Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell szégyellnem magamat?

Miért kell szégyellnem magamat?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy semmiképpen nem szeretnék vitát szítani! 15 hónapos gyermekemet még szoptatom, és azt vettem sajnos észre, hogy lassan ezt már szégyellnem kell... 1 éves kora előtt mindenkitől azt hallottam, hogy "de jó neked, hogy van még tejed", most pedig már kapom a megjegyzéseket, hogy ez már nem normális, hogy egy gyerek még ennyi idősen is szopjon... le kéne már választani...

Mostanában már igyekszem is kerülni a szoptatás-kérdést, mert számomra megalázó, ahogy reagálnak erre a tényre egyes édesanyák.

Elvégre a WHO is ajánlja a 2 éves korig tartó szoptatást!

Csak én vagyok egyedül ezzel a problémával, vagy mások is kapnak emiatt megjegyzéseket?


2011. okt. 29. 13:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz SENKIVEL!!!!!Ha nektek ez a jó, akkor szopizzon nyugodtan!!!

Egyáltalán nem "túl idős" még a szopizáshoz, nem is értem miért szólnak meg e miatt!Tudod, egyik füleden be, másikon ki!

Az én fiam 1 éves és szeretném, hogy szopizzon még jó pár hónapig!Nem kell e miatt szégyenkezni!Annyira kivagyok attól, hogy más mindig jobban tudja mi jó az embernek...Az egyik barátnőm pl majdnem meghalt a szülés után, intenzíven volt 1 hétig, aztán lenézően a szemére háynták, hogy hogy gondolja, hogy nem szoptat, mikor a babának ez a legjobb...hát állni nem tud a hasán lévő óriási heg miatt(3x műtötték 1 éjszaka), aludni nem tud, az ölébe alig bírja venni a gyerekét, hogy szoptatna??Ez fizikai képtelenség neki, de őt ezért szólják meg....Szóval mindig van valami.

Én attól tudok a falnak menni, mikor hüledeznek, hogy milyen óriás a kisfiam 1 évesen(79 cm, 10,5 kg)de már megszoktam, nem érdekel.

Komolyan, volt a ki kérdezte, hogy "hogy hogy ilyen nagy?"...:S na most erre mit mondd az ember??A fülénél fogva szárítom, azért:))

2011. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Én azért szégyelltem magam, mert csak 4 hónapig ment a szoptatás.

Mindent kipróbáltunk, a gyerek jól csinálta, nekem nem volt tejem.

Persze megkaptam, hogy nem is akartam igazán, mert a szoptatás agyban dől el.

2011. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Na akkor kövezzetek meg.3 és fél évig szoptattam.Kaptam hideget -meleget,de nem érdekelt.

Kérdező,szoptass amíg jólesik.Ha megkérdik meddig akarod,mond,hogy majd az iskolába is bejársz szünetbe szopiztatni.

2011. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

a 15 honap meg talan belefer. De a 3 es fel ev mar egy kicsit tulzas!!!!

Jot mosolyogtam.

(gyermekorvos vagyok)

2011. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
én is 15 hónapja szoptatok, még elég sokszor, lehetetlen elvenni tőle de nem is akarom. bevallom, megpróbáltam, de nincs szivem.inkább várunk a kistesóval...
2011. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

A szülés utáni második évben az anyatejnek már kisebb a táplálási jelentősége, de a pszichés előnyök miatt nehanyan két éves korig, vagy tovább folytatjak a szoptatást.

De egyéves kor után a szervezet már általában megbirkózik a tehéntejben található fajidegen fehérjével és tejcukorral.


FONTOS A SZOPTATAS! De nem itelem el azokat az anyukákat, akiknek nem jön össze a szoptatás. Felnő a baba tápszeresen is, meg akkor is, ha már 3 hónapos kortól almát eszik. Talán még beteg sem lesz, bár vizsgálatok igazolták, hogy a fél éves kor alatt hozzátáplált vagy tápszerezett gyerekek 50%-kal többet voltak betegek, mint a kizárólagos anyatejesek. Vannak persze olyan tápszeres babák, akik sosem voltak még betegek, de én ismerek olyanokat is, akik folyton betegek, szóval ezen nincs mit vitázni. Sőt: tudok olyan anyatejes babákat, akik folyton elkapnak valamit, meg olyanokat, akik 3 éves korig egyszersem.

2011. okt. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Kedves gyermekorvos válaszoló

Miért túlzás a 3 és fél év?Kinek származott valamilyen kára,hátránya belőle?Nem mindenkinek tanítják ugyanazt az egyetemen?A nőgyógyász miért nem mondta ,hogy káros 3 évig?Mondja már meg valaki,hogy mi baja lesz annak a gyermeknek?

2011. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

En a sajat velemenyemet irtam le. Mint mondtam, fonosnak tartom a szoptatast. Nekem is van egy lanyom en is szoptattam.

De igenis tulzas egy gyereket meg 3,5 eves koraban is szoptatni.

Es On meddig akarja szoptatni? Altalanos iskolas koraig? Nem fel attol hogy szexualisan aberralt lesz az a gyereke?

2011. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nem voltam elég érthető,hogy 3 és fél éves korban befejeztük?Nagyjából 4 éves korig maguktól elhagyják.Ami azon túl van,azt én sem támogatom.
2011. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
Senkinek semmi köze hozzá.Én 2 éves koráig szoptattam a lányomat, és én büszke vagyok rá, senki előtt nem szégyellem. Aki akkor nemtetszését nyilvánította, kiosztottam!
2011. okt. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!