Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell szégyellnem magamat?

Miért kell szégyellnem magamat?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy semmiképpen nem szeretnék vitát szítani! 15 hónapos gyermekemet még szoptatom, és azt vettem sajnos észre, hogy lassan ezt már szégyellnem kell... 1 éves kora előtt mindenkitől azt hallottam, hogy "de jó neked, hogy van még tejed", most pedig már kapom a megjegyzéseket, hogy ez már nem normális, hogy egy gyerek még ennyi idősen is szopjon... le kéne már választani...

Mostanában már igyekszem is kerülni a szoptatás-kérdést, mert számomra megalázó, ahogy reagálnak erre a tényre egyes édesanyák.

Elvégre a WHO is ajánlja a 2 éves korig tartó szoptatást!

Csak én vagyok egyedül ezzel a problémával, vagy mások is kapnak emiatt megjegyzéseket?


2011. okt. 29. 13:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Biztos nem vagy egyedül,mert sokan kapják az ivet,de szerintem inkább a 2-3 éves gyerekek miatt,azt tényleg nem értem hogy mi a probléma azzal ha te a 15 hónaposodat még szoptatod....:-(
2011. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Nem kell.

[link]

2011. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, mást azért szidnak, mert csak hónapokig szoptatott, mást meg azért, mert 2-3 éves gyereket is szoptatott stb.

Anyukák, azt kellene végre megérteni, hogy nem a másik ember véleménye a fontos. Azt kell tenni, amit mi jónak látunk, ami szerintünk jó a babának. S pont.

Engem nem érdekelnek az ajánlások, a másik anyukák.

2011. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

haramadiknál a pont.


egyébként olyan hogy 2 éves korig jó a gyereknek már nem leétezik. habár Mo-n még használják, de maga az anyatejnek 6 hós kor felett már nincs szerepe ásványi anyagok, vitaminok terén. nincs benne tápláló.


ezért is mondják hogy 6 hós korig szoptatás és 1 éves korig le LEHET szoktatni a gyerekt. mert 6 hós korra kiürülnek az összes ásványi anyagok amiket a terhesség alatt elhalmoztál. ez azért is van mert ha nem így lenne akkor a gyerek sem akarna elkezdeni mást enni, így viszont a gyerek maga kívánja az új dolgot, és szüksége van a hozzá táplálásra.


én azt mondom, ha valaki akarja szoptassa amíg akarja.

ami nekem fura hogy sok anyuka azon nyüglödik másfél éves gyerekénél hogy a gyerek nem szokik le a ciciröl, pedig már mennyire utálja, pedig csak az anyának kellene ellene tennie, és már el is hagyná.

2011. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Az emberek már csak ilyenek. Ha valaki nem szoptat az a baj, ha meg igen az. Engem speciel nem érdekel más.
2011. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
15%

Utolsonak igaza van.

Mas szoptatni egy 6 honapos babat es mas egy 2 eves gyereket.

EN is szoptattam 7 honapig, de eszembe se jutott hogy evekig huzzam.

Miert nem akarod lassan-lassan elvalasztani?

2011. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kapok megjegyzést, mert nem reklámozom másoknak. Magánügy.
2011. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

Sokakban az a hit él, hogy aki pl. 15 hónapos babát szoptat, az naponta vagy 8szor teszi mellre. Hát kérem, bármily furcsának is tűnik, az anyatejes babáknál is van étkezés-kiváltás, tehát ugyanúgy ehetnek mást is napközben. Kérdező!

Az anyatej kéznél van, ott van, szopiztasd ameddig csak lehet, senkire ne hallgass! :)

2011. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is reagáltak már rá érdekesen,de azt mondom,ha nem gáz 2-3 évesen cumiztatni a gyereket, akkor szoptatni sem gáz! Könnyű mondani, hogy az édesanyának kell csak lépni,mert akinek cumizik a gyereke vagy szopja az ujját el sem tudja képzelni milyen az amikor a gyerek csak a szopit kéri. Nem olyan könnyű itt nemet mondani annak akit valóban érdekel a gyereke. Nekem 2 éves lesz, még szopik. Már jó lenne leszoktatni,de jön a rágó foga hátul és így könnyebb neki.

Különben ne foglalkozz másokkal én azt mondom. Kitartást!ha szívesen szoptatod akkor jól teszed!

2011. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

"ezért is mondják hogy 6 hós korig szoptatás és 1 éves korig le LEHET szoktatni a gyerekt. mert 6 hós korra kiürülnek az összes ásványi anyagok amiket a terhesség alatt elhalmoztál. "


Ez hol van leírva/alátámasztva?:)

Az anyatejben addig vannak ásványi anyagok, amíg a mama rendszeresen, és ha lehet egészségesen eszik vagy netán vitamint is szed.

Az anyatej összetétele a baba növekedésével együtt változik, és lehet hogy már nem lesz extrazsíros, de nem is erre van szükség, hiszen ugyanúgy eszik a kicsi mást is mellette.

2011. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!