Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyell...

Mi ebben a "gáz"? Ezt szégyellnem kellene?!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleimmel mindig is rossz anyagi körülmények között éltünk. Manapság már mindenki ezt mondja, de mi tényleg.

Sajnos előfordult, hogy 1 hónapig nem volt vizünk, mert nem tudtuk befizetni és lezárták.

Illetve volt már, amikor ennivalóra sem jutott, még kenyérre sem.

Inkább nem részletezném, de ehhez hasonló dolgokon mentem keresztül.

Ti mit gondoltok erről, ez tényleg ciki? Mert én sosem tartottam annak. Jó, persze nem szívesen beszéltem róla és ha nem muszáj nem közöltem az emberekkel, de szerintem ebben semmi szégyellnivaló nincs. Mégis többször előfordult, hogy amikor egy-egy ismerősöm megtudta vagy kinevetett vagy viccelődött a múltammal vagy pedig beszólásokat kaptam. Mindig azt gondoltam, hogy buták vagy éretlenek és nem foglalkoztam tovább velük. De már annyian viselkedtek hasonlóképp, hogy elbizonytalanodtam az álláspontomat illetően. Ez tényleg ilyen nevetséges és gázos dolog?!


Én úgy vagyok vele, hogy legalább jobban megbecsülöm a dolgokat, mint sokan mások.

Egyénként pedig dolgozom, de még itthon lakom. Még fiatal vagyok, csak most kezdtem dolgozni, nem keresek sokat. Nem tudok elköltözni még pár évig. Ugyanúgy szegénységben élünk. Most jobb, mert van internet és áram, de sokszor nincsen.


Valaki elmondaná nekem ezzel mi a baj? A családból mindenki dolgozik, de ha egyszer ez van... Sajnálatos dolog, tudom de nem érzem szégyennek.

Pl. van egy ismerősöm, aki folyton sír, hogy milyen szar az élete és nincs pénze. Most kapott új kocsit a szüleitől. Aztán meguntam és közöltem vele, hogy ne siránkozzon mert nekem ezerszer rosszabb. Erre azt mondta, hogy ez nagyon ciki.

De nem ez az egyetlen eset, rengetegen reagáltak hasonlóképpen! Nem mintha mindenkinek előhozakodnék a múltammal, csak értitek néha azért szóba kerül.


Értetlenül állok a dolog előtt. Ettől én rossz vagy más ember vagyok, mert keresztól mentem ilyesmiken?

Mi a baj velem?


2010. okt. 28. 23:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
a férjem családja is borzalmasan szegény. egy vályog házban élnek, amit már csak a szentlélek tart egyben...évek óta kikapcsolták a villanyt, a gázt és a telefont...azóta sem tudták még törleszteni az adósságot. anyósom (aki rokkant nyugdíjas), sógornőm (aki a sulit is otthagyta és 16 éves korától dolgozik napi 12 órákat pár ezer forintért bejelentés nélkül) és sógorom (aki szintén most hagyta abba a sulit, hogy dolgozhasson napi 16 órában bejelentés nélkül alamizsnáért)...és mégsem jutnak egyről a kettőre.. azt hozzátenném, hogy az Alföldön élnek, ott munka nincs...napi 6 órákat utaznak fel ide Pest megyébe, hogy egyáltalán valahol dolgozni tudjanak. ez van. nincs mit ezen szégyellni. a szégyen az, hogy a kormány szarik az emberekre...
2010. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Veled ilyen téren nincs baj.

(Ez persze nem jelenti, hogy más téren nem lehet, de arról most nem beszéltünk.)


"Jó, persze nem szívesen beszéltem róla és ha nem muszáj nem közöltem az emberekkel, de szerintem ebben semmi szégyellnivaló nincs. Mégis többször előfordult, hogy amikor egy-egy ismerősöm megtudta vagy kinevetett vagy viccelődött a múltammal vagy pedig beszólásokat kaptam. Mindig azt gondoltam, hogy buták vagy éretlenek és nem foglalkoztam tovább velük. De már annyian viselkedtek hasonlóképp, hogy elbizonytalanodtam az álláspontomat illetően. Ez tényleg ilyen nevetséges és gázos dolog?!"


-ennek a "megfejtése tök egyszerű. Nem bírnak mit kezdeni a szituációval. Próbálják letolni magukról a terhet, amit hirtelen rájuk raktál. Nagyon kellemetlenül érzik magukat.


