Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell-e szégyellnem, hogy nem...

Kell-e szégyellnem, hogy nem új lakásban lakunk és nincs teljesen felújítva?

Figyelt kérdés
a legtöbb ismerősünk újépítésű lakásban lakik, ahol minden csilivilli, nálunk viszont nem. A fürdőszoba és a konyha is felújításra szorulna, apránként csinálgatjuk, ahogy van pénzünk. Nincs szép padlólap, parketta, csak olyan, mint egy használta lakásban. Persze nincs teljesen lepukkanva, de azért mégsem új. Most született babánk és sorra jönnek majd a barátok, kicsit furán érzem magam, hogy nálunk nem olyan pöpec minden. Szerintetek jogos az érzésem?
2010. jún. 4. 13:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyenkezni. Tiszta legyen és kész. gondolom a barátaitok ismernek benneteket annyira, hogy tudják, hogy mindent apránként tudtok csinálgatni.

Mi is régi házat vettünk, mégsem szégyenkezem soha, hogy nem olyan új, meg fullos, mint másoknak. Rendesen ki van takarítva, a többit meg majd csinálgatjuk, amilyen tempóban tudjuk.

2010. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem kell szégyellned! sőt, büszke légy, hogy van saját lakásotok, nagyon sokaknak még arra sem tellik.

nem vagyunk egyformán eleresztve anyagilag, ha tényleg a barátaid igazi barátok akkor nem fognak megjegyzéseket tenni az otthonotokat illetően, nem fogják leszólni, becsmérelni.

viszont ha igen: akkor nem barátok..... a belbecs a lényeg minden embernél, nem a külcsín.

2010. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem gondolkodj el azon, hogy örülne- e a helyedben, akit most lakoltatnak ki a hitelei miatt?
2010. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondom, hogy nem kell szégyeld magad!

DE én nagyon is szégyelem magam mások előtt h nekem milyen felújitásra szoruló lakásom van, az övék mellett!!!!!!

De attól eltérően szerintem egyiknek sem fordul meg a fejében h fikázzon, csak leirtam, hogy nem kellene de attól én szégyelem magam, ha valaki olyan jön.

2010. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy tiszta, illatos, rendbentartott házban nincs miért szégyenkezned. Szépen lassan majd olyanná formáljátok hogy igazi otthon lesz belőle.
2010. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Nem az a lényeg,h milyen a bútor,csempe,járólap! Ha rend van és tisztaság,akkor nincs mit szégyellni! Mint írtad szépen apránként csinálgatjátok,akkor miért érzel így? Az lenne gáz,ha egy lepukkant lukban laknátok,és meg lenne a lehetőség anyagilag és fizikailag is,h szebb,jobb legyen,de nem tennétek semmit! Nem mindenki lakik kacsalábon forgó palotában,és? Az a fontos,h boldogok legyetek a babával! Gratulálok a Picihez! 5hós baba anyukája
2010. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Semmiképpen se szégyeld:)Az a ti kis lakásotok majd szép lassan megcsinálgatjátok,nem lehet egyszerre mindent,főleg hogy ott van a baba:)

A barátaitok meg biztos nem fognak lenézni.Babát látogatni mennek nem háznézőbe.Ha igaz barátok akkor meg nem is fogja érdekelni őket:)

Sok boldogságot !

2010. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyelned, én mindig jobban érzem magam olyan helyen, ami nem csillog-villog, ott nem feszengek annyira.

Mi újban lakunk, de így is mindig félek, ha jön valaki, hogy nincs nagy rend, nem úgy néz ki a lakás, mint egy lakberendezési katalógusban, szóval a félelem és elégedetlenség azokban is meg van, akik luxusházban élnek. Ha nincs kosz, senki nem fog semmi rosszat gondolni. Inkább gazdagéknál gondoljuk azt, "hogy honnan szedtek ennyi pénzt, biztos nem tisztességes úton".

2010. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell szégyenkezned. A lényeg, hogy tiszta legyen. Mi is így kezdtük és most már egész jó...csak még kint a betont kell megcsinálni és le kell festeni kívülről. Szerintem jól teszitek, hogy apránként csináljátok a házat, legalább nem kell sok adót fizetni.
2010. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell szégyenkezned eszedbe se jusson. Tiszta legyen és kész. Hidd el, akinek pöpec új lakása van csillivilli trendibündi, javarészt erejükön felül vállalták a hitelt. Nos akinek a külső rongyrázás a mindene , akkor tegye. Nekem pl jó egy picike, kicsit régi kecó amit 6 millióért vettem, de egy deka hitelem nincs rajta.
2010. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!