Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell-e szégyellnem, hogy nem...

Kell-e szégyellnem, hogy nem új lakásban lakunk és nincs teljesen felújítva?

Figyelt kérdés
a legtöbb ismerősünk újépítésű lakásban lakik, ahol minden csilivilli, nálunk viszont nem. A fürdőszoba és a konyha is felújításra szorulna, apránként csinálgatjuk, ahogy van pénzünk. Nincs szép padlólap, parketta, csak olyan, mint egy használta lakásban. Persze nincs teljesen lepukkanva, de azért mégsem új. Most született babánk és sorra jönnek majd a barátok, kicsit furán érzem magam, hogy nálunk nem olyan pöpec minden. Szerintetek jogos az érzésem?
2010. jún. 4. 13:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi szégyellni valód!

Igaz, a mi lakásunk új építésű sorház, de csak az alapokra volt pénzünk. Azóta gyűjtögetünk, ha összejött a pénz, veszünk valami szépet. Még elég sok minden hiányzik, sok bútorunkat kaptuk, pl. a nappalinkban a szőnyeg, a 20 éves tv, tv-állvány a szüleimtől, a fotelek barátoktól, a szekrény olcsó bútorboltból van.

A barátaink mégis imádnak jönni hozzánk, főleg a kisgyerekesek, mert nálunk nagyokat lehet játszani, a padlóra ülni, szétrámolni a játékot, nem kell folyton arra figyelni, hogy jaj, a gyerek összetör valamit.

Különben is, a barátaitok a kisbabáddal lesznek elfoglalva, szerintem körbe sem néznek igazán, egyből a csöppségedre fognak koncentrálni. :)

2010. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia. Ugyanebben a helyzetben vagyok. Most költöztünk egy használt lakásba és minden lepukkant. Elkezdtük újítgatni, de hát lassan megy. Így pl. a nappaliban még nincs ülőgarnitúra, bútor, stb. A konyha és a fürdő lepukkant, de legalább tiszta.

Én sem szeretnék így vendégeket hívni, viszont én a bútorok hiánya miatt. Jó hát szarul fest a fürdő meg a konyha is, de én úgy vagyok vele, hogy az nem ciki. A mai világban nem ciki, ha az embert nem veti fel a pénz. És szerintem a barátok is látják majd, hogy időről időre szépen lassan haladtok, és akkor tök jó lesz, hogy meg tudod nekik mutatni, hogy éppen milyen szép kis bútort vettetek, vagy milyen szépen kicsempéztetek, stb.

Különben is dolgozó emberek lentről kezdik, ezt tudni kell. Ha meg valaki le mer nézni ezért, az bekaphatja, az olyan ember is.

Hozzánk is néha felugrik valaki, de akkor mindig azt mutatom meg neki, hogy éppen mit haladtunk. Pedig nekik már egzisztenciájuk van, mégis azt mondják, hogy ők is így kezdték, majd 10 év múlva már mi is úgy állunk ahogy ők. A másik, hogy most született a babátok, persze, hogy nincs mindenre pénz.

2010. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Dehogy is...ne szégyeld...az érzésed jogos,de akinek nem tetszik,ne menjen oda!
2010. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést.Mi albérletben lakunk,de felújításra szorulna.Bútorainkat,mosógépet,gáztűzhelyet kaptunk.Nem tudom mikor tudunk jobb helyre költözni,mert a párom egyetemre jár még.Voltak fanyalgók,hogy lehet ilyen helyen lakni,de nem nagyon érdekel.A főbérlőink a barátaink is egyben.Ja!A bérleti díj nem egy eget rengető összeg,tehát elvagyunk.Nem igénytelenségből lakunk ilyen helyen,és ez a lényeg.
2010. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Hát ha valaki olyan sznob lenne,hogy ezt nézi, addig lenne a barátom... Akinek nem tetszik, annak nem kell

hozzám eljönnie.


Anyukám meg Mamám is ilyen amúgy - hogy a teljesen normális, az átlagnál még tisztább is a lakásuk, mégis úgy beszélnek róla, mint valami undorító putriról, és keseregnek, ha a szomszéd felújít valamit. Amikor én csak vállat vonok, igénytelennek vagyok titulálva.


"Apránként csináljuk" - ez már olyan benyomást kelt, mintha te mentegetőznél! Mintha mindenkinek kötelező feladata lenne az életben felújított, puccos lakásban laknia. Ahogy magamat ismerem, meg a kedvesemet, ha lenne pénzünk, mi pl. inkább elutaznánk valahova. A lakást én pragmatikusan, funkciójánál fogva szemlélem: az a feladata, hogy lakjunk benne. Ezért tiszta kell, hoyg legyen,meg ne dőljön a fejünkre - de ennyi. Rabja nem akarnék lenni sem házimunka, sem felújításterén. megértem, ha valaki másképp fogja fel- de ebben is mások vagyunk. MInt mindenben.

29/N

2010. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!