Tegyük fel, hogy én panaszkodom neked, mert nehezen fizetjük a párommal a svájci-frank hitelünket, amit arra vettünk fel, hogy legyen saját otthonunk. Erre te közlöd, hogy nincs hol aludnod, és nincs hol enned. Ez nekem is kellemetlen lenne, hiszen előtte én panaszkodtam, mire kiderül, hogy akinek panaszkodtam, az rosszabb helyzetben van, mint én. EZ a "gáz", ha a szóhasználatoddal élek. Szerintem ennyi, nem kell túlragozni.

2010. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet. Mi is elég szűkösen élünk, minden hónap végén szó szerint maradék kajákból, morzsákból élünk, alig van mit ennünk. Anno, amikor nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, a szüleim mindenféle hiteleket vettek fel, máig ezeket nyögjük, és egyre rosszabb a helyzet. Évek óta nem voltunk sehol. Édesapám egészsége teljesen tropára ment az állandó stresszeléstől a pénzhiány miatt, szétdolgozza magát, hogy legyen miből enni, anyu is dolgozik, de a sok hiteltörlesztés benyeli a pénzt. Internetünk is azért van, mert bátyám is azon végzi a másodállását, én meg az egyetlen melómat (olvasószerkesztő vagyok egy internetes magazinban). Mindazonáltal furcsának találom, hogy neked ezt szóvá teszik, meg cikinek mondják :S Ma már tényleg egyre többen vannak válságban, és gáz, ha valaki ezt cikinek nevezi, hiszen sokan nem is tehetnek arról, hogy ilyen helyzetben vannak. Én is kevesekkel osztom meg, hogy nem vagyunk valami fényes helyzetben, de akikkel eddig megosztottam, azok közül senki nem reagált úgy, hogy de ciki, meg nem vágtak pofákat, hanem megértően álltak hozzá. Soha ne érezd ezt cikinek vagy ilyesminek, ezzel együtt kell élni, és bár az én családom is nehezen viseli ezt az egészet, mi is gyakran elgyengülünk, és kérdezgetjük, miért történik mindez... de ki kell tartani, más választás nincs. Az ilyen idióták szavára meg soha ne adj, ebben nincs szégyellnivaló. Valakinek így alakul az élet, valakinek meg úgy. De semmivel sem vagy náluk kevesebb, sőt...


21/l

2010. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Nem szégyen, csak szerencsétlenség, amiért jóérzésű ember legfeljebb sajnálna.
2010. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
0%

Dolgoznak a szüleid? És egyébiránt te is vállalhatsz munkát, nyáron pl.(ha elmúltál 14).

De ha ilyen rossz körülmények vannak,akkor net és gép miért van?

2010. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó: Minek égeted magad? Látszik, hogy nem olvastad végig a kérdés alatt a szöveget. A kérdező leírta, hogy dolgozik, és azt is, hogy most annyiból jobb a helyzetük, hogy már van áram és net. Ha nem olvasod el rendesen a kérdéshez fűzött dolgokat, ne is válaszolj.
2010. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi szégyellnivaló nincs benne. Én egészen jó anyagi körülmények között nőttem fel mindenem megvolt soha semmiért nem kellett megküzdenem de még kiskamasz koromban láttam egy videót az afrikai gyerekekről akik éheztek és valami megpattant bennem,hogy ők mindennap a túlélésért küzdenek én meg bármit megtehetek mert apuci úgyis kifizeti. Ma már szerencsére nem vagyok ilyen és igenis nagy tisztelek érte és a családodat is,hogy dolgoztok azért,hogy jobb legyen. Sose szégyelld ha valaki pedig közli,hogy ciki azzal ne foglalkozz. :)
2010. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:

Hmmm...lehet megutáltok ha félreértitek...meg kicsit off lesz és összevissza.


Volt nekünk is ilyen elgondolkodás a kenyérvásárláson...Hálistennek nagyon régen. De..


Pár éve egy esti hazafelé sétánál egy lány ismerősöm a barátjáról áradozott. Főleg azon volt a hangsúly hogy kocsival jár. És odamondtam a csajnak hogy és ez miért nagy szám, nekünk 3 autónk van... a reagálásából egy kicsit megértettem pár dolgot a világról...


A 3 autóból mostanra van egy régebbi terepjáró és egy sima, mert felesleges volt. A terepjáró melóra van használva, szállítani és erdőre szal sajnos ez kell. Van olyan hogy társasággal megyünk a közelbe és én vezetek. Édesapám telefonjára autót kell cserélnem. Az indok mindegy. Nyilván egy ilyen csere pár emberből nem kis meglepetést váltott ki és megváltozott viselkedést.


