Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért használják ki...

A férfiak miért használják ki a nőket? Sok nőt kihasználnak, vagy annak mindig oka van, ha valakit kihasználnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy törvényszerűen a férfiak nagy többsége kihasználja e a nőket. Erre lennék kíváncsi.
2010. okt. 12. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:

De Kérdező, pont ezért ajánlotta az előző előtti válaszoló, hogy keress valaki olyat, aki ért ahhoz, hogy segítsen neked ezt rendbe tenni, mert vannak olyan dolgok, amikkel az emberi tudat nem tud elbánni.


Ha ilyen szinten össze vagy roppanva (anyukád halála, pasi féreg viselkedése, szerelem elvesztése) ahogy írtad, és annyira magányosnak érzed magad, hogy senkivel ezt nem tudod bensőségesen megosztani, akkor hozzáértőt kell keresned. Mert az idővel egyre csak merevedni fogsz, és ha nem dolgozod fel, nagyon sok téren elő fog bukkanni és szomorúságot fog okozni.


Engem értek traumák kicsi koromban (nem durvák), hogy például akiben bíztam gyerekként, az egyszer nagyon durván viselkedett velem stb. És sokszor még húsz év elteltével is sokszor felötlik bennem és akkor sokat sírok meg minden. pedig én is erős vagyok, és alapvetően boldog.


Tehát a saját boldogságodért keress egy olyan embert, aki tud segíteni.

2010. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és köszi, hogy próbáltok segíteni. Hát, picit elfajultak a dolgok :S. Na, ez előfordul, ha az ember depressziós, annak sok következménye van. Megtanultam valamit az utóbbi pár hétben, hogy a depressziónak is lefolyása van. Lehet, hogy nem tudom feldolgozni a velem történteket, és az is lehet, hogy évekbe fog telni ezt feldolgozni, ami nagyon valószínű, de nem leszek évekig depressziós ilyen szinten. Mert én is elérkeztem a lejtőre, és hát, akkor ott én is elindulhattam volna lejtmenettel lefelé, már látom, hogy el is indultam, de megálltam úgy egy hete. Valójában semmi annyira komolyra nem kell gondolni, csak én is már nyugtatókat szedtem, sőt egy időben, ami miatt igazán dühös voltam, muszáj volt innom keveset, egészségügyi okokból, és hát szomorú voltam, és megnyugtatott :S, hát, ez borzalmasan letört. Mert én évente egyszer ittam csak, akkor is egy pohár pezsgőt, vagy kettőt, és kis pohárka csokilikőrt, amit szeretek, ennyi. Bulizni nem járok. A pia sose vigasztalt meg. Nem aggódtam, csak letört voltam :S. Aztán tegnap nézegettem Csernustól videókat, és ott említette, hogy a reaktív depresszióban épp ez áll fenn, hogy az ember elkezdi valahol, mondjuk nyugtatóknál, de ezek csak felszínes problémákat oldják meg, addig nem oldható meg a probléma, amíg az ember nem tudatosítja, hogy semmi baj sincs. Aztán a nyugtatók helyett jöhet más is, vagy utána. Cigiznek mások. Én nagyon utálom a cigit is, és még az is megfordult a fejemben. Talán egy hete lehetett az a három nap, amikor a legrosszabbul voltam, ilyen szempontból. Szószerint nem voltam rosszul, csak szomorú voltam. Szóval én nagyon elszégyelltem magam, mert én nekem nem magas, de nem is alacsony az iq-m, de az érzelmi intelligencia terén borzalmasan gyéren teljesítek, vagy teljesen rosszul. Már jó ideje gondolkodtam rajta, és végeredményben én már döntöttem, hogy ezentúl egyedül akarok maradni. Mindenkinek a maga döntéseit kell meghoznia. De választhatok két utat: az egyik, hogy tovább fiúzok, és kiteszem magam annak, hogy esetlegesen megint megszeretek valakit, amit egyébként kétlek, sztem pszichésen lennék rá képtelen, és bevállalom azt, hogy lehet, hogy nyomorult egy életem lesz, mert lehet, hogy folyton megaláznak, folyton rosszul érzem magam, vagy azt választom, hogy inkább magányosan maradok, és teljesen bezárulok, mint régen, és akkor én valahogy ki fogom bírni az életet, akkor valahogy mindent feldolgozok. De azt mégegyszer nem akarom senkinek se megengedni, hogy engem bántson. Mert ez nem olyan, mintha egy óra elromlik, amit akkor meg lehet szerelni. Ez olyan, ami soha nem javítható. Bennem valami nagyon mélyen eltört, már régen, és ez csak tovább tört. Az az igazság, hogy már ismerkedni sem tudok, vagyis még csak a kedvem sincs meg hozzá. Engem mindig az vitt előbbre az életben, hogy ha nehéz is volt, mertem lépni, mert tudtam, hogy mire számítsak, tudtam, mit kockáztatok. De itt már nincs meg bennem ez az akarás, hogy lépjek, pedig tudom nehéz. Egyszerűen inkább nem lépek, inkább nem teszem ki magam minden fájdalomnak, izgalomnak. Másrészt pedig nem szimplán arról van szó, hogy én megszerettem valakit, mert már szerettem meg szerintem másokat is, ezt a fiút nagyon megszerettem. Ha találkozom valakivel, akkor persze, nekem okés lenne egy kapcsolat, de mivel ezt az utat választom, emiatt nem hiszem, hogy bárki akarna az én társam lenni, mert az egy nőn érződik, ha ő senkit se akar.

