Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyell...

Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyellnem kellene?!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleimmel mindig is rossz anyagi körülmények között éltünk. Manapság már mindenki ezt mondja, de mi tényleg.

Sajnos előfordult, hogy 1 hónapig nem volt vizünk, mert nem tudtuk befizetni és lezárták.

Illetve volt már, amikor ennivalóra sem jutott, még kenyérre sem.

Inkább nem részletezném, de ehhez hasonló dolgokon mentem keresztül.

Ti mit gondoltok erről, ez tényleg ciki? Mert én sosem tartottam annak. Jó, persze nem szívesen beszéltem róla és ha nem muszáj nem közöltem az emberekkel, de szerintem ebben semmi szégyellnivaló nincs. Mégis többször előfordult, hogy amikor egy-egy ismerősöm megtudta vagy kinevetett vagy viccelődött a múltammal vagy pedig beszólásokat kaptam. Mindig azt gondoltam, hogy buták vagy éretlenek és nem foglalkoztam tovább velük. De már annyian viselkedtek hasonlóképp, hogy elbizonytalanodtam az álláspontomat illetően. Ez tényleg ilyen nevetséges és gázos dolog?!


Én úgy vagyok vele, hogy legalább jobban megbecsülöm a dolgokat, mint sokan mások.

Egyénként pedig dolgozom, de még itthon lakom. Még fiatal vagyok, csak most kezdtem dolgozni, nem keresek sokat. Nem tudok elköltözni még pár évig. Ugyanúgy szegénységben élünk. Most jobb, mert van internet és áram, de sokszor nincsen.


Valaki elmondaná nekem ezzel mi a baj? A családból mindenki dolgozik, de ha egyszer ez van... Sajnálatos dolog, tudom de nem érzem szégyennek.

Pl. van egy ismerősöm, aki folyton sír, hogy milyen szar az élete és nincs pénze. Most kapott új kocsit a szüleitől. Aztán meguntam és közöltem vele, hogy ne siránkozzon mert nekem ezerszer rosszabb. Erre azt mondta, hogy ez nagyon ciki.

De nem ez az egyetlen eset, rengetegen reagáltak hasonlóképpen! Nem mintha mindenkinek előhozakodnék a múltammal, csak értitek néha azért szóba kerül.


Értetlenül állok a dolog előtt. Ettől én rossz vagy más ember vagyok, mert keresztól mentem ilyesmiken?

Mi a baj velem?


2010. okt. 28. 23:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%
Engem is kiakaszt, ha valaki siránkozik, pedig van pénze. Mi nemrég el kellett adnunk a kocsinkat, mert egyre ritkábban használtuk és nem érte meg hogy álljon benne a pénz. Ehez képest a párom családjának 4!!! autója van, midnenkinek 1( és nem olcsó kocsik). És mégis siránkoznak. A huga kb 5 percre lakik a sulijától, mégis kapott autót a segge alá 18 évesen, én meg 23 évesen még mindig busszal járok egyetemre. Elég szar, de nincs mit tenni. Nem szégyen, csaj baj. Majd ha befejezem a sulit, előteremtem magamnak mindnazt, amit nem kaptam meg eddig, te is csak erre törekedj, kedves kérdező!
2010. okt. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

00:01 Köszi, remélem így lesz.


Mellesleg az összes választ köszönöm. Mindet hasznosnak találtam :)

2010. okt. 29. 00:11
 13/35 anonim válasza:
100%

Nem benned van a hiba...


Sajnálom, hogy ilyen világban élünk :(

2010. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

00:09


Én azt vettem észre, hogy sokszor azok sírnak a legjobban, akiknek azért még van pénzük. Van olyan ismerősöm, aki minden nap siránkozik, közben meg hétvégén elmennek nyaralni + otthon tele van neki a hűtő!


Sok sikert akkor neked is! :)

2010. okt. 29. 00:16
 15/35 A kérdező kommentje:
00:12 Félek, ez csak rosszabb lesz. Régen ennyire nem volt meglepő, ha valaki szerényebben élt, vagy szegényebb volt egy család.
2010. okt. 29. 00:19
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Olvasd el ezt. Tanulságos.