Akkor értettem meg a többi részt.


Az hogy ki milyen ember manapság már az határozza meg hogy mennyi pénze van. Ez nem feltétlen lenne rossz hiszen régebben meg a ki milyen vadász volt a menő. Életösztön. Sokan mondják hogy a pénz nem boldogít. Ők sajnos tudatlanok. Roh*dt módon boldogít hogyha tudom hogy a holnapi kaját simán megveszem, ha beteg leszek nem kell 3 hetet várnom hogy kiválthassam a gyógyszert, hogyha kilukad a cipőm röhögve veszek az első boltban másikat. És ugyanezt a gyerekemnek.Sokkal jobb azt kimondani hogy "3 autónk van" minthogy "gyerekek ma nem tudunk enni".


És ez lenne a panaszkodós emberek lélektana. Amikor azon panaszkodik hogy a p*csába is a kocsit megint tankolni kell, miközben 140el száguldozik a 90es táblánál és 10 litert zabál az autó, fél milla feletti a fizetése bruttóban, csak arról van szó hogy annyi pénze van hogy már nem tudja hogy ez sok-e, illetve csak szereti hallani hogy mennyi pénze van más szájából, és megerősítést kapni.


Veled abszolúte nincs baj.

DE!

Azt tanácsolnám hogy pénzről, anyagi helyzetről soha senkinek egy szót sem.

"legalább jobban megbecsülöm a dolgokat, mint sokan mások"

Ezt is tartsd meg magadnak mert ma már erre nem sokan kíváncsiak. Nem így működik a világ. Direkt a pénz köré építettük a társadalmunkat. Ha te nem így gondolod te vagy a barbár. Ez miatt hátrányban leszel. Úgy értem ha nem motivál a pénz akkor például a jobb pozíciót kinek fogják adni ha esetleg dönteni kell pont közötted és egy kicsit profitorientáltabb ember között? Ne sz*pasd magad!


Intelligensen, értelmesen kell csinálni mindent!

Amint el kell gondolkodnod valamin az első kérdés:

Mi az érdekem?

Ha döntöttél újra kérdezel:

Értelmes-e a döntésem?


Érdekem-e sok pénzt keresni hogy se én se a családtagjaim ne szenvedjenek hiányt?

Igen!

Értelmes-e annyit dolgoznom hogy a gyerekeim már megkérdezik hogy ki ez a bácsi ha hazaérek?

Valószínűleg nem.



Részemről már soha nem parkolok a "csere"autóval a közelbe hogy ne lássák. És senki nem tudja hogy nyaraló épül.

A benzin miatt panaszkodóval már nem is beszélek igazán.

Jelenleg nincs melóm ami elég nagy fejfájást okoz, de kaja megvan, áram van, víz van.

Szumma szummárum igenis nagyon jó életem van és az a gáz aki nem így gondolja ahogy én.

2010. okt. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is! Elnézést kérek, nem tudtam előbb feljönni és válaszolni.


02:59 Igazad van, nekünk sem kötötték le, de mivel kicsi a nyomás és a fürdőszoba a fenti szinten van nem jött a csapból víz. Csak nem akartam ezt részletezni, hogy most nálunk mi a probléma a csövekkel meg mindennel.

Ha eladom a számítógépet akkor leszünk csak igazán bajban! Rengeteg dolgot ezen végzek, a munkámat se tudnám enélkül megcsinálni.

Azt nem tudom, nálunk hogy van a befizetés (szüleim intézik én csak néha adok kölcsön vagy ilyesmi, de nem én kezelem a számlákat) de nekem is az lenne logikus, hogy először befizetni amit kell, hogy ne legyen tartozás és ne tegyenek lépéseket ellenünk. Na mindegy.


07:23 Akkor hozzájuk képest mi még jól élünk... :( Remélem azért sikerül nekik kimászni ebből a helyzetből.


14:24 Nekünk is egyre nehezebb, pont a hitelek miatt (is). Muszáj volt anno felvenni, mert akkor is itt voltunk kaja, víz, áram, fűtés minden nélkül. Csak aztán ugye jött a válság meg a többi és még rosszabb lett.

Köszi, hogy írtál ha már ennyien mondjátok, akkor nem fogok ezzel foglalkozni a továbbiakban, úgy értve, hogy nem érzem magam kevesebbnek miatta.


