Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell-e szégyellnem, hogy nem...

Kell-e szégyellnem, hogy nem új lakásban lakunk és nincs teljesen felújítva?

Figyelt kérdés
a legtöbb ismerősünk újépítésű lakásban lakik, ahol minden csilivilli, nálunk viszont nem. A fürdőszoba és a konyha is felújításra szorulna, apránként csinálgatjuk, ahogy van pénzünk. Nincs szép padlólap, parketta, csak olyan, mint egy használta lakásban. Persze nincs teljesen lepukkanva, de azért mégsem új. Most született babánk és sorra jönnek majd a barátok, kicsit furán érzem magam, hogy nálunk nem olyan pöpec minden. Szerintetek jogos az érzésem?
2010. jún. 4. 13:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Inkább lassan újítsátok fel, jobb, mint hitelt felvenni rá és eladósodni. Így legalább marad mozgástér, később lehet, hogy még nyaralót is akartok.
2010. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
100%

Nehogy szégyeld...

Másnak még tényleg háza sincsen. Tiszta legyen és annyi nem kell mindennek a legjobban kinéznie. :) ilyenen ne aggódj, ha te jól érzed magad a házban, ők is jól fogják. :)

Voltam már olyan házban is, hogy mindenből a legjobb volt a házban, de olyan retek volt, hogy a padlóhoz ragadtam. Ez a ciki, nem az, hogy nem új házatok van.

2010. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezen mit szégyellni. Én albérletben lakom, és egy csomó dolog nem csillivilli. Ez van. Én szeretem ezt a lakást, jó nekem itt. Mondjuk a barátaim sem laknak szuper kérókban, szóval amikor feljönnek, akár hozzám, akár a kisfiamat megnézni, nem érzem, hogy ciki lenne a lakásom, mert rend van és tisztaság (az esetek többségében), az meg nem az én szégyenem, hogy nem hordok a farzsebemben milliókat, amiből új lakást tudnék venni.
2010. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

Most ez tényleg egy komoly kérdés???

Ne haragudj, de nem értem, hogy ki az aki ezzel foglalkozik!

2010. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ugyan már, miért kellene szégyenkezni? Tiszta legyen, ne legyen rendetlenség, ha mennek hozzátok, ennyi a lényeg. Ha valaki ilyen miatt megszól, az h...e. Amikor született a kislányom (most 2 éves) mi egy 28 nm-es lakásban laktunk, mert azt engedhettük meg magunknak! Aztán sikerült elköltöznünk egy nagyobba, igaz, hogy szép állapotú, de panel. De eszembe sem jut szégyenkezni miatta! Van, akinek semmi nincs....
2010. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

Aztán ha éppen nincs rend és valakinek nem tetszik,akkor meg is lehet neki mutatni hol van a mosogató,seprű,felmosó.

Nemá' egy pár hetes csöppség mellett a barátoknak gályázz...

2010. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

ne szégyeld,legyen tiszta és ennyi.

másnak semmilye sincs vagy albérletben éli le az életét.

2010. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is így gondolom, és nem is olyanok a barátaink, hogy ezt néznék. Csak hát kinek nem fordul meg ilyesmi a fejében? :-) És azért jó az ilyen oldal, mert leaglább körbe lehet kérdezősködni, hogy ki mit gondol errő.
2010. jún. 4. 14:43
 19/25 anonim válasza:
100%
Teljesen megértelek. Én is örökösen szorongtam, hogy jaj nem olyannak látják...na és? Hidd el amikor bárki jön az emberhez(de főleg a barátok esetében) van egy első benyomás,de az inkább hangulati.Ez a szorongó érzés pedig rögtön elmúlik amint megvolt az üdvözlés.Főleg mikor babanézőbe jönnek!:)A meghittség az emberekhez kötődik, nem a tárgyakhoz.Írták is már, hogy a nagyon trendi lakások inkább feszengést váltanak ki. Majd meglátod milyen jó érzéssel fogsz visszagondolni sok év múlva erre a mostani lakásodra és a mostani állapotokra!:)Gratulálok a babához és sok sikert a későbbiekhez!És vidám vendégvárást!
2010. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Sose szégyelld azt, amid van. te azért dolgoztál és, ha majd még többet dolgoztok még szebb lesz a lakásotok, csak idő és türelem, bár én úgy látom, hogy a hozzáállásotok nagyon jó. mi most szintén egy felújitásra váró albérletben lakunk, holott gond nélkül megengedhetnénk magunknak, hogy vegyünk vagy épitsünk egy szép nagy családi házat. de, mivel mi egy kicsit többre vágyunk attól is, ezért inkább most még spórolgatunk. és én sem szégyellem, hogy egy ilyen lakásban élek, most megfelel számunkra, lakható és tudom, hogy ez csak ideiglenes állapot, ahogyan nálatok is. lesz ez még sokkal jobb is.
2010. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!