Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyell...

Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyellnem kellene?!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleimmel mindig is rossz anyagi körülmények között éltünk. Manapság már mindenki ezt mondja, de mi tényleg.

Sajnos előfordult, hogy 1 hónapig nem volt vizünk, mert nem tudtuk befizetni és lezárták.

Illetve volt már, amikor ennivalóra sem jutott, még kenyérre sem.

Inkább nem részletezném, de ehhez hasonló dolgokon mentem keresztül.

Ti mit gondoltok erről, ez tényleg ciki? Mert én sosem tartottam annak. Jó, persze nem szívesen beszéltem róla és ha nem muszáj nem közöltem az emberekkel, de szerintem ebben semmi szégyellnivaló nincs. Mégis többször előfordult, hogy amikor egy-egy ismerősöm megtudta vagy kinevetett vagy viccelődött a múltammal vagy pedig beszólásokat kaptam. Mindig azt gondoltam, hogy buták vagy éretlenek és nem foglalkoztam tovább velük. De már annyian viselkedtek hasonlóképp, hogy elbizonytalanodtam az álláspontomat illetően. Ez tényleg ilyen nevetséges és gázos dolog?!


Én úgy vagyok vele, hogy legalább jobban megbecsülöm a dolgokat, mint sokan mások.

Egyénként pedig dolgozom, de még itthon lakom. Még fiatal vagyok, csak most kezdtem dolgozni, nem keresek sokat. Nem tudok elköltözni még pár évig. Ugyanúgy szegénységben élünk. Most jobb, mert van internet és áram, de sokszor nincsen.


Valaki elmondaná nekem ezzel mi a baj? A családból mindenki dolgozik, de ha egyszer ez van... Sajnálatos dolog, tudom de nem érzem szégyennek.

Pl. van egy ismerősöm, aki folyton sír, hogy milyen szar az élete és nincs pénze. Most kapott új kocsit a szüleitől. Aztán meguntam és közöltem vele, hogy ne siránkozzon mert nekem ezerszer rosszabb. Erre azt mondta, hogy ez nagyon ciki.

De nem ez az egyetlen eset, rengetegen reagáltak hasonlóképpen! Nem mintha mindenkinek előhozakodnék a múltammal, csak értitek néha azért szóba kerül.


Értetlenül állok a dolog előtt. Ettől én rossz vagy más ember vagyok, mert keresztól mentem ilyesmiken?

Mi a baj velem?


2010. okt. 28. 23:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi baj lenne veled? Nem is értem, hogy foghattál ki ilyen embereket sorra egymás után. Ezt hívják pech-nek. :) Én nem ítéllek el, legjobb barátom is nagyon rossz körülmények között él, vidéken. Nem jár jó cuccokba, és nincs egy vasa sem. De nem ez számít, hanem hogy milyen ember vagy.
2010. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
100%
Szerintem normális a hozzáállásod a dologhoz, bár én érzek a dologban egy kicsi lemondást. Szerintem bízz benne hogy a dolgok jobbra fordulnak. S tegyél érte. Hány éves vagy? Hol laksz?
2010. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

23:40

Én sem értem!

Mi is vidéken élünk. Rendes ruhákban járunk, nem márkás de tiszta és divatos.

Illetve ha pl. barátokkal elmegyünk valahová akkor sem nézem ki a szájukból az ételt. Ha nagyon nincs pénzem akkor nem megyek, vagy csak egy üdítőt kérek vagy hasonló.

Tehát nem vagyok az a fajta, nem hiszem, hogy kellemetlenséget okoznék a tehetősebb ismerősöknek. Igazából azért írtam ki a kérdést, mert már nagyon zavart. Már arra is gondoltam, hogy nem beszélek erről többet, soha senkinek. Egyszer az akkori páromnak is mondtam, mert beszélgettünk a gyerekkorról és hasonlókról, de ő is hasonlóképpen reagált.

Ezek miatt kezdtem azt hinni, hogy én vagyok túl nyitott és ezt inkább titkolnom kellene. :(

2010. okt. 28. 23:48
 4/35 A kérdező kommentje:

23:42

Hát van is benne egy kicsi lemondás. Esélyt nem látok arra, hogy a közeljövőben elköltözzek itthonról (rengeteg a veszekedés, azért menekülnék már) mert múltkor is már majdnem kitettek minket a házból, mert nem tudtuk fizetni amit kellett.