16:19 Azt hiszem írtam, hogy a szüleim dolgoznak. Én is dolgozom és nem csak nyáron!

A gépet kb. 10 éve vettük, ha érdekel. Az internet pedig manapság már alig kerül valamibe. Másfelől ezen végzem a munkám egy részét, nem fogom eladni!


18:01 Köszönöm.


05:39

"Azt tanácsolnám hogy pénzről, anyagi helyzetről soha senkinek egy szót sem. " Jó, de ismerősök/haverok/barátok előtt most tagadjam le? Vagy térjek ki a válasz alól? Akkor megkérdezik újra.


Szerintem te félreértettél. ""legalább jobban megbecsülöm a dolgokat, mint sokan mások" " Épp ezért akarok több pénzt keresni, ez nem jelenti azt, hogy elégedett vagyok egy kisebb összeggel, csak legyen mondjuk víz meg szappan meg kaja és többet nem kérek. Pont azóta érdekel a pénz, amióta ezeken átmentem.


"Szumma szummárum igenis nagyon jó életem van és az a gáz aki nem így gondolja ahogy én." Én ezt a mondatot nem is értem. Szerintem is egész jó életed lehet, már ami az anyagiakat illeti. De miért, mások hogy gondolják? Vagy most arra érted, hogy egyesek akiknek hasonló élete van mégis panaszkodnak?

2010. okt. 30. 12:07
 30/35 anonim ***** válasza:

"...és az a gáz aki nem így gondolja ahogy én." - Na EZ gáz. De tőlem gondolhatod, hogy mindenkinek abban kell hinnie, amiben neked, csak ettől még nem lesz így. Ha az ellenkezőjében hinnél (mindenki azt hisz amit akar, úgy sem lehet kontrollálni), nem biztos, hogy boldogabb lennél, de a hited közelebb lenne a megfigyelhető valósághoz. :D


Mert téged sem a pénz boldogít. Leírtad. Az a (tév)hited boldogít, hogy a pénzeden vehetsz biztonságot. Nos, ez nem igaz. De ismétlem, hidd nyugodtan ezt. Én is hittem ezt. Aztán történt egy s más velem, ami rámutatott, hogy ez tévhit. Az is lehet, hogy neked sikerül leélned az életed a nélkül, hogy ilyen történne veled. Ez nem rajtam múlik, és nem is rajtad. Ettől még az a hit amire akár csak egyetlen gyakorlati példa is van cáfolatként, megdőlt. Ez pedig ilyen, én vagyok a cáfolata.


Száz szónak is egy a vége, a kérdezőnek nem kell szégyenkeznie, akkor sem, ha nem így gondolja. Vannak más értékek is, mint a pénz, a pénz azért helyeződik mostanában előre, mert "hangos". A reklámok hangosak. Erősek. Minek reklámozni a családi szeretetet? Nem lehet belőle pénzt csinálni, hiszen pénzért nem vehető. A reklámnak viszont az a célja, hogy többe adjak el valamiből, több bevételem legyen, ezért a pénzem egy részét reklámra költöm. :)


Nézz kevesebb TV-t! Mert a reklámok elhitetik veled, hogy pénzért vehetsz biztonságot, családi boldogságot. Mert ha megnézed, lassan minden második reklám ezzel csúsztat. Ha jó szülő vagy, úgy gondoskodsz a gyerekedről, hogy veszel valamit. Tárgyat, szolgáltatást, akármit. Ha boldog akarsz lenni veszel valamit. Úgy, mint előbb. Csakhogy ez nem így működik. Ez csak egy cziffra gúnya a valóságon. Szerintem.


Azt is megtanultam a magam kárán, hogy akit sokan szolgálnak ki, az nem csak kiszolgált, de kiszolgáltatott is lesz. Ez együtt jár. Az önállóság pedig érték. Egyszer beszéltem egy amerikai emberrel, akinek nálunk van gyára. (Azóta is, meg is nevezhetném, de nem tartozik szorosan a tárgyhoz, és nem kaptam felhatalmazást rá tőle.) Az illető nagyon gazdagnak számít. Maga szerelte a házába a központi fűtést. Akkor nem értettem. Most meg én szereltem meg a WC lefolyót itthon, pedig nem az a legkellemesebb munka, amit csak el tudok képzelni. Igaz, most én vagyok már majdnem annyi idős, mint a beszélgetés idején volt Ő. Lehet, hogy a korral jár? ;)

2010. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!