Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell szégyellnem magamat?

Miért kell szégyellnem magamat?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy semmiképpen nem szeretnék vitát szítani! 15 hónapos gyermekemet még szoptatom, és azt vettem sajnos észre, hogy lassan ezt már szégyellnem kell... 1 éves kora előtt mindenkitől azt hallottam, hogy "de jó neked, hogy van még tejed", most pedig már kapom a megjegyzéseket, hogy ez már nem normális, hogy egy gyerek még ennyi idősen is szopjon... le kéne már választani...

Mostanában már igyekszem is kerülni a szoptatás-kérdést, mert számomra megalázó, ahogy reagálnak erre a tényre egyes édesanyák.

Elvégre a WHO is ajánlja a 2 éves korig tartó szoptatást!

Csak én vagyok egyedül ezzel a problémával, vagy mások is kapnak emiatt megjegyzéseket?


2011. okt. 29. 13:16
1 2 3
 21/29 xStefix ***** válasza:

Kérdező, erre én mindig egy blöfföt szoktam javasolni: mondd, hogy szoptatási tanácsadónak készülsz. Aki szakember lesz, abba általában már nem szeretnek annyira belekötni, mert az valószínűleg többet és jobban tud, mint ők... ;)

Rám ez éppen igaz is, de egyébként is tudják rólam, hogyan állok a témához, úgyhogy engem nem szoktak kritizálni. Ha elég határozottan állsz ki az igazad mellett (nem kell mindig szóban is, elég csak a kiállásodban!), egy idő után már nem fognak piszkálni. Végső soron pedig mindenkinek a maga dolga, ereszd el a füled mellett. Egyesekből meg úgyis csak az irigység beszél.

2011. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Nos, a fiam 15 hós, délben és este szopizik, valamint 1x ébred éjszaka kb. fél 6 körül és cicizik. A pocakban a kistesó, 13 hetes vagyok, de amíg nem kellemetlen a számomra, addig engedem neki a szopit. Azt mondta a gyerekorvosom és a nödokim is, hogy majd magától el fogja hagyni, mert megváltozik a tej íze, stb. Én úgy gondolom, hogy most az éjszakai szopit veszem el tőle novembertől, aztán a délit decembertől, és így tovább. Azért vagyok még szopi párti, mert még érzem rajta, hogy nem áll készen az elválasztásra. Hagyok neki egy kis időt, de lassan itt az ideje, hogy én megtegyem, a kistesó miatt. Ha nem estem volna védekezés mellett teherbe, akkor megvárnám amíg ő áll majd készen az elválasztásra, bár 2,5 évesen már szerintem sem szabadna szopiznia egy gyereknek.
2011. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 xStefix ***** válasza:

Miért lenne ettől az ember később aberrált?! Ez nagyon korlátolt gondolkodás ám...

Nem vagyok ennyire mélyen jártas a pszichológiában, de én úgy vélem, inkább attól lesz valakinek később "fura" a nemi ízlése, ha nem tanulja meg IDŐBEN, hogy HELYÉN értelmezze a dolgokat. Márpedig egy x éves gyerek szoptatásában semmit kivetnivaló sincs, HA normális keretek között zajlik a dolog. Értem ezalatt, hogy megvannak a szopizásnak is a körülményei (helye, ideje, formája) és a gyerek abból a célból szopik, mert éhes, szomjas vagy szüksége van rá. De nem pl. unaloműzés vagy játék gyanánt. Az ezen túlmenő adalékok (lásd egy másik kérdésben is) már nem biztos, hogy annyira jók, de még úgyse gondolom, hogy feltétlenül tartós lelki problémát okoznának. (Inkább az anyának lesz idővel kellemetlen, ha túl gyakran van igénybe véve.)

