség kiesés nélkül, kedves barátnőjének mennyivel nagyobb segítség volt a köztudottan nem igazán olcsó nyelvi tankönyvek megvétele, vagy sajnos anno a szülők temetésének kifizetése...


"Vagy most arra érted, hogy egyesek akiknek hasonló élete van mégis panaszkodnak?"

Igen.


Nem gáz ahogy én gondolom. Cáfolni nem tudtad.

Így kredibilitásod konvergál a nullához. Mert tények nincsenek. TVt én "nem nézek" immár tán 8 éve szal ez nem befolyásol.

Tökjó meg szép ez amit mondtatok hogy a család milyen fontos a pénz meg rossz csak így ez hülyeség.

Ellenkezhetsz amennyire bírsz.


Mégis gyorsabban nyírom a füvet motoros fűkaszával, gyorsabban ritkítom az erdőt láncfűrésszel, könnyebben etetem az állatokat mert terepjáróval lehet vinni kukoricát nekik. És sokkal több idő marad a családommal megenni a domboldalban egy szelet kenyeret macisajttal paprikával és 3 karika kolbásszal amit édesanyám kent nekem.


Ezt kizárt hogy überelni tudod.

2010. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Nem gáz ahogy én gondolom. Cáfolni nem tudtad."


Nem vitatkozom, mert minek? Nem fogtad fel a cáfolatot. Ez azért nem ugyanaz, mintha nem tudtam volna cáfolni. Nem tisztem rányitni a szemed valamire, amit nem akarsz látni, mert fájna látni. Ezt már írtam is. (Ezek szerint szintén nem értetted.) Vagy rányitja az élet, vagy nem. Nem az én dolgom. Éppen ettől jobb az én "hitem", mert belefér, hogy te azt hihetsz amit akarsz. Te vagy annak a rabja, hogy nekem cáfolnom, vitatkoznom kellene, mert csak egyféle igazság létezhet a földön. Én nem. Én szabad vagyok. Te az vagy? Te Boldog vagy? Ha úgy érzed, igen, minek erőlködsz velem? Vedd úgy, hogy mindenki más hülye, csak te vagy helikopter, és kész. :D

2010. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:

'Éppen ettől jobb az én "hitem", mert belefér, hogy te azt hihetsz amit akarsz.'


Bólogató János :-) Semmi egyéni gondolat, nincs magánvélemény, észérvek. Veled is csak többen vagyunk a világon...

2010. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de ez az utolsó hozzászólás (23:11) egy vicc! :DD

Szerintem óriási sületlenség az egész, mert aki a "hitéről" írt egyáltalán nem így értette. Nem gondolom, hogy nem lennének saját gondolatai, viszont ő kiegyensúlyozottnak és bölcsnek tűnik.

Ellentétben a 23:11el, akire rá lehetne mondani, hogy szűk látókörű és makacs, nem fogadja el a másik álláspontját.

Mindegy, engem nem nagyon érdekel, csak már untam a témát, hogy miért kell vitázni.

2010. nov. 1. 08:37
 35/35 anonim ***** válasza:

Ó kedves kérdező, ha tudnád, mennyire magamra, a pár évvel ezelőtti önmagamra emlékeztet... Mintha magammal beszélgetnék. Pont ilyen voltam. Így nem esik nehezemre megérteni, mi mért is történik most odaát. Nem szurkolok sem ennek, sem annak a változatnak. A sors dönt, az élet nagy tanítómester, csak néha nehéz kezű, nagy pofonokkal hozza a tudomásomra, ha valami nem OK. Viszont utólag panaszra sincs okom.


Szerintem az önismeret, helyes önértékelés nagyon hasznos dolog. Ha el tudom fogadni, hogy én is OK vagyok így, meg a másik is OK másképp, és ebben nincs semmi kivetnivaló, akkor a helyzetem jobb, mintha bármelyikünket is nem-OK-nak látnám. Nem kell megjavítani azt, ami nem romlott el. Te is OK vagy, én is az vagyok, és vitatkozni akaró barátunk is az. Ez nem Bólogató Jánosság, hanem a Csodarabbi esete. ("-Neked igazad van!" - vicc.) :D

2010. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!