Amióta élek ez megy, hogy majd nemsokára biztos jobb lesz, de igazából csak rosszabb.

Azért valamennyire hiszek benne, mármint jelenleg abban, hogy a munkámmal idővel egyre többet keresek majd és az segíteni fog.

A koromat és a lakhelyemet nem szeretném leírni, ha nem baj.

2010. okt. 28. 23:51
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem gáz, csak próbáld többre vinni, csak a baj az, hogy manapság mindenkinek örülnie kéne, ha biztos munkahelye van, sokan félnek, hogy nem lesz munkájuk a következő hónapban, vagy hogy a munkanélküliségből nem tudnak kiverekedni, és vajon fogják-e tudni fizetni a számláikat.

A szégyellnivaló az lenne, ha csak a segélyekre hagyatkozva élnétek és nem is próbálnátok törekedni arra, hogy munkából éljetek.

2010. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Persze, többre szeretném vinni mindenképpen. De én még csak most kezdtem el a "felnőtt életemet", ez az első komolyabb munkám.

A család minden tagja dolgozik és ez eddig is így volt. De sokan azt sem hiszik el, hogy dolgozunk mégsincs pénzünk. Így is folyamatosan adjuk le az önéletrajzokat mindenhová, hátha akad jobb munka, de nem nagyon szokott.

2010. okt. 28. 23:57
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél büszke magadra. Okos, intelligens, értelmes embernek tűnsz (jó a helyesírásod:), pedig a szegénység sokszor együtt jár az iskolázatlansággal sajnos.

Biztos nagy akaraterőd van.

Ilyen helyzetből szép csak nyerni, nem hátszéllel.:)

Sok ember, aki nagyra vitte, így kezdte.

Írj, ha van kedved, szívesen barátkozok ilyen emberekkel.:))

2010. okt. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Velünk csak néha fordult elő hogy pl volt itthon egy pár darab szeletelt kenyér hozzá vaj meg 1-2 szalámi ami megmaradt...nem mondom hogy ciki meg gáz, de engem zavart. Nem mások miatt, hanem magam, magunk miatt. Rossz volt úgy nézni mindenkire hogy nem tudnak mit enni. (Az egész kajából elkértem a kenyér csücskét amit amúgy is szeretek, azt ettem én a többit nekik hagytam. - nem egóságból, hanem mert szeretem őket.)

Szerencsére mostanában nem vagyunk ilyen helyzetben. De én nem tartom cikinek, szerintem örülnie kéne mindenkinek hogy van fedél a feje fölött. Még ha csak egy kevés ennivaló is van, de több a semminél, van akiknek ennyiük sincs. Meg alapból amilyen helyzetben van az ország, csodálom hogy van még ennyi divatmajom lúzer...

17/L

2010. okt. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nme gáz és nem ciki ez!

Látszik, hogy értelmes vagy és pozitív a gondolkodásmódod.

És szerintem még sokra fogod vinni! Ne add fel!

2010. okt. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

23:57

Köszönöm szépen.

Én is ezzel vigasztalom magam, hogy sok ismert és sikeres ember is így kezdte, mégis sikerült nekik.

Tőlem barátkozhatunk, csak velem elég nehéz. Alapvetően inkább magányos farkas típus vagyok, nem nagyon kötök új ismeretségeket. Egyébként meglehetősen beszédes vagyok, csak az új ismerősökkel annyira nem.


23:57 (második)

Engem is zavar az egész szituáció, természetes, hogy nem jó így.

Mindenesetre én a divatmajmokkal semmi pénzért nem cserélnék, inkább élek így. Véleményem szerint álomvilágban élnek. Számomra visszatetsző az egész hozzáállásuk, viselkedésük. Őszintén szólva várom már, hogy kicsit ők is megszívják, akkor biztos nem lenne ekkora az arcuk (pl. azoknak akik nekem beszóltak).

2010. okt. 29. 00:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!