Részben választ ad a kérdésedre.

2010. okt. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, elolvastam.

Azt hiszem nekem ehhez még idő kell, hogy én is elfogadjam a jelenséget és úgy lássam, ahogyan a cikk végén írja az illető. Igaza van, csak ezen még gondolkodnom kell.

2010. okt. 29. 00:31
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

" Ettől én rossz vagy más ember vagyok, mert keresztól mentem ilyesmiken?

Mi a baj velem?"


Az a gáz ha valaki ezt szóváteszi neked! Voltam ilyen helyzetben régebben, szóval tudom ,hogy mit érzel! Én ilyen körülmények közül kezdtem el a sulit és majdnem gimi végéig így fejeztem be! Semmi esetre se mszabad feladnod, ne légy depis! Nem éri meg! akik meg beszólnak azokat nyugodtan lenézheted! Sz@rt sem kellett csinálniuk azért, hogy meglegyen mindenük (sokszor alapvető élelmiszerek)


A belinkelt Mancs cikk pedig tényleg jó volt!

2010. okt. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

A szegénység nem ciki. Ha valaki nem képes elmenni dolgozni, vagy elissza az összes pénzét, vagy elherdálja mindenféle hülyeségre aztán kajára sincs pénze az ciki. De az hogyha valaki dolgozik tisztességesen és mégse képes fenntartani magát, olyan körülmények közt ahogy szeretné az nem ciki. Nagyon hülye embereket foghattál ki sajnos:) De én is találkoztam már hasonlóval. Mi nem élünk olyan rosszul. Igazából nagyjából minden megvan, csak előfordul hogy a hónap végére mikor már be vannak fizetve a hitelrészletek meg a számlák, szóval előfordul h ezek után nagyon be kell osztani hogy még kajára is jusson. Sajnos ez van, de ez engem nem zavar. Csak mondjuk mikor a barátaim hívnak h menjünk szórakozni én meg mondom nekik, hogy bocsi de nem tudok menni mert most nincs pénzem és erre azt mondják h ez csak üres kifogás, mert nem is kell oda sok pénz. Na olyankor cikinek érzem h megmondjam nekik h ami számukra nem sok, az nekem most nagyon sok. De ez se úgy ciki h szégyenlem, csak olyan hülyén érzem magam h nem vagyunk egy szinten. Azért álmatlan éjszakáim nincsenek a dolog miatt.

Szóval ne aggódj nem te látod rosszul. Csak akikkel eddig összeakadtál elég hülyén reagálták le a helyzetet.

2010. okt. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
100%

Szia! Nem kötekedés képpen mondom, de olyna nincs, hogy a vizet kikötik :) max leszűkítik, saját tapasztalatból mondom, és szerintem sem ciki, hogy szegény az ember, a mai világban vagy szegény valaki vagy gazdak, a köztes állapot meg már régen nincsen meg.

Elöször is, én valóban nem látok bele senki családi kasszájába, de aki szegény annak nincs internete, minek a számítógép, árammal megy az is, el kell adni lesz pénz és nem lesz mi eszi az áramot. Nem luxus aláírom, de aki nem teheti meg nnak mégis minek...

Nálunk mindig is úgy volt, kicsikoromban is, hogy a legelső a számlák kifizetése volt bármi is történt a számlák ki voltak fizetve, pedig aztán, hav alaki csóró volt, mi valóban azok voltunk, anyám napszámból tartott el minket apám alkalmi munkákat vállalt, de a számlák ki lettek fizetve, ez volt az első a pénzből, és aztán ha maradt kajára akkor maradt, ha

nem akkor nem, de amugy mindig maradt valamennyi, csak tudni kellet (Kell) a pénzt beosztani és nem elherdálni és addig semmit nem venni mig a csekkek nincsenek kifizetve. Sajnos a 80évek közepétől ilyen világot élünk, ez nem ciki kicsit sem és bocsi mindenkitől, ha valakit megbántottam, vagy téged kedves kérdező, nem állt szándékomban, csupán leírtam engem erre és (így) neveltek a szüleim.

2010. okt. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!