Szerintem az sokkal problematikusabb a későbbi nemi szokások szempontjából, hogy mondjuk a gyerek megtanulja-e, hogy mik a nemi szervek, mi a funkciójuk, hogyan használjuk őket, mikor van itt az ideje stb. Sajnos az én családomban is volt olyan lány, aki 14 évesen még nem tudta, hogyan születik a baba - ettől persze nem lett még aberrált, mert később megszerezte ezt a tudást; de nem értem, miért beszélnek a mai szülők ennyire ritkán ezekről a témákról. Miért ciki és kényelmetlen, ha ezekről kérdeznek? Pedig annyira természetes az egész. Nem azt mondom, hogy itthon pucéran kell rohangálni meg a gyerek előtt szexelni, de ha mi rugalmasan kezeljük ezeket a dolgokat, akkor a gyerek se fog benne semmi furcsát látni, nem lesz emiatt frusztrált.

Szerintem sokkal nagyobb baj, ha a gyerek kíváncsisága nem lesz időben és megfelelően kielégítve - mert ilyenkor fog olyan forrásokhoz fordulni, ahonnan tényleg gázos dolgokat tanulhat...


De az, hogy valaki 3-4 évesen szopik, nagyon távol áll minden ilyenfajta irányultságtól. Sőt, ők már általában szóban is tudnak erről beszélni, és tisztában vannak vele, hogy ez miről szól (és miről nem).

2011. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Te meg majdnem 4 evesen is szoptattad a gyereked.....hogy ez milyen kovetkezmenyekkel jar, azt majd kesobb fogod latni a gyerekeden.

Szanalom

2011. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, miért "szánalom" a 4 éves korig tartó szoptatás? Én is ismerek ilyen anyukát és a még mindig szopizó óvodás kisfiát és egy hihetetlenül kiegyensúlyozott, jófej, nyitott, szociálisan érzékeny, a szüleivel különlegesen békés kapcsolatban élő kissrác, aki ráadásul makkegészséges! Nem értem mi kivetnivaló van ebben.


Én azt nem tartom normálisnak, hogy "erőszakkal" elvesszük a cicit, hogy azután rászoktassuk a gyereket a tehéntejre, ami ugye NAGYON fontos, pedig az egy totál másik fajnak a teje... Az anyatej nem jó, a tehéntej igen. Csak én érzem, hogy ez nem teljesen normális? Ezzel az erővel itathatnánk vizilótejet is a gyerekkel:) Minden bizonnyal igaz, hogy az anyatej összetétele 1 éves kor után már nem 100%-ig kielégítő, de az is biztos, hogy minden másnál jobb!

2011. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Ismersz ovodas koru gyereket, akit meg szoptatnak?

Egy ilyen idos gyereknek mar igenis tehentejet/vagy akar vizilotejet kell innia, nem pedig az anyja szopnia. Hidd el hogy nem normalis dolog!

Gondolom az anyuka meg mindig puszilgatja a gyereke pocijet/nunijat.

2011. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Hú, de bedurvultatok.


Kérdező, ha csendben szoptatsz, vagyis nem hangoztatod senkinek, senki nem is fog elítélni. Ez egy ítélkező világ, így felesleges az orruk elé tárni a számodra fontos, bensőséges ügyeket.

Tőlem nem kérdezte senki anyukámon kívül meddig szoptattam, én meg nem kötöttem senkinek az orrára. S nem is ért támadás semmiért sem.


15 hónaposan szerintem még nincs baj a szoptatással.

A túl sokáig szoptatásnak én sem vagyok híve, de bevallom nem igazán érdekel, hogy más mit csinál. Miért olyan fontos az, hogy a másik anya meddig szoptat? Ettől sem nekem, sem az én gyerekemnek nem lesz jobb vagy rosszabb, így pont nem éri meg ezen bosszankodni feleslegesen.


A gyerekedért és magadért szoptass, ne a külvilágért.

Egy rossz megjegyzést sem fogsz akkor kapni, ha nem tárod mások elé.

2011. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Minek kell mindig lehordani a hosszú ideig szoptató anyákat?Igen,láttam óvodáskorut szopni az enyémen kívül is,2 van még a csoportban.És tök normálisok azok is,az anyjuk is.
2011. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Aki benne van,és folyamatosan csinálja,annak nem tünik "nagynak".Furcsa de úgy van.De kár ezen vitázni,aki nem csinálta úgysem érti.
2011. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!