De mindenkinek a maga útját kell járnia. Nekem kész szenvedés lesz már így is úgyis az élet. De azért még biztos fogom magam jobban érezni. Próbálok picit feloldódni. Egyszer úgyis meghalok, és akkor végleg feloldódik minden fájdalom. Addig meg csinálni kell.

2010. nov. 14. 18:25
 83/88 A kérdező kommentje:
A lényege annak, amit írtam :D, hogy most nagyon rosszul érzem magam. Lehet, hogy csak fizikális betegségem van, nem tudom. Enni se nagyon eszek. De lehet, hogy csak túlterhel a munka. Nem tudom. De érzem, hogy most már meg fogok javulni. Most rosszul vagyok, de tudom, hogy ennek a kínlódásnak a végén kicsit meg fogok könnyebbülni. Olyan jól már sose leszek, mint régen, pedig régen se volt minden okés velem, de jobb lesz. Egy kicsit még szomorkodok. Ennyi. Ez a végső szakításnál szokás :). Én picit túlérzékeny vagyok. De egy ilyesmi után mindenki szenved valahol, valami úgyis benne marad. Meg én csak a depressziót dolgozom fel lassan, a szerelemhez nem tudom, hány év kell még, szerintem több év. Már tanulok :). De nem csak ez miatt van, én anyám miatt omlottam össze. Pont akkor nem volt mellettem az a fiú, amikor nekem rá szükségem volt. Magányos vagyok, és ezt már a családomnak is mondtam. Itthon kéne feküdnöm betegséggel, de nem megy, mondtam, hogy begolyózok:S.
2010. nov. 14. 18:33
 84/88 anonim ***** válasza:

11-08 15:26-os vagyok


Csak annyi hogy nemcsak hogy voltam már szerelmes, de képzeld, jelenleg épp az esküvőnket tervezzük a párommal. Ahogy elolvasgattam az azóta érkezett válaszokat, látom mások kifejtették neked más szavakkal is a lényeget, mégpedig:

1. ha úgy érzed képtelen vagy megbírkózni az életben előforduló arculcsapásokkal, és depressziósnak érzed magad, fordulj szakemberhez, nem azért mert beteg vagy, de talán akkor 1ről a kettőre tudsz jutni, mert amit most csinálsz, az egy helyben toporgás

2. kicsit tudatosabban kéne irányítanod a kapcsolataidat és az érzelmeidet. Ha valaki nem tudja kontrolálni az érzéseit, ott sajnos bajok vannak (éretlenség, vagy szem. zavar, de a kettő közül egyik tuti)

2010. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
Nem fogsz begolyózni ettől. Hidd el a szerelmet azért pár ember már túlélte. Ki így, ki úgy. De egy nagyon jó dolog, az biztos. Az hogy nem leszel olyan, mint előtte, az már biztos. Holnap sem leszel olyan már mint ma. Ha van kedved írni, írjál. Lehet, hogy egy ismeretlen barát segít elviselni az elviselhetetlent.
2010. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 A kérdező kommentje:

Na, kösz :D, egy ismeretlen barát segít elviselni :D. ÁÁÁ

Hát, igazából nincs kedvem írni, mert egyre rosszabbul vagyok, és gyomoridegem van egy hete. Aztán voltam tegnap a háziorvosnál, aki közölte, hogy az állítólagos betegségem pszichoszomatikus, és a legtöbbet akkor teszem magamnak, ha elmegyek egy pszichiáterhez. Én nem akarok, úgyhogy egyelőre magam küzdök. De kezd rámenni a munkám erre sajnos. De a büszkeségem erősebb ennél, persze lehet, hogy tényleg oktalanul viselkedem, viszont a saját bajom én látom. Megmondtam az orvosnak is, hogy ha a betegségem pszichoszomatikus, holnapra már semmi bajom sem lesz, aztán láss csoda, ma a torkommal tényleg jobban vagyok. Sztem két nap, és a torkomnak semmi baja se lesz, mert azért ez annyira könnyen nem múlik el. Na, most már olyan állapotban vagyok, hogy gondolkodni sem tudok, se a lelki fájdalmaktól, sem a fizikai szenvedéstől... Még kitartok, ha nem bírom már tovább, és nem rendeződik valamelyest a helyzet, akkor megyek pszichiáterhez.

Kösz azért a kommenteket, meg hogy segíteni próbáltok.

Igen, belehalni nem fogok, de egy életre megváltoztatott, és aztán legalább tudom, hogy nekem a párkapcsolat nem való, nem is kísérletezem vele. Ezt mégegyszer nem akarom végigcsinálni. Nem szeretem, ha gyöngének látnak, inkább akkor már maradok egyedül.

2010. nov. 16. 21:01
 87/88 A kérdező kommentje:
Ja, és én gyűlölöm a szerelmet továbbra is, mert utálom, ha gyengének tűnök... Ez mindennél rosszabb... És bizony a szerelem esendővé tesz, de nagyon.
2010. nov. 16. 21:02
 88/88 anonim ***** válasza:
a bucsúszex is kihasználás
